شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، قابل تامل

هنری کیسینجر: «اگر نمی توانید صدای طبل جنگ را بشنوید، می بایست کر باشید»

لطفاً توجه کنید که این سخنرانی در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۱ ایراد شده و نه اخیراً !

 

هنری کیسینجر: «اگر نمی توانید صدای طبل جنگ را بشنوید، می بایست کر باشید»

نیویورک- ایالات متحده امریکا- در یک اعتراف قابل تامل وزیر امور خارجه سابق نیکسون، هنری کیسینجر، فاش می کند که در این زمان چه اتفاقی در دنیا و علی الخصوص در خاورمیانه در حال رخ دادن است.

آلفرد هینز- ۲۷/۱۱/۲۰۱۱

 

هنری کیسینجر معروفترین سیاستمدار زنده دست اندر کار ساختن حکومت بین المللی

 

گفتگو در آپارتمان مجلل او در منهتن انجام شده ، سیاستمدار پیر که ماه می ۸۹ ساله می شود، تماماً همسو با تحلیل  خود از موقعیت ژئوپلیتیک و اقتصادی فعلی جهان صحبت می کند. «ایالات متحده برای چین و روسیه طعمه گذاری می کند و آخرین میخ تابوت، ایران خواهد بود، که البته هدف اصلی اسرائیل است. ما اجازه دادیم چین نیروی نظامی خود را افزایش دهد و روسیه  از [دوران]  شوروی زدگی ترمیم پیدا کند تا به آنها حس نادرستی از پهلوان پنبه ای  بدهیم، این امر یک مرگ دسته جمعی سریعتر را برای آنها رقم خواهد زد. ما شبیه تیرانداز ماهری هستیم که یک تازه کار را وسوسه می کند تا اسلحه را بردارد، و وقتی او این کار را می کند: بنگ، بنگ…

 

جنگ پیش رو چنان شدید است که فقط یک ابرقدرت می تواند برنده شود و آن ما هستیم، دوستان. به همین دلیل است که اتحادیه اروپا عجله بسیار زیادی  برای تشکیل یک ابر دولت تمام عیار  دارد زیرا آنها می دانند که چه چیزی در حال پیش آمدن است و برای بقا، اروپا باید یک دولت کاملا منسجم باشد. اضطرار آنها به من می گوید که آنها می دانند که نبرد نهایی نزدیک است. اوه، چقدر رویای این لحظه لذت بخش را دیده ام.”

 

«نفت را کنترل کنید آنگاه می توانید دولت ها را کنترل کنید؛ غذا را کنترل کنید آنگاه می توانید مردم را کنترل کنید.»

 آقای کسینجر سپس اضافه کرد: «اگر شما یک فرد معمولی هستید می توانید خود را اینطور برای جنگ آماده کنید که به حومه شهر نقل مکان کنید و مزرعه ای دست و پا کنید، اما باید اسلحه گیر بیاورید چون انبوهی از مردم گرسنه در حال پرسه زدن هستند. همچنین با وجودیکه برگزیدگان، بهشت های ایمن و پناهگاه های ویژه خود را دارند آنها هم باید طی جنگ درست مثل شهروندان عادی محتاط باشند، زیرا پناهگاه های آنها هنوز می تواند مورد مصالحه قرار گیرد.»

پس از چند دقیقه مکث برای جمع کردن افکارش، آقای کسینجر ادامه داد: “ما به ارتش گفتیم که باید کنترل هفت کشور از خاورمیانه را بخاطر منابع آنها در دست بگیریم و آنها تقریبا کار خود را کامل انجام داده اند. همه ما می دانیم که من درباره ارتش چه فکر می کنم، اما باید بگویم آنها این بار در اجرای دستورات بیش از حد مطیع بوده اند. این دقیقا همان پله ی آخر، یعنی ایران است که واقعا تعیین کننده است. تا کی چین و روسیه فقط می توانند کنار بایستند و نظاره گر باشند که آمریکا تمام کثافت کاری ها را پاک کند. خرس روسی بزرگ و داس چینی چرتشان پاره خواهد شد و این زمانی است که اسرائیل باید با تمام توان و سلاح خود مبارزه کند  تا هرچقدر که می تواند از اعراب بکُشد. خوشبختانه اگر همه چیز خوب پیش برود، نیمی از خاورمیانه اسرائیلی خواهد بود.

جوانان ما  طی ۱۰ سال اخیر یا بیشتر به خوبی در بازی های جنگی ویدیویی آموزش دیده اند، جالب بود که ببینید بازی جدید “ندای وظیفه جنگاوری مدرن ۳” (Call of Duty Modern Warfare 3) با برنامه ریزی پیش بینی کننده اش دقیقاً آیینه ای از چیزی است که در آینده نزدیک رخ می دهد. جوانان ما در آمریکا و غرب، آماده هستند چون آنها برنامه ریزی شده اند تا سربازان خوبی باشند، خوراک  توپ باشند، و وقتی به آنها دستور داده خواهد شد که به خیابانها بروند و با آن چینی ها و روس های دیوانه (crazy chins and russkies) بجنگند،  از دستوراتی که دریافت می کنند اطاعت خواهند کرد. از میان خاکسترها ما جامعه جدیدی خواهیم ساخت٬ یک نظم نوین جهانی؛ در آنجا فقط یک ابر قدرت باقی خواهد ماند و آن یک حکومت جهانی خواهد بود که برنده است. فراموش نکنید ایالات متحده بهترین اسلحه ها را دارد، ما چیزهایی داریم که هیچ ملت دیگری ندارد و به وقت اش، ما آن سلاح ها را به جهان معرفی خواهیم کرد.»

 

پایان مصاحبه. گزارشگر ما توسط مراقب کسینجر به بیرون هدایت شد.

 

منبع: The Daily Squib


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=41383

  تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۷، ساعت: 13:55