یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:راز کرونا، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت

نیمی از بودجه سازمان بهداشت جهانی را بیل گیتس می پردازد!!/ سود خالص بیل گیتس از واکسن تا کنون ۲۰ برابر مبلغ سرمایه گذاریش بوده!!

سخنگوی ستاد کرونا: بازگشایی مدارس فقط با واکسیناسیون دانش‌آموزان امکان‌پذیر نیست


سخنگوی ستاد کرونا می‌گوید که بازگشایی مدارس تنها با واکسیناسیون دانش‌آموزان امکان‌پذیر نیست و ایمن‌سازی خانواده و کادر آموزشی از دیگر «ملزومات بازگشایی مدارس» در ایران است.

علیرضا رئیسی، روز شنبه، سوم مهر، با اشاره به لزوم واکسیناسیون ۸۰ درصد جامعه برای قطع زنجیره بیماری کرونا به خبرگزاری ایلنا گفت که بر این اساس حتی با وجود تزریق واکسن به دانش‌آموزان «ممکن است اجازه بازگشایی مدارس داده نشود».

آقای رئیسی درباره لزوم تاییدیه سازمان بهداشت جهانی در مورد واکسن‌های کرونا به‌ویژه در مورد واکسن‌های کودکان نیز گفته است: «بسیاری از واکسن‌هایی که در دنیا مصرف می‌شود به طور کلی مجوز سازمان بهداشت جهانی را ندارند و تنها مجوز سازمان غذا و دارو کشورها را دارند.»

روزنامه همشهری پیشتر از آغاز واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۸ سال با یکی از دُزهای واکسن بزرگسالان سینوفارم چین از روز یک‌شنبه، ۲۸ شهریور خبر داده بود، این در حالی است که بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، واکسن فایزر تنها واکسن ضد کرونایی است که برای واکسیناسیون ۱۲ سال به بالا مجاز شناخته شده و این سازمان تاکنون هیچ واکسن کرونایی را برای کودکان زیر ۱۲ سال، مجاز تشخیص نداده است.

پیش از آن نیز محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو، در حالی درباره صدور مجوز تزریق واکسن‌های «پاستور» به‌ عنوان گزینه دیگر تزریق برای افراد زیر ۱۸ سال در ایران گفته بود که واکسن‌های ساخت داخل ایران نیز تائیدیه نهادهای بین‌المللی و سازمان جهانی بهداشت را ندارند.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران در روزهای پایانی شهریور با اعلام نیاز به ۱۳ میلیون دُز واکسن برای دانش‌آموزان ابراز امیدواری کرده بود که با آغاز تزریق واکسن به افراد زیر ۱۸ سال طی دو هفته آینده، می‌توان مدارس را بازگشایی کرد.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=58614

  تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۰، ساعت: ۱۰:۳۹