سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:حکم قصاص آرمان عبدالعالی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

پروندۀ آرمان عبدالعالی/ چرا در قرن بیست و یکم دیگر هیچ اقرار و یا شهادتی ارزش ندارد

در سال ۱۹۹۶،هیات مشاوره علمی نیروی هوایی آمریکا (US Air Force Scientific Advisory Board) ،مطالعاتی را در قالب ۱۴ جلد منتشر کرد .
این گزارشات به پیشرفتهای آینده در زمینه ساخت سلاحهایی پرداخته بود ،
که به آنها نام دورنماهای عصر جدید New World Vistas داده اند
در صفحه ۸۹ از جلد فرعی ۱۵ این گزارش برخی نکات ذکر شده است:
می توان پیشرفتهای آتی که در زمینه تولید منابع انرژی الکترومغناطیسی بدست خواهد آمد را در نظر آورده و تصور نمود.امواج خروجی این دستگاهها را می توان به صورتی به تپیدن واداشت و آنها را به فرمی شکل داده و متمرکز کرد که به راحتی با اندام و بدن انسانی کوپل شده و جفت شود.در این صورت می توان از حرکت های ارادی ماهیچه ها جلوگیری کرده و حرکات بدنی فرد را به طور کامل در اختیار خود گرفت.می توان به راحتی احساسات و اعمال و رفتار فرد را کنترل کرد. خواب ایجاد کرد، پیشنهادهای ذهنی به مغز او ارسال کرد، به حافظه دراز مدت و کوتاه مدت او دسترسی پیدا کرد. حتی می توان به راحتی چیدمان تجربه ای Experience Set خاصی را برای فرد ایجاد کرده و یا چیدمان تجربه ای دیگری را در مغز و روان او دیلیت کرده و پاک کرد.

اگر بخواهیم عبارت چیدمان تجربه ای Experience set را از یک اطلاح فنی نظامی به زبان فارسی ترجمه کنیم باید اینگونه بگوئیم که منظور از چیدمان تجربه ای یا چیدمان تجربه ها یا همان Experience Set ،این است که آنها قادر خواهند بود تمام خاطرات شما و تجربه های شما را که در زندگی خود داشته اید ،پاک کرده و آنها را با تجربیات و خاطرات جدید که برای شما برنامه نویسی کرده اند جایگزین کنند.

 

 

منبع:‌ کانال تلگرامی#هک_ذهن


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=59174

  تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰، ساعت: ۱۷:۴۴