چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت، وزیر محترم بهداشت

همچین زورم میاد دکترای علوم انتظامی راجع به اختلال روانی حرف میزنه!

وزارت بهداشت: ۲۳ درصد ایرانیان نشانه‌هایی از اختلال روانی دارند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه ۲۳.۴ درصد افراد جامعه نشانه‌هایی از اختلال روانی دارند، گفت: ۱۲ درصد مردان و ۱۶ درصد زنان کشور مبتلا به افسردگی هستند.
 
 معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه ۲۳.۴ درصد افراد جامعه نشانه‌هایی از اختلال روانی دارند، گفت: ۱۲ درصد مردان و ۱۶ درصد زنان کشور مبتلا به افسردگی هستند.

به گزارش ایسنا، هادی ایازی در نخستین همایش مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در حال حاضر پنج میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و این در حالی است که نیمی از آنها نسبت به بیماری خود آگاه نیستند.
وی افزود: موج بیماری دیابت کشور را فراگرفته است و علاوه بر پنج میلیون ایرانی مبتلا به دیابت، به همین میزان نیز افرادی در آستانه ابتلا به این بیماری قرار دارند.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: سلامت دارای چهار بعد روانی، جسمی، معنوی و اجتماعی است و بی توجهی به سلامت روان پیامدهای ناگواری برای جامعه دارد.
ایازی با اشاره به فعال شدن مجمع استانی سلامت به ریاست استانداران در تمام استان‌های کشور گفت: لازم است استانداران مجمع شهرستانی به ریاست فرمانداران تشکیل دهند و زمینه را برای فعال شدن کانون سلامت محله نیز ایجاد کنند.
ایازی با بیان اینکه ۹۰ درصد اعتبارات حوزه درمان برای پنج درصد بیماران خاص و سرطانی هزینه می‌شود، تصریح کرد: لازم است با تغییر رویکردها اعتبارات این حوزه را به سمت پیشگیری از بیماری‌ها اختصاص داد.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه سالانه ۳۳۵ هزار نفر در حوادث ترافیکی مجروح و حدود ۲۰۰ هزار نفر در سال دچار سانحه آتش سوزی می‌شوند، خاطرنشان کرد: برای تامین سلامت مردم باید همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در این زمینه همکاری داشته باشند.
در پایان این همایش از تمبر مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری رونمایی شد.

 

منبع: انتخاب


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=40163

  تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ساعت: ۱۵:۴۸