پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:تجمع ۲۴ ساعته انجمن فرویدی در وزارت بهداشت، درمان و غیره، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

وقتی وزیر بهداشت می‌گوید انف…؟

حکایت ، حکایت پر از شباهت آموزگاری در روزگار دور است با وزیر بهداشت کنونی ما…. آموزگاری که اصلا نمی توانست به علت مشکلات بینی ، حرف الف را  به درستی تلفظ کند ، اما اصرار داشت تا به دانش آموزان الف را بیاموزد. آموزگار عصبانی می شد که چرا نمی گویید انف درحالیکه من دارم می گویم انف، کودکان خردسال را کتک می زد و از کلاس بیرون می کرد و نمره های صفر به آنها می داد؟ تا اینکه یک روز مدیر مدرسه به داد بچه ها رسید.

حال حکایت وزیر بهداشت ماست که می خواهد عدالت در پرداخت را رعایت کند در حالیکه عمری در یک نظام تبعیض آمیز سلامت دست مزد دریافت کرده است، سیستم درمانی ما را به سرمنزل برساند در حالیکه هیچ تجربه ای در مدیریت و برنامه ریزی کلان نظام سلامت ندارد؟، به بخش بهداشت توجه کند، درحالیکه همه ی عمر خود را در درمان سپری کرده است، پرستاران را پدری کند در حالیکه در نظام سلامتی رشد کرده است که همواره حضور پرستار به عنوان یک تهدید برای منافع پزشک بوده است و به پرستار به زور رسانه و سر نیزه و تهدید و اخراج و تبعید خواستند بقبولانند که حق نداری خود را با پزشک مقایسه کنی؟ حق نداری مقایسه های پزشک و پرستار را در همه جای دنیا بیاوری در داخل کشور و بوق رسانه ها کنی ، چون اینجا ایران است ، یعنی کشوری که نام سلامت آن در دست پزشکان است، خانه ی ملت آن هم در دست پزشکان هست، نظارت و قضاوت و رسانه های آن هم در دست پزشکان است، اینجا ما طوری همکاران خود را تربیت می کنیم که بدانند ،پرستاران ، پیراپزشکان حق ورود خودرو به بیمارستان را ندارند،آنها حق ورود به پاویون پزشکان  را ندارند،آنها باید غذای خود را در جای مخصوص خود سرو کنند ، ما آنان را طوری تربیت می کنیم که نتوانند بگویند، انف حتی اگر بخواهند بگویند انف……

 

http://www.tabnakrazavi.ir/files/fa/news/1394/2/25/24011_954.jpg

 

حال وزیر بهداشت ما فکر می کند که دارد عدالت را پیاده می می کند، پرستاران را پدری می کند، به بهداشت کشور توجه می کند، کارهایش بر اساس برنامه هست و در یک کلام دارد می گوید الف ، اما همه به اشتباه می گویند انف….. او نمی داند و برایش قابل درک نیست که چرا منتقدان با ایشان همراهی نمی کنند، معلوم نیست که چرا پرستاران حرف ایشان را درک نمی کنند، معلوم نیست که چرا منتقدان نمی فهمند که ایشان در حال توجه به بهداشت هستند؟

کاش یکی پیدا میشد که جای همه به آقای وزیر می گفت: آقای وزیر، به خدا داری می گویی انف…… کاش مدیر مدرسه زودتر به داد بچه ها برسد.

با احترام پزشکان با انصاف و با اخلاق و با عدالت در جامعه پزشکی که بحق نمایشگر اصالت و نجابت و ادبی برازنده ی کلمه ی پر از ارزشها به نام حکیم هستند. دست بوس همه ی آنان هستم.

 

منبع: سلامت از نگاه ملی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=15023

  تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ساعت: ۱۰:۰۵