پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی

وحید جان، روزی که از خودت «به نحو مقتضی تقدیر» کنیم چقدر بخندیم!

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

دیدگاه خانم معصومه هاشمی درباره «مافیای روان»

 
سیرک وحید شریعت در بیمارستان ایران
https://freudianassociation.org/%D8%B3%DB%8C%D8%B1%DA%A9-%D9%88%D8%AD%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

 

دکتر وحید شریعت
رئیس تازه منصوب شده بیمارستان ایران
راه اندازی سیرک شما در بیمارستان ایران را صمیمانه تبریک عرض می نمایم. از آنجا که شما اصلا مثل دکتر کدیور نیستید که «فقط یک کتاب دارد» و احتمالا سرگرم اعداد و ارقام کتاب های زیاد تألیفی تان هستید، راه اندازی این نمایش بسیار بجا و مناسب بود. چون به هر حال شما هم احتیاج به سرگرمی و تفریح دارید. این طوری نمی شود که هر روز و تمام روز، پشت سر هم تألیف و تحقیق کنید و مدام بشمارید ببینید چند تا شد. خب خسته می شوید. برای رفع خستگی هم چه کاری بهتر از اجرای نمایش خنده دار دلقک ها؟
اصلاً خودتان یک لحظه، فقط یک لحظه آقای دکتر، تألیف را کنار بگذارید و بیایید این قسمت از فرم را بخوانید:
«…پیشاپیش از همکاری و احساس مسئولیت شما صمیمانه قدردانی می‌کنیم. بدیهی است از گزارش‌هایی که خطرات مهم و قابل توجهی را اعلام نماید، به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد…»
انصافا آدم کلی روحش شاد می شود از دیدن کلمه «مسئولیت» میان این سیرک! در نهایت هم قرار است از این همه مسئولیت «تقدیر مقتضی» به عمل آید. خوش به حال این گوگولی مگولی هایی که ازشان تقدیر خواهد شد.
در کل هم که مشخص نمی شود در این سیرک چه کسی قرار است فرم را پر کند. این جوری هیجانش هم بیشتر است که معلوم نشود «فرد خاطی» فرم را پر می کند یا «گزارش دهنده خطا» یا «تحلیل کننده» آن یا هیچ کدام! کلی هم می خندیم که به خود بیمار که بهتر از هر کسی می توانست گزارش دهد کاملاً بی محلی شده است.
تازه این کلمه «داوطلبانه» که در عنوان آمده هم کلی اسباب خنده است.
می دانید که: « سیرک یک نمایش است که شامل فعالیت های سرگرم کننده متنوعی است. سیرک معمولا یک نمایش متحرک است که از شهری به شهر دیگر می رود.»* و اینکه در یک سیرک هم آکروبات ها هستند، هم حیوانات تعلیم دیده و هم دلقک ها. الحمدلله شما همه را در اختیار دارید و سیرکتان کامل است.

 

http://learning-english-naeimi.persianblog.ir/post/4


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=11887

  تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴، ساعت: ۱۹:۰۱