سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

وحید اشتری: برای تطهیر رئیس مجلس سیسمونی گیت را هم به ریش حاج قاسم بستند

افشاگر سیسمونی‌گیت: طائب برای لاپوشانی افتضاح سفر خانواده قالیباف دروغ می‌گوید

 

مریم قالیباف در کنار مادرش، زهرا مشیر، در سفر ترکیه

وحید اشتری، افشاگر سفر چند تن از اعضای خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی، ادعای مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار مبنی بر سفر همسر، دختر و داماد رئیس مجلس از سوریه به ترکیه را تکذیب کرد.

آقای اشتری با انتشار تصاویر بلیت‌های پرواز مستقیم زهرا مشیر، مریم قالیباف و محمدرضا بحیرایی، همسر، دختر و داماد قالیباف از تهران به استانبول و برعکس، نوشته که طائب «برای تطهیر رئیس مجلس، سیسمونی گیت را هم به ریش حاج قاسم» بسته و«کالسکه و پستونک نوه را پشت جهاد و شهادت قایم کرده» است.

اشاره وی به قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، است که ارتباط نزدیکی با محمدباقر قالیباف داشت.

آقای اشتری، فرمانده قرارگاه عمار را به «درو‌غگویی در لباس پیغمبر» متهم کرده و نوشته که طرح موضوع «سفر به سوریه یک دروغ جدید برای لاپوشانی افتضاح است».

مهدی طائب که برادر حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، است در دفاع از قالیباف گفته بود که «همسر و دختر رئیس مجلس، سوریه بودند و از آن‌جا به ترکیه رفتند».

او افزوده بود که قالیباف «پیش از این به همراه خانواده سفرهایی به ترکیه داشته و این سفرها مرتبط با امور پشتیبانی از قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران بوده» است.

وحید اشتری در توئیت خود نوشته که جمهوری اسلامی «اقناع مردم و مخاطب عام را کامل از دست» داده است و چون مهدی طائب در «ماله‌کشیدن» برای سیسمونی خریدن از خارج در این وضعیت اقتصادی برای مخاطب حزب‌اللهی ناتوان است، از قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، مایه می‌گذارد.

این فعال اصولگرا به صراحت، مخاطبان حزب‌اللهی را «عقل تعطیل» خوانده و نوشته که یک نفر از «پامنبری‌ها» نمی‌پرسند «ترکیه و سوریه که سال‌هاست درجنگند و هیچ پرواز مستقیمی بین‌شان وجود ندارد. چطور رفتند دمشق و از آن‌جا رفتند استانبول؟ زمینی؟ از مرزهایی که دست مسلحین است؟ با خانم باردار؟»

او هدف از لاپوشانی مهدی طائب را این دانسته که «رئیس مجلس را مثل همه دنیا جلوی تلویزیون ننشانند تا از مردم یک عذرخواهی ساده کند» و افزوده است: «در لباس دین و با خبرگزاری‌های حاکمیتی روزی هزار تا دروغ جدید می‌بافند و همه چیز را خرج می‌کنند».

محمدباقر قالیباف که پس از افشای سفر نزدیکانش به ترکیه برای خرید سیسمونی سکوت کرده بود، پس از طرح موضوع خرید دو دستگاه آپارتمان به نام داماد وی در یکی از گران‌ترین محله‌های استانبول، این موضوع را تکذیب کرد و سفر همسرش همراه با دختر باردارش به ترکیه را «طبیعی» دانست.

خبرگزاری وابسته به مجلس جمهوری اسلامی هم روز هفتم اردیبهشت نوشته بود که این ادعاها «کذب» است و قالیباف نیز از افشاکنندگان این خبر از جمله غلام‌علی جعفرزاده ایمن‌آبادی،‌ نماینده مجلس دهم، شکایت می‌کند.

هواداران و نزدیکان وی نیز افشای این سفر را «دخالت و سرک‌کشیدن» در زندگی خصوصی خانواده قالیباف توصیف کردند.

افشای این سفر که در شبکه‌های مجازی فارسی‌زبان نیز سروصدای زیادی ایجاد کرد، موجب طرح دوباره پرونده‌های فساد اقتصادی پیشین شده که نام قالیباف در آن‌ها مطرح است.

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61631

  تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ساعت: 01:05