پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

وقتی نمی دانیم ۷۰۰ میلیارد دارایی وزیر از کجاست چطور رای بدهیم؟

بیگدلی در تذکر شفاهی:

وقتی نمی دانیم ۷۰۰ میلیارد دارایی وزیر از کجاست چطور رای بدهیم؟

 

 

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی می شنویم که فلان وزیر ۷۰۰ میلیارد تومان دارایی دارد و نمی دانیم این از کجاست چطور باید به او رای بدهیم؟

 

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان ادامه بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، با ارائه اخطار قانون اساسی به استناد اصل ۱۴۲ قانون اساسی اظهار داشت: در این چند روز بارها نمایندگان نسبت به اعلام اموال وزرای پینشهادی تذکر داده اند.

 

وی افزود: وقتی ما می شنویم که فلان وزیر ۷۰۰ میلیاردتومان دارایی دارد و نمی دانیم که این اموال از کجا آمده و من نماینده الان باید به او رای دهم، و میدانیم با توجه به شغل آنها این میزان درآمد قابل قبول نیست از روی کدام اطلاعات باید رای بدهیم!؟

 

وی خطاب به هیات رئیسه و رئیس مجلس تصریح کرد: این مسائل باید شفاف شود تا به طور دقیق به وزرای پیشنهادی رای دهیم.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به وی گفت: می توانید این مسائل را از افراد (وزرای پیشنهادی) بپرسید در قانون اساسی هم آمده دارایی رهبری، رئیس جمهور، معاون رئیس، وزرا، همسر و فرزندان آنها باید قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضاییه رسیدگی شود.

 

وی افزود: کسانی که قبلا بوده‌اند اطلاعات آمار و دارایی خود را به قوه قضاییه داده‌اند و آقایانی که الان آمده‌اند نیز باید بدهند.

 

لاریجانی خطاب به نماینده تذکر دهنده گفت: شما هم اگر سوالی دارید از وزرای پیشنهادی بپرسید؛ چراکه مکانیزم قانون اساسی برای رسیدگی به این موضوع مشخص است.

حامد حسین عسگری

 

منبع: خبرگزاری مهر


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=36346

  تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ساعت: ۱۵:۰۳