دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!

هزاران فرانسوی در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی به خیابان‌های پاریس آمدند/ تا این ساعت هیچکس خودش را از پشت بام پرت نکرده!!

هزاران فرانسوی در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی به خیابان‌های پاریس آمدند

 

 

سه هفته پس از اعتصاب کارگران پالایشگاه‌ها در فرانسه که به کمبود سوخت در سراسر این کشور منجر شده است، روز یکشنبه ده‌ها هزار نفر در شهر پاریس برای ابراز نارضایتی خود از افزایش هزینه‌های زندگی اقدام به راهپیمایی اعتراضی کردند.

این تظاهرات در پی فراخوان اپوزیسیون چپ‌گرا و به رهبری ژان لوک ملانشون، بنیان‌گذار حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» برگزار شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که نیروهای امنیتی در چندین موقعیت ناگزیر از شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از باتوم برای مقابله با معترضانی شدند که اشیایی را به سمت آنها پرتاب می‌کردند.

برخی از معترضان جلیقه‌های زردرنگی بر تن داشتند که نماد اعتراضات ضدحکومتی و اغلب خشونت‌آمیز سه سال قبل در فرانسه بود که دولت امانوئل مکرون را با چالش کشید.

مخالفان آقای مکرون امیدوارند بتوانند از موج نارضایتی که اعتصاب کارگران پالایشگاه به وجود آورده است، استفاده کنند. این میان ملانشون خواستار اعتصابات سراسری برای روز سه‌شنبه شده است. بسیاری از اتحادیه‌های کارگری در فرانسه نیز این روز را روز ملی اعتصابات نامیده‌اند.

برگزارکنندگان تظاهرات روز یکشنبه می‌گویند که ۱۴۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده‌اند، اما پلیس فرانسه شمار آنها را ۳۰ هزار نفر برآورد کرده است.

 

 

منبع:‌ رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=63727

  تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۱، ساعت: ۱۸:۱۹