چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:ایران زیبای ما، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ورود هر هشت گردشگر یک شغل ایجاد می‌کند

روی یک چنین گنجی نشسته‌ایم و این چنین مفلسیم؟!

 

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا گفت: ورود هر هشت گردشگر به کشور می تواند برای یک نفر اشتغالزایی داشته باشد.

 

 

احمد پورفلاح روز سه شنبه در نشست اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا در اتاق سمنان، خاطرنشان کرد: در شرایطی که واحدهای صنعتی با مشکل مواجه هستند، رونق صنعت گردشگری می تواند کمک بزرگی به اقتصاد باشد.
وی با بیان اینکه در گذشته تنگ نظری هایی درمورد گردشگری در کشور وجود داشت، افزود: گردشگری تاریخی، سلامت، ورزشی، زمینه های طبیعی مانند کویر، از شاخه های گردشگری مغفول مانده در ایران است.
پورفلاح اظهار امیدواری کرد در دوره فعالیت دولت یازدهم، خردمندی لازم برای توسعه صنعت گردشگری در کشور حاکم شود و ایران بتواند سهم بیشتری از گردش مالی این صنعت در جهان داشته باشد.
وی با اشاره به درآمد ۲۰ میلیارد دلاری شهر لندن، ۱۸ میلیارد دلاری شهر نیویورک و ۱۲ میلیارد دلاری سئول کره جنوبی از گردشگری، اظهارداشت: جاذبه های گردشگری ایران با یونان برابری می کند ولی به اندازه این کشور از این جاذبه ها بهره برداری نشده است.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حضور اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا شامل مدیران عامل آژانس های بین المللی گردشگری و تورگردانی در سمنان، افزود: این اتاق ارتباطات خوبی با طرف های ایتالیایی و سفارت این کشور در ایران دارد و به دنبال رونق ورود گردشگران ایتالیایی در ایران است.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا با اشاره به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در اعتماد به بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: از دولتمردان می خواهیم در زمان حضور هیات های تجاری خارجی در کشور، فرصت همکاری بخش خصوصی با این هیات ها نیز فراهم شود.
ویافزود: سمنان دارای ظرفیت های متنوع گردشگری و جاذبه فرهنگی و تاریخی بوده که مغفول مانده است و درصورت معرفی این جاذبه های فرهنگی، استان سمنان می تواند مقصد بسیاری از گردشگران و سرمایه گذاران صنعت گردشگری باشد.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا به همراه مسئولان و اعضای کمیسیون گردشگری این اتاق شامل مدیران عامل شرکت ها و آژانس های بین المللی گردشگری و تورگردانی، علاوه بر حضور در نشست اتاق بازرگانی سمنان، از کویر خوریان، چند کاروانسرای قدیمی، مسجد جامع و مسجد امام(ره)، بازار قدیمی و موزه پهنه سمنان نیز بازدید کردند.
استان سمنان با پیشینه تاریخی قابل توجه و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، دارای بیش از ۸۰۰ آثار تاریخی ،طبیعی و معنوی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور است.

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=16885

  تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴، ساعت: 17:53