سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

نگرانی از مفقود شدن ۹ هزار کودک پناهجو در آلمان

تهران- ایرنا- پلیس آلمان اعلام کرد حدود ۹ هزار کودک پناهجو در این کشور مفقود شده اند که این مساله به تشدید نگرانی ها درباره قاچاق کودکان و سوء استفاده از آنان در اروپا، دامن زده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از رسانه های آلمان، اداره پلیس تجسس آلمان (بوندسکریمینالامت BKA) روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد مقام های آلمان هیچ دسترسی و اطلاعی از ۸ هزار و ۹۹۱ کودک پناهجوی ثبت شده در این کشور ندارند. از این تعداد، ۸۶۷ تن ۱۳ سال یا کمتر سن دارند و اکثر آنان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله هستند.
بر اساس این گزارش، پلیس آلمان خاطرنشان کرد که شمار کودکان و نوجوانان مفقود شده در این کشور از آغاز سال جاری میلادی تاکنون دو برابر شده است.
در این حال، نگرانی هایی مطرح شده مبنی بر اینکه گروههای قاچاق سازمان یافته ممکن است از این کودکان سوء استفاده کنند و سازمان های محافظت از کودکان نیز اعلام خطر کرده اند.
گروه موسوم به «نجات کودکان» (Save the Children) اعلام کرد که از آمار تازه پلیس به شدت نگران است. این گزارش تنها چند هفته پس از آن اعلام شده که گروه مزبور به شواهدی دست یافته بود که نشان می داد تعدادی از کودکان پناهجو مجبور به کار اجباری در ایتالیا شده بودند.
سازمان اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا (یوروپول) در ماه ژانویه هشدار داده بود که کودکان پناهجوی بدون همراه با خطر سوء استفاده توسط «زیرساختهای جنایتکارانه» در سرتاسر اروپا روبرو هستند.
به گزارش ایرنا، پلیس تجسس آلمان در عین حال گفته که آمار اعلام شده از کودکان مفقود ممکن است گمراه کننده باشد و تعدادی از این کودکان ممکن است همراه با اقوام خود در امنیت باشند.
این نهاد آلمانی خاطرنشان کرد که ورود ۱.۱ میلیون پناهجو به آلمان در سال گذشته، کار ثبت و نظارت دقیق بر همه آنان را دشوار ساخته است.

 

منبع: ایرنا

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=25409

  تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ساعت: ۱۵:۳۳