پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

وزیر عزیز، در این دو سال باقی‌مانده همان حفره چشم را رتق و فتق کنی هنر کرده‌ای

یک دکترای تخصصی اپتومتری مطرح کرد:
تجمع اپتومتریست‌ها مقابل وزارت بهداشت

 

تجمع اپتومتریست‌ها مقابل وزارت بهداشت

 

یک دکترای تخصصی اپتومتری، عنوان کرد: اپتومتریست‌ها مخالف ورود فارغ التحصیلان رشته اپتیک دانشگاه جمع علمی کاربردی به رشته اپتومتری هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا ،دکتر محمدرضا ذرین با توجه به تجمع امروز اپتومتریست‌ها در مقابل وزارت بهداشت، گفت: در زمان وزارت دکتر لنکرانی به عنوان وزیر بهداشت توافق نامه‌ای با وزارت علوم امضا شد که طی آن وزارت بهداشت هر ساله با برگزاری آزمونی از میان فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته اپتیک دانشگاه جامع علمی کاربردی تعدادی را برای رشته اپتومتری برمی‌گزیند.

وی افزود: این امر موجب اعتراض اپتومتریست‌ها شد، زیرا دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند اما این در حالی است که اپتومتری یک رشته تخصصی و جزو رشته‌های پزشکی است که افراد متقاضی باید در کنکور شرکت کنند و از میان آنها افرادی که دارای بهترین رتبه و نمره شده‌اند برای تحصیل در این رشته انتخاب می‌شوند.

این دکترای تخصصی اپتومتری، تصریح کرد: سالانه تعدادی در دانشگاه جامع علمی کاربردی فارغ التحصیل می‌شوند و وزارت بهداشت در میان آنها آزمونی را برگزار و تعدادی را انتخاب می‌کند و افراد به راحتی وارد رشته اپتومتری می‌شوند، اما این درحالی است که دانش آموختگان رشته اپتومتری موانع و آزمون‌های سختی را برای ورود به این رشته تخصصی گذرانده‌اند، بنابراین اپتومتریست‌ها مخالف ورود این افراد به رشته تخصصی اپتومتری هستند.

ذرین گفت: برای سالجاری نیز هیات برد ارزشیابی بینایی سنجی وزارت بهداشت با معاونت آموزشی توافقی را امضا کرده‌اند که طی آن قرار است در اسفند ماه سالجاری آزمونی برگزار و تعدادی از دانش آموختگان مقطع کاردانی اپتیک دانشگاه جامع علمی کاربردی را انتخاب و وارد رشته اپتومتری کنند که این امر مخالفت شدید اپتومتریست‌ها را برانگیخت و آنها امروز در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

صبح امروز (دوشنبه)، اپتومتریست‌ها در اعتراض به ورود فارغ التحصیلان رشته اپتیک دانشگاه جامع علمی کاربردی به رشته تخصصی اپتومتری در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

 
منبع: سلامت نیوز


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=15914

  تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴، ساعت: ۱۵:۴۷