سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، کامران منش طرار، وزارت بهداشت

و حالا بسیارند افرادی که با دیدن آثار ضرب و شتم وقیحانه، اتهاماتی رذیلانه و بازداشتی غیرعادلانه، سوال می کنند!

دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵

م.ن:
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد…
دوران نوجوانی کتابهای دکتر شریعتی را مطالعه می کردم. خاطرم هست او در مورد پنهان بودن قبر فاطمه مطلبی با این مضمون داشت: «من نمی دانم که قبر فاطمه کجاست و نمی خواهم بدانم که قبر فاطمه کجاست تا دنیا دنیاست بیایند و بروند و بپرسند که قبر فاطمه کجاست؟» و در مورد امام حسین می گفت: «شهادت حسینى، کشته شدن مردى است که خود براى کشته شدن خویش قیام کرده است…»
او معتقد بود که علاوه بر همه دلایل دیگر پنهان بودن قبر فاطمه (س)، از یک نکته مهم دیگر نباید غافل بود؛ ایجاد پرسش! اگر او نیز مانند همه دیگران قبری داشت هیچکس نمی پرسید چرا قبر او پنهان است؟ باید پنهان باشد تا ایجاد سوال کند!
شریعتی در مورد امام حسین (ع) نیز معتقد بود که شهید در دادگاه تاریخ شهادت می دهد؛ بر ظلمی که بر او رفته است؛ شهادتی که چشمهایی را که نمی خواهند ببینند و گوشهایی را که نمی خواهند بشنوند وادار به دیدن و شنیدن می کند!
و این روزها؛ از سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ تا امروز، مدام این جملات در ذهنم تکرار می شود.
حالا ناگهان بعد از وقایع اخیر و آنچه بر انجمن فرویدی رفت، بسیارند افرادی که با دیدن آثار ضرب و شتم وقیحانه، اتهاماتی رذیلانه و بازداشتی غیرعادلانه، سوال می کنند! می پرسند…. و با هر پاسخی که می شنوند بخشی از حقیقت برایشان روشن می شود!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=23524

  تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ساعت: 16:55