پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی

وحید شریعت، «کابوس های شبانه» تو اما پایانی نخواهند داشت

چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

دیدگاه خانم منصوره اردشیرزاده درباره «مافیای روان»

 
خواندن دیدگاه خانم راحله ع. دست گذاشتن بر روی حقیقتی است که مو را به تن آدم سیخ می کند. وحید شریعت می گوید: «تجربه یک شب بستری شدن پزشک راهکار مناسب بعدی است که می‌تواند همدلی پزشک را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.»*
حیرت انگیز است!! این درجه از وقاحت!!!
ای وحید «کمتر از ماکاک»! تو یک پزشک و یک روانکاو را می خواستی به تخت ببندی و شوک بدهی مردک!!
یک شب را قادری تحمل کنی خودت؟؟ به خودت به زور قرص «ریسپریدون» داده اند بخوری تا دچار عوارضی مانند رعشه کل بدن یا به قول خودتان «ترمور»شوی؟؟ می دانی اضطراب «آکاتژیا» چقدر وحشتناک است؟
جان خودت و جان پدرخوانده عزیزت بیا و همگی دسته جمعی ( کشاورز و نوحه سرا و خودت و اعتضادی و پدر خوانده تان) ریسپریدون را شروع کنید بخورید تا بلکه « همدل» شوید شماها که اینقدر « انسانید»!!! که می خواهید با انسان «همدل» شوید!!!!!!
می توانی تصور کنی که تنها روانکاو یک مملکت آفت زده باشی ( پر از آفاتی همچون شماها) و روانپزشکانی بیایند با همدستی عواملی در پزشکی قانونی و قوه قضاییه ترا به بند بکشند؟؟
می توانی بعد از رهایی باز هم به قول خودتان دچار «PTSD» نشوی؟؟ می دانی «کابوس های شبانه» بعد از بستری را حتی تصور کنی؟؟؟
اما یک روانکاو برجسته با وجود دوستان اش در سراسر جهان به ریاست «ژک الن میلر» توانست از این مهلکه جان سالم به در برد و این «کابوس» به پایان رسد و البته تلاش بلاوقفه شاگردانش.
او همچنان در میان دوستانش است و حالا دیگر ۱۷۲۹ روانکاو عضوAMP نه تنها او بلکه انجمن فرویدی را به خوبی می شناسند. همانطور که شماها را نیز می شناسند!! می دانی عنوان اولین سخنرانی اش در جمع دوستانش بعد از رهایی اش چه بوده است؟ « A Superb Self-Reliance »
حالا برو بمیر!!
دیگر نمی توان ترا در رده انسان ها جا داد!! تمام شد، کسی که وجدان نداشته باشد دیگر کارش تمام است. در مشهورترین فیلم معاصر ژانر تخیلی سینمای هالیوودی یعنی Twilight گرگینه ها و خون آشام ها در کنار آدم ها با ظاهر انسانی زندگی می کنند. به جون خودت یاد «مافیای روان» این مملکت افتادم!!
میدانستم که واژه «همدلی» یک واژه پوچ است و نه در فرهنگنامه دهخدا هست نه در عمید، از همان دسته لغات بدون پشتوانه ای است که فرهنگستان ادب فارسی وارد زبان ما کرده، آنهم با ترجمه از همان متون انگلیسی زبان روانشناسی. اما باعث شدی که پوچ و خالی از معنا بودن این واژه با تمام ابعادش برای تمام ایرانیان در طول تاریخ به نمایش گذاشته شود! از این لحاظ جای تبریک دارد!!!!

 
*http://www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=67790&type=3


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=9247

  تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴، ساعت: ۲۲:۰۸