پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

وقتی چشمتان را روی فساد خود قالیباف بستید چه توقعی داشتید؟؟؟

⁉️مجلس انقلابی یا مجلس خنثی ؟!

 

🔺طی یک سال اخیر ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوازده بار به وزرای دولت حسن روحانی کارت زرد دادند ، اما دریغ از کوچک ترین قاطعیتی در برخورد با آنان ! وزرا دوباره به سر کار خود برمی گردند و همان روال قبلی را بدون اعتنا به کارت زرد مجلس ، ادامه می دهند . نمایندگان مجلس همچنین بارها به حسن روحانی تذکر دادند اما وی هیچ اعتنایی به تذکرات آنان نکرد و همچنان اقدامات ضد ملی و ضد مردمی خود را ادامه داد و مجلس نیز فقط نظاره گر !

⁉️به راستی چرا مجلس انقلابی تبدیل به یک مجلس خنثی شد ؟ چرا مجلس در یک سال گذشته در مورد حسن روحانی از ابزارهای نظارتی خود یعنی سؤال و استیضاح و در مورد وزرا از ابزار استیضاح استفاده نکرد ؟

🔺ماجرا از آنجا آغاز شد که در خرداد ۹۹ وقتی جمعی از نمایندگان خواستند استیضاح حسن روحانی را به جریان اندازند ، جناب قالیباف با اعلام خبر خلاف واقع ” مخالفت مقام معظم رهبری با استیضاح حسن روحانی ” ، جلوی استیضاح را گرفت . این در حالی بود که مقام معظم رهبری هم در پیام کتبی ۷ خرداد ۹۹ و هم در سخنان ۲۲ تیر ۹۹ خود ، به صراحت بر حق نمایندگان مجلس در استفاده از سؤال و استیضاح و رد یا قبول مدیران ارشد قوه مجریه ، تأکید کرده بودند .

🔺مدتی بعد ، ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس طی نامه ای ، خواستار طرح چند سؤال از رئیس جمهور شدند ، اما باز هم جناب قالیباف با اعلام یک خبر خلاف واقع دیگر مبنی بر ” مخالفت مقام معظم رهبری با سؤال از حسن روحانی ” جلوی این کار را نیز گرفت . این در حالی بود که حتی در مجلس دهم که معروف به مجلس وکیل الدوله ها بود ، طرح نمایندگان برای سؤال از روحانی به اجرا گذاشته شد و با آن مخالفت نشد.

🔺پس از آن ، نمایندگان مجلس خواستار استیضاح برخی وزرای بی کفایت دولت روحانی مانند آذری جهرمی ، زنگنه و … شدند ؛ اما باز هم با پخش یک خبر خلاف واقع دیگر مبنی بر ” مخالفت مقام معظم رهبری با استیضاح وزرای دولت ” ، جلوی این کار نیز گرفته شد .

🔺در واقع باید گفت که جناب قالیباف با کمک برخی آقایان دیگر مانند زاکانی ، امیرآبادی فراهانی و … ـ علیرغم سوابق انقلابی شان ـ، مجلس را از ابزارهای نظارتی خود یعنی سؤال و استیضاح ، خلع سلاح کرده و مجلس انقلابی را به یک مجلس خنثی تبدیل نمودند .

🔺این کار در واقع به معنای دادن چک سفید امضاء به حسن روحانی و اعضای دولتش بود که هر خیانت و جنایتی که خواستند مرتکب شوند ، هر چقدر خواستند به کشور و مردم خسارت و صدمه وارد کنند ، اما مطمئن باشند که تا روز آخر دولت بر سر کار خواهند بود و مجلس کاری به کار آنان نخواهد داشت .

🔺چک سفید امضایی که جناب قالیباف ، زاکانی ، امیرآبادی فراهانی و … به حسن روحانی دادند ، باعث شد تا روحانی و وزرایش تورم شدیدی را به جامعه تحمیل کنند . در فاصله خرداد ۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ ، بسیاری از کالاها و خدمات مورد نیاز مردم از ۵۰ درصد تا بیش از ۱۰۰ درصد گران شدند . در کنار رشد روز افزون قیمت ها ، عدم ترخیص میلیون ها تن کالاهای مورد نیاز مردم از گمرک ، عدم توزیع نهاده های دامی ، قطع شبکه برق سراسری ، قطع آب در برخی نقاط ، اختلال در حرکت برخی خطوط مترو و … ترفندهایی بود که روحانی و وزرایش برای هرچه بیشتر عصبانی کردن مردم و به آشوب کشاندن کشور ، به کار گرفتند ؛ یعنی اجرای همان نقشه ای که آمریکا از سال ۱۳۹۶ به دنبال پیاده کردن آن در جمهوری اسلامی ایران بود .

🔺جناب قالیباف نه تنها اجازه برخورد قانونی مجلس با حسن روحانی و وزرایش را نداد ، بلکه حجت الاسلام ذوالنوری که سال گذشته برای استیضاح روحانی امضاء جمع می کرد را از ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کنار گذاشتند و همچنین حجت الاسلام پژمانفر که شکایت صدها هزار نفر از مردم به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس علیه روحانی را پیگیری و مستندات برخی از جرائم حسن روحانی را جهت برخورد قانونی به قوه قضائیه ارجاع داده بود ، از ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس کنار گذاشت.

🔺آقایان قالیباف ، زاکانی ، امیرآبادی فراهانی و … ! شما در کلیه جرائم و خیانت ها و جنایت های حسن روحانی و وزرای دولتش در یک سال اخیر ، شریک و سهیم هستید . یقین بدانید که در این دنیا چوب خدا را خواهید خورد و در سرای آخرت نیز مؤاخذه سخت الهی را در پیش رو خواهید داشت .

  @KamranGhazanfari

 

منبع:کانال تلگرامی کامران غضنفری


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=56716

  تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۴۰۰، ساعت: 11:33