جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر محترم اطلاعات

وزیر اطلاعات: مردم در جمهوری اسلامی منشأ قدرت هستند

وزیر اطلاعات: مردم در جمهوری اسلامی منشا قدرت هستند

 

وزیر اطلاعات رمز پیروزی انقلاب و ماندگاری جمهوری اسلامی را پشتیبانی مردمی دانست و گفت: مردم در جمهوری اسلامی ایران اصالت دارند و منشا قدرت هستند.

 

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهرستان ساری مرکز استان مازندران افزود: اصالت دادن به مردم در جمهوری اسلامی ریشه در قرآن و سیره نبوی دارد که امام راحل آن را کشف و اجرا کردند.

وزیر اطلاعات با تبیین نقش و اهمیت مردم در اندیشه فقهی و سیاسی امام خمینی (ره) پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امام راحل رژیم ستم‌شاهی تا بن دندان مسلح را نه با اسلحه و خشونت بلکه با پشتیانی مردم و مسالمت آمیز به پیروزی رساندند.

وی توضیح داد: در برهه‌ای از مبارزه با رژیم پهلوی برخی از انقلابیون نزد امام رفتند و درخواست استفاده از اسلحه کردند، ولی امام اجازه این کار را ندادند برای اینکه معتقد بودند که ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی هم از مردم هستند و باید به ملت بپیوندند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه مردم در جمهوری اسلامی قدرت برتر محسوب می‌شوند، گفت: امام راحل وقتی انقلاب پیروز شد باز اجازه نداد مردم به حاشیه بروند و با رای مردم خبرگان قانون اساسی را تشکیل داد تا قانون اساسی بنویسند و این حق را به مردم داد تا رئیس جمهوری، نمایندگان مجلس، نمایندگان شوراهای اسلامی را با رای خود انتخاب کنند.

وی افزود: حتی تعیین رهبر هم در جمهوری اسلامی با یک واسطه توسط مردم انجام می‌شود و این امنیتی هم که بر کشور حاکم است برخاسته از همکاری مردم است.

علوی به وجود ناامنی در کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان اشاره کرد و با مقایسه وضعیت جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: این امنیت مرهون مراقبت ۱۶۰ میلیون چشم ۸۰ میلیون ایرانی است و این امام راحل بودند که این نقش را هم به مردم سپردند.

وی توضیح داد: زمانی که بحث تشکیل دستگاه امنیتی بود امام فرمودند که اطلاعات باید ۳۶ میلیونی باشد و راز امنیت کشور هم همین نوع نگاه به مردم است.

وزیر اطلاعات گفت: دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به ایران به کار گرفته‌اند تا صدای انفجار را در ایران در آورند، اما تا امروز ناکام ماندند و سربازان امام زمان به یاری پروردگار و با حمایت مردم و رهبری تاکنون توطئه ده‌ها گروه تروریستی را خنثی کردند.

وی با تاکید بر اینکه سرکرده بسیاری از گروه‌های تروریستی در چند سال اخیر به هلاکت رسیدند و عناصر آنان نیز دستگیری و تحویل مقامات قضایی شدند، افزود: سربازان امام زمان (عج) با کمک مردم در این سال‌ها برنامه‌های جذب تعدادی از جوانان را برای پیوستن گروه‌های سلفی مانند داعش خنثی کردند و آنان را به سر زندگیشان برگرداندند.

وزیر اطلاعات همچنین از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: حضور مردم بار دیگر سبب یاس و سر خوردگی دشمنان داخلی و خارجی شده است.

وی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند و حضور مردم در پای صندوق‌های رای اشاره کرد و افزود: هر رای مردم ایران در این انتخابات تیری بر قلب دشمنان خواهد بود.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: با اراده ملت ایران و حمایت مقام معظم رهبری، در تداوم راه امام راحل کوچک‌ترین خللی به وجود نخواهد آمد.

 

منبع: ایلنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=18872

  تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۷:۱۸