چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ولیعهد عربستان سعودی دو سال است که مادر خود را «پنهان» کرده!

 

محمد بن سلمان از سال گذشته پس از کنار زدن پسر عمویش برای رسیدن به مقام ولیعهدی عربستان سعودی در مرکز توجه قرار گرفت.

شبکه خبری ان‌بی‌سی به نقل از منابعی در دولت آمریکا گزارش می‌دهد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی همزمان با اقداماتش برای تثبیت قدرت خود از دیدار مادرش با پدرش ملک سلمان جلوگیری کرده است.

ولیعهد عربستان سعودی غیاب اسرارآمیز مادرش را با دلایل مختلف از جمله این که او برای مداوا به خارج رفته توجیه کرده است.

کاخ سفید در هفته جاری اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با ولیعهد عربستان سعودی ملاقات خواهد کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای افزود:«دونالد ترامپ مشتاقانه در انتظار این ملاقات برای تحکیم مناسبات دو کشور و پیشبرد اولویت های امنیتی و اقتصادی مشترک است.»

مقامات دولت آمریکا به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفتند ولیعهد عربستان سعودی به این دلیل مادرش را از خانواده سلطنتی دور نگاه داشته چون نگران است که مادرش با طرح‌های او برای تثبیت قدرت خود مخالفت کرده و ملک سلمان را نیز قانع کند که جلوی این اقدامات را بگیرد.

محمد بن سلمان سی و یک ساله در ژوئن سال گذشته پس از کنار زدن پسر عمویش برای رسیدن به مقام ولیعهدی عربستان سعودی در مرکز توجه قرار گرفت. از آن زمان او صدها نفر از ثروتمندان بزرگ و اعضای خاندان سلطنتی را با هدف مبارزه با فساد مالی بازداشت کرده است.

یکی از مهم‌ترین افرادی که در جریان مبارزه با فساد مالی درماه نوامبر بازداشت شد شاهزاده ولید بن طلال، از اعضای مهم خاندان سلطنتی و یکی از ثروتمندترین سرمایه‌گذاران عربستان سعودی بود.

 

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=40441

  تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۷، ساعت: ۱۵:۲۰