دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

پروژه «تغییر رژیم» در ایران به معنای از میان بردن موجودیت کشوری به نام ایران با مرزهای جغرافیایی کنونی است

پروژه «تغییر رژیم» در ایران به معنای از میان بردن موجودیت کشوری با مرزهای جغرافیایی کنونی بنام ایران است.

✔️ اگر در جنگ جهانی اول قدرت‌های غربی پیروزمند، برخلاف سرزمین‌های عربی عثمانی که به دولت‌های جدید متعدد تقسیم شد، تمامیت ارضی ایران را مورد تعرض قرار ندادند به دلیل طرح آنان برای استقرار حکومت پهلوی بود. در آن زمان وضع داخلی اقتصاد بریتانیا وخیم بود و «جنگ چرچیل» (وزیر جنگ وقت دولت دیوید لویدجرج)‌ علیه بلشویسم هزینه‌های سنگینی بر بریتانیا تحمیل می‌کرد. از اینرو، سیاست بریتانیا (و ایالات متحده آمریکا و فرانسه) استقرار دیکتاتوری نظامی در منطقه بود که بتواند با پول مردم ایران منافع غرب را تأمین کند. این دیکتاتوری در قالب رضا خان ظهور کرد.

با وقوع انقلاب اسلامی، برغم تمامی توطئه‌ها بویژه جنگ هشت ساله صدام، ایران بتدریج قدرتمند و قدرتمندتر شد. طرح «بالکانیزاسیون» خاورمیانه را، که با جنگ داخلی سوریه آغاز شد، ایران با درایت شناخت، با اقتدار با آن مقابله کرد و به ستون اصلی حفظ تمامیت منطقه بدل شد.

در فضای کنونی، موجودیت کشوری بزرگ چون ایران در خاورمیانه با نقشه‌ها و مطامع کانون‌های مافیایی غرب، و دولت‌های دست‌نشانده‌شان در منطقه، در تعارض جدی است.‌

اگر پیام تحولات جدید، از جمله تغییرات در دولت ترامپ و بویژه انتصاب جان بولتون در سمت مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور، اعلام شروع پروژه «تغییر رژیم» در ایران باشد، این «تغییر» نه «رژیم» بلکه موجودیت «ایران» را نشانه گرفته است.

با انتصاب بولتون، اقدامات تخریبی آشکار و پنهان علیه ایران اوج خواهد گرفت و جنگ نیابتی نیز محتمل است. یعنی، چنان جنگی، با حمایت آمریکا، که ترامپ بتواند آن را به توده آمریکائیان عامی بعنوان راهکار ایجاد شغل در آمریکا از طریق انتقال انبوه تسلیحات آمریکایی به دولت‌های عربی جنوب خلیج فارس بفروشد.

خبر انتصاب بولتون بعنوان مشاور امنیت ملی ترامپ را اندکی پیش رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک و چهره سرشناس مافیای فعال در خاورمیانه، در اجتماع نوروزی فرقه رجوی (۲۹ اسفند ۱۳۹۶) اعلام کرد که با ناباوری مواجه شد. این علامتی است بر افزایش تحرکات تخریبی و آشوب‌گرانه در ایران که برای فرقه رجوی جایگاهی خاص در آن تعریف شده.

در چهار دهه اخیر ایران ‌توطئه‌های سهمگین فراوانی را از سر گذرانیده است. برغم فشارهای ناشی از نابسامانی وضع اقتصادی و فساد و سوءمدیریت‌های داخلی، این آزمون نیز با سربلندی طی خواهد شد.

امروزه، جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگر به حفظ وحدت و همبستگی ملی و ثبات و آرامش داخلی نیاز دارد.

 

 

منبع: @abdollahshahbazi


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=40423

  تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۷، ساعت: ۱۳:۳۰