دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:همه چیز اینگونه آغاز شد

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم مرجان م. در مورد کاسبان روان
این تلاش جناب صنعتی برای دست و پا کردن مدرک ـ آن هم با ۳۰ سال دیرکرد ـ مرا یاد این شعر فروغ می اندازد:
«چقدر باید پرداخت
چقدر باید برای رشد این مکعب سیمانی پرداخت»

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم منصوره ا. در مورد کاسبان روان
آقای علی مظلومی:
دکتر صنعتی مرد خوشبختی بود تا وقتی شماهایی که « نمیدانم و نمی خواهم بدانم» های «توده» وار اطرافش را فراگرفته بودند، ما نمی دانیم شاید قبل از ما هم کسانی متوجه نا معلوم بودن مدرک روانپزشکی شان شده بودند ( دقت کنید مدرک روانپزشکی) اما صدایشان به جایی نرسیده زیرا مثل ما متشکل و سازمان یافته نبودند، شاید صداهایی انفرادی که با رابطه بازی ( به جای ضابطه مند بودن) در نطفه خفه شده بود. دکتر صنعتی اینبار با بد کسانی در افتاده است: ما مصرانه خواهان پاسخ گویی ایشان در مورد مدرک اش هستیم. برای کردان هم کسانی مانند شما بودند که دایه مهربان تر از مادر بودند برای وی، اما دیدید که چه شد.
بله مرد خوشبختی بود اما حالا دیگر نیست زیرا حتی شما هم که خود را بیمار ایشان می دانید هم صدای ما را شنیده اید! خواب شما و دیگران همه آشفته شده است وگرنه دست به نوشتن یک توهین نامه نمی زدید.
اما « وقت مشاوره» را خوب آمدی چون فهمیده ای که روانکاو نیست. بالاخره اگر این فریادهای ما نبود لابد شما هنوز فکر می کردید او روانکاو است!!
بله این اولین انعکاس عمل مااست که دیگر کسی به خودش جرات ندهد بگوید صنعتی روانکاو است: تا به حیثیت روانکاوی در این مملکت خدشه ای وارد نشود.
در مورد دکتر کدیور توصیه می کنم بروید در سایت انجمن رزومه ایشان را بخوانید و مقایسه ای در حد خودتان (اکابری) انجام دهید حتی در اینصورت هم نمی توانید چشم بر حقیقت ببندید.
https://freudianassociation.org/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%B1/
« اینجا انجمن فرویدی است؛ همه چیز در شفافیت کامل. این سیاست انجمن ما از بدو تأسیس و نیز قبل از آن بوده است. نام انجمن را «فرویدی» انتخاب کردیم تا مشخص باشد «با چه نوع روانکاوی سر و کار داریم.»
https://freudianassociation.org/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%A7/

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ع. در مورد کاسبان روان
نمی دانم این آقایان علی مظلومی و محسن عیوضی اگر فکر می کنن اعضای انجمن یک عده مریضن، چرا ول نمی کنن برن با «آدم سالمایی» مثل خودشون حرف بزنن. کسی مجبورتون کرده بیاین پرسش و پاسخ سایت ما رو بخونین؟ آقای علی م که واقعاً «مریض» دکتر صنعتیه چون امر بهش مشتبه شده که با خوندن جامعه شناسی (اونم شاید با یه مدرک کارشناسی که فکر کرده شده علامه دهر) آدم قاضی میشه! خدا رحم کرد حقوق نمیخونه وگرنه بعد از روانپزشک قلابی چشممون به قاضی قلابی هم روشن میشد. آقای محسن عیوضی هم انگار نه انگار فحشای دوستان کنگره ی خواری رو تو سایت ما خطاب به اعضای انجمن خونده. چقدر خوب این توهینا رو می تونن «زیر سبیلی در کنن»! بعد هم بگن شما وحشی هستین. هیچکدوم این دوستان به روی مبارک نمیارن که در کنگره ی خواری میکروفنو از دست اعضای انجمن به زور می کشیدن یا میکروفنشونو قطع می کردن یا با هو کشیدن و دست زدن نمیذاشتن «سوال بپرسن» اما اینجا تمام کامنتا داره چاپ میشه. دوستان دموکرات من! اسم اینو چی میذارین؟ بعد هم هی می نویسن خودتون کامنتای اینجا رو می نویسین. یعنی توهم از این بیشتر؟ با آقای محمد حسن هم موافقم چون خود ایشون و دوستان هم رأیشون دقیقاً دارن عقده گشایی می کنن وگرنه که درست جواب می دادن بالاخره دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم آزاده در مورد کاسبان روان
خانم افروز، خبر دارید که صنعتی باز هم تو سایت مامانم ایناش مطلب گذاشته؟

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم بنفشه در مورد کاسبان روان
آقای علی مظلومی، حرف ما هم عینا مثل شماست. کاری که صنعتی می کند در نهایت یک مشاوره است و از این جایگاه تا روانکاوی هزار سال نوری فاصله است. البته با این مدرک پا در هواش دیگر همین مشاوره را هم نمی تواند بکند.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه آقای کامیار در مورد کاسبان روان
آقای صنعتی چند نفر قرار است با شما غرق شوند؟ دکتر خدایی، دکتر جلیلی و حالا هم دکتر نقوی، کل اعضای انجمن علمی روانپزشکان؟

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم سوده ر. در مورد کاسبان روان
این نامه دکتر نقوی رو چند بار خوندم. اولش که باورم نشد. تو فیسبوک صنعتی دیدمش آخه اولین بار.
یعنی بدو بدو تا جوهرش خشک نشده آوردن گذاشتنش اونجا که «آقا شاهد از غیب رسید!»
بعد دفعات بعدی نمی تونستم جلوی خنده خودم رو بگیرم. یعنی آقای دکتر نقوی! درک این موضوع انقدر سخته که یک سوال اینجا هست و پاسخ می خواد: آقای دکتر صنعتی مدرک روانپزشکیشون رو از کجا گرفتن؟
خدا همه رفتگان رو رحمت کنه ولی این پروسه با پروسه کردان مو نمی زنه.
آقای صنعتی! اگه فرصتی دست داد و بازم خواستید تاریخ رو روایت کنید به این تکرار شونده بودن تاریخ هم یه اشاره ای بکنید بلکه یه جمله درستی تو این روایتتون باشه.
ولی دکتر صنعتی جان! ما دیگه دست بردار نیستیم. انقدر زحمت همکاران رو زیاد نکنین.
راستی چرا این همکاران این زحمت رو بر خود هموار می کنن؟!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم آ. ف. در مورد کاسبان روان
آقای علیرضا فردمنش عزیز
حالا فهمیدم چرا صنعتی میتونه ۳۰-۲۰ سال خودشو بعنوان «روانپزشک» به «توده» قالب کنه.
آدرس آرایشگاه «صدف» رو میدم شما خواستی «روانکاو» پیدا کنی یه سر برو جلو درش وایسا. با این ملاکی که تو ذهن شما از روانکاو هست تقریباً همه خانومایی که از اون تو در میان روانکاون: میرداماد، نرسیده به میدان مادر، آرایشگاه صدف.
(اما علیرضا جون یادت باشه دلیل اینکه شما با دیدن دکتر کدیور وحشت می کنی چیز دیگه است ها؟!!!!حالا «روانکاو» که پیدا کردی حالت بهتر شد دوباره حرف می زنیم.)

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد کاسبان روان
جناب آقای دکتر نقوی
رئیس محترم بیمارستان روزبه
آقای دکتر صنعتی(!) رئیس بخش روان درمانی بیمارستان روزبه ادعا می کند مدرک روانپزشکی خود را از دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان اخذ کرده است. شما به عنوان رئیس این بیمارستان اطلاع دارید دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر نقوی، رئیس بیمارستان روزبه، مدرک و مستندات انجمن فرویدی را که شواهد آن روشن است و قابل دسترسی می باشد(سایت انجمن فرویدی:https://freudianassociation.org/)، می گوید ظاهرا، اما مدرک روانپزشکی آقای دکتر صنعتی(!) را که غیر قابل رد یابی است، تایید می کند. شاید باید به آقای دکتر نقوی حق داد، زیرا او رئیس همان بیمارستانی است که دکتر صنعتی(!) رئیس بخش روان درمانی آن است.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ع. در مورد کاسبان روان
اینکه «بالاخره» کسی از دانشگاه علوم پزشکی تهران تصمیم گرفت به این مساله «درست» فیصله بده جای قدردانی داره.
آقای دکتر نقوی! لطفا سریعتر این کارو بکنید چون ما واقعاً منتظریم وقتی قاضی از جناب صنعتی مدرک میخواد ببینیم مدرکِ «چی» ارائه میده و از «کجا» این مدرکو گرفته. شاید اون روز کل مردم ایران بفهمند این «خود روانپزشک خوانده» بالاخره چیکاره است. خدا پدرتونو بیامرزه واقعاً!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم آ. ف. در مورد کاسبان روان
کامنت آقای ناصر برام خیلی جالب بود. دکتر صنعتی معلوم نیست از کجا مدرک گرفته، همایونپور از یه دانشگاه غیر انتفاعی زیر صفر بصورت روانکاو «تولید» شده و قورخانه چی با درسنامه های دزدی از دکتر کدیور در بیمارستان آقای دکتر خدایی «کلاس روانکاوی» برگزار میکنه. تعجبی داره که «ادامه برگزاری سه شنبه های رازی منوط به تقاضای کتبی آقای دکتر خدایی رئیس این بیمارستان از دکتر میترا کدیور شد»؟
این مثلث صنعتی، همایونپور، قورخانه چی خیلی کار توضیح بعضی مسایل پیچیده رو آسون میکنه.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم افروز ر. در مورد کاسبان روان
جناب آقای دکتر رفعتیان هم به جمع دار و دسته آقای صنعتی پیوستند! به سلامتی ایشالا! این آقای “دکتر بعد از این” با شما چه کرده که اینچنین درصدد دفاع از مدرک نداشته ایشان برآمدید؟ راستش دارم فکر میکنم که اگر کسی ریگی به کفشش نباشد، برای چی باید از یک آدم معلوم الحال این شکلی دفاع کند؟ یعنی شما هنوز متوجه نشده اید که آقای صنعتی پشت شماها قایم شده و دارد از شما و سمت و رتبه شما سواستفاده میکند؟ نمیدانم! من اگر بودم این کار را نمیکردم! البته من در شرایطی از ایشان دفاع نمیکردم که مدرکم مشکل نداشته باشد یا از جیب کسی به نفع خودم استفاده نکرده باشم یا به خاطر اختلاف دیدگاه با من و دوست و آشنایانم کسی را در بیمارستان روانی بستری نکرده باشم و کلا “آبرو”یی برای خودم باقی گذاشته باشم و طبیعی است که کسی که “آبرو”یش را به زحمت به دست آورده، به راحتی آن را از دست نمیدهد.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم مرجان م. در مورد کاسبان روان
نمی دانم چرا برای انجمن علمی روانپزشکان مساله «مدرک» اینقدر بغرنجه. خودشان وقتی عضو می پذیرند، به جای درخواست مدرک، چند نفر «ضامن» می خواهند که بیایند دست روی کتاب مقدس بگذارند که شهادت می دهند فلانی روانپزشک است؟ خب باباجان درست ترین و راحت ترین راه این است که مدرک بخواهی. حالا چرا به جناب صنعتی که رسید باید تمام روانپزشکان از اطراف و اکناف بیایند به شرافتشان قسم یاد کنند که او روانپزشک است ولی کسی از او «مدرک روانپزشکی» نخواهد؟ آقای دکتر نقوی هم مساله به این سادگی را ملتفت نمی شود؟
تنها نتیجه ای که از واکنشهای دکتر جلیلی و دکتر نقوی می شود گرفت این است که «مدرکی در کار نیست».

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. در مورد کاسبان روان
آقای نقوی
رئیس بیمارستان روزبه
در نامه تان به رئیس دانشگاه علوم علوم پزشکی تهران، آقای جعفریان، خواستار «اقدامات قانونی» آن هم در «اسرع وقت» شده اید. ملتمسانه درخواست داریم که این اقدامات قانونی را انجام دهید. اصلا منتظر هیچ کس نمانید، تعلل جایز نیست. خودتان اقدام کنید. صبر ما لبریز شده برای یافتن پاسخ این سوال:
آقای صنعتی
دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم افروز ر. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر نقوی! آیا شده خیلی دوستانه و صمیمی دستتان را روی شانه آقای صنعتی بگذارید و به او بگویید، محمد جان؛ اصلا این انجمن فرویدی بد! باهاشون هیچ کاری نداریم! تو مدرکت چیه؟ از کجا گرفتی؟ این اصل مدرکتو بیار من ببینم تا حداقل خودم توجیه بشم…

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم افروز ر. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر نقوی مرقوم فرمودند: “گروهی با عنوان “انجمن فرویدی” که «ظاهراً» از وزارت کشور مجوز فعالیت دریافت نموده اند…” جناب آقای دکتر،«انجمن فرویدی» چند سالی است که «قطعاً» از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفته و مشغول به کار است. اگر تاکنون نمیدانستید این قصور از جانب حضرتعالیست و اگر هم میدانستید و اینگونه می گویید که دیگر بدتر. این خاصیت روانکاوی است که اجازه نمیدهد کم انگاشته شود.
مرقوم فرمودند: ” … در کنار برخی تحرکات دیگر با هدف آلوده کردن فضای جامعه و ایجاد بد بینی نسبت به اساتید فرهیخته و خدوم دانشگاه …” (منظورشان ما هستیم؛ انجمن فرویدی). یعنی واقعا استاد فرهیخته و خدوم دانشگاه، آقای صنعتی است؟ یعنی واقعا در آن بیمارستان روزبه و آن دانشگاهی که ایشان به عنوان استاد!! در آن تدریس میکنند کسی بهتر از ایشان وجود ندارد که مایه فخر و مباهاتشان شود؟
در جمله ای دیگر نوشته اند: “…درصدد است در روند آغاز به کار نخستین دوره فلوشیپ روان درمانی در بیمارستان روزبه … ایجاد اختلال نماید.” (باز هم منظورشان ما هستیم؛ انجمن فرویدی). ما کاری به فلوشیپ روان درمانی شما نداریم! این موضوع اصلا به ما ربطی ندارد! موضوع ما روانکاوی است که یک حوزه خارج از مشاوره، روان درمانی، روانپزشکی و روانشناسی است و هیچ ربطی هم به درمان ندارد. موضوع ما “ضابطه مند کردن استفاده از نام روانکاوی در ایران و هماهنگ کردن آن با ضوابط بین المللی”[۱] است.
۱٫ ماده ۹ از اساسنامه انجمن فرویدی

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم/آقای ش. ش. در مورد کاسبان روان
بودن آدمهایی مثل صنعتی تو این دنیا خیلی برام حیرت انگیز نیست ولی همیشه آدمهایی که می تونن به این راحتی چنین جایگاههایی رو قایل بشن برای امثال اینها به شدت برام حیرت آوره.
…..لکان بارها به این جمله ی کتاب مقدس استناد کرده است:«چشم دارند و نمی بینند، گوش دارند و نمی شنوند». این دقیق ترین تعریف از انسان است. ۱

۱. کتاب مکتب لکان، دکتر کدیور، صفحه ی ۳۵

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم منصوره ا. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر نقوی:
ادامه دهید تا ببینید کی دارد خودزنی می کند! ما منتظریم تا به ما بگویید: دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟
بروید از مراجع ذیصلاحیت بپرسید تا ببینید جواب را!
دکتر صنعتی:
شما را دکتر خطاب می کنم چون مدرک پزشکی عمومی تان معلوم است. اگر واقعا روانپزشکید خوب نشون بدید دیگه! یعنی واقعااینقدر این سئوال برایتان سنگین آمده؟ چرا؟ لابد دوران «توده واری» به سرآمده و کسانی هستند که اگر به سئوال کردنشان ادامه دهند برای شما خطرناک است، خوب رسوایی خیلی سخت است…….
ادامه دهید این رشته سر دراز دارد و ما سخت منتظریم.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم راحله ع. در مورد کاسبان روان
دوستان
دقت کرده اید که جناب صنعتی که آن روز آنقدر «شجاعانه»!!! انجمن فرویدی را داعشی خواندند، حالا هی پشت انجمن علمی روانپزشکان و رئیس بیمارستان روزبه قایم می شوند تا آنها از او دفاع کنند و بگویند نه مدرکش درست است.
وضعیت جناب صنعتی مصداق کامل این ضرب المثل است: «چرا عاقل کند کاری، که باز آرد پشیمانی»
البته یادم نبود که جناب صنعتی خود اعتراف کردند «من احمق!»

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. م. در مورد کاسبان روان
«گروهی به نام انجمن فرویدی که ظاهرا از وزارت کشور مجوز گرفته اند»؟! انگار در مورد عده ای با هویت نامشخص که دست به اقدامات تروریستی زده اند حرف می زند. آقای دکتر نقوی هیچ کس بیشتر از صنعتی و قورخانه چی با هویت این گروه و اهدافشان آشنایی ندارد. این دو تلاشهای بی حد و حصری کردند تا این گروه نتوانداز وزارت کشور آن «ظاهرا مجوز» را بگیرد. راستی! خستگی را از تن من یکی که بیرون کردید با این خوش خبری: «آزردگی و تکدر خاطر این همکار گرامی…»

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. م. در مورد کاسبان روان
هیچ دقت کرده اید همه رییس روسا در حال نامه نگاری به هم هستند، آن هم حول سوال انجمن فرویدی؟! انجمن فرویدی جدا خسته نباشید! واقعا آب در خوابگه مورچگان ریخته اید.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه آقای اسماعیل م. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر حمیدرضانقوی !
میخواهم فقط “کمی” حرف بزنم.حواستان اینجااست؟
چندی پیش باخواندن مطلبی درباره بیمارستان روزبه،دوچیز به ذهنم آمد.اینکه یکی ازمحل کارهای صنعتی است ونیز به روزبه شما۲۴سال قبل به ملاقات یکی ازبستگان نزدیکم می آمدم کنجکاو وبه سایت روزبه شماواردشدم.
وارد دفترآموزش سلامت شماشدم همه راخواندم،امادریغ ازیک تعریف سالم ،ساده وموثرازروان!درب قسمت پژوهش رازدم.هیچ کس نبود گویی ازازل!!به فروشگاه شمارفتم ۴کتاب به انگلیسی بود
که یکی ازآنهابه نامSURGICAL DRESSINGS که مشخصات
STERILE & NON STERILE داشت!!!آقای نقوی حواستان هست ؟
آقای نقوی با فرار ازروزبه وروانپزشکی صنعتی روبه شما ،پیش دکترکدیور به پناه آمده ایم.نزدشما،تعریف روان ،زیست شناسی حیوانی ؛درپژوهشگاه بسته وکتاب درباره لباس جراحی می فروشند.!!!!
انسان باشید .بازهم هست آقای دکترموقع خروج ازروزبه شما علت تداعی برایم روشن شد؛دایی حسن وپایان.
شرم چیز خوبی است.بولدزرتان راخاموش کنید.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ر. در مورد کاسبان روان
صنعتی جان آن مقاله روانکاوی در ایران بود… که هوادارت با سرقت از جملات دکتر کدیور نوشته بود و هیچ اسمی از دکتر کدیور نیاورده بود، آن «البته» بود… که به زور توی ارائه ات در کنگره چپانده بودی برای نام بردن حداقلی از دکتر کدیور… آن اقدامات زیرزیرکی بود… برای سنگ انداختن جلوی تاسیس انجمن فرویدی، اون یکی اقدامات در قالب تشخیص های علمی بودااا… برای حصر و از بین بردن روانکاو و روانکاوی در ایران، یادت میاد؟ حالا دیگر نام انجمن فرویدی را در نامه های رسمی تان رد و بدل می کنید، آن هم در حالی که خاطر شما مکدر و آزرده است!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم فاطمه س. در مورد کاسبان روان
در عجبم از طرفداران این کاسبان روان، سه روز در کنگره ی خواری فقط صبوری کردیم. از روز اول برخورد آنها با ما مشخص بود: میکروفن به آنها ندهید، اجازه ندهید حرف بزنند، مسخره شان کنید، بهشان بگویید سایکوتیک و …

چرا و چرا؟
فقط به این خاطر که سؤال دارند در مورد مدرک جناب صنعتی که رئیس کنگره است. سؤال دارند که چطور یک نفر مکتب نرفته ملا شده! سؤال دارند که چطور کسی که خود روانکاوی نشده، روانکاو است و تازه فروید را به ایران آورده و آموزش روانکاوی به صورت جدی با او شروع شده است. سؤال دارند که چطور خانم عیسی وند که یکهویی این وسط دکترا هم گرفت ـ درحالی که در سایت سیاووشان مدرک دکترا برایش ذکر نشده ـ در عرض ۴ ماه روانکاو لکانی شدند. سؤال دارند چطور اسم کنگره روانکاوی است ولی هیچ عضو کمیته علمی این کنگره روانکاو نیستند (دکتر روشنایی مقدم هنوز کاندیدیت آی پی ا است و نه روانکاو و عضو آی پی ا). سؤال دارند که چرا رئیس کنگره دو بار، یک بار در صفحه شخصی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بار دیگر در ویکی پدیا مکانهایی را برای تحصیل خود ذکر می کند که وجود خارجی ندارد و تازه وقتی گندش در می آید می گوید روزنامه ها و ویکی پدیا غلط می نویسند و غلط چاپ می کنند؛ یعنی مسئولیت پذیری هم ندارد. انگار کاربران ویکی پدیا سایت دانشگاه علوم پزشکی را آپدیت می کنند درصورتی که ویکی پدیا خود به صفحه جناب صنعتی در دانشگاه رفرنس داده بود! بله سؤالات ما همه اینها و مشابه اینهاست که سردمدارن «اخلاق»، «روح و روان» و «رفتار سالم» از آن می ترسیدند. آن سه روز معنی دیالوگ را فهمیدم. آن سه روز معنی ارتجاع را فهمیدم. دوستانی که ما را متهم به عدم دیالوگ می کنید کاش بدانید که این گفته های ما هیچ جایی اجازه بیان ندارند؛ هیچ جا. اخلاق منفعلانه روزگار ما حوصله جنگ برای حقیقت ندارد. ما سالها سکوت و نجابت کردیم و حال آمده ایم که بگوییم کافی است آقایان دیگر بس است! روزگار یکه تازی تان به پایان رسیده است!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم ز. ن. در مورد کاسبان روان
جناب آقایان دکتر نقوی و دکتر جلیلی که نشان دادید حاضرید از آبروی خود برای جناب صنعتی مایه بگذارید و خیلی دوستان بامرامی هستید پیشنهاد می کنم که هرچه زودتر مراسم گلریزان مدرک برای جناب صنعتی در بیمارستان روزبه برگزار نمائید.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا محمودی در مورد کاسبان روان
آقای دکترنقوی
رئیس محترم بیمارستان روزبه
به راستی در بیمارستان روزبه چه می گذرد؟

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد کاسبان روان
آقای دکتر نقوی
اگر تصور کرده اید که با محتوای نامه ای که به جناب آقای دکتر جعفریان ارسال نموده اید، می توانید انجمن فرویدی را از سوال «آقای دکتر صنعتی(!) دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟!» بازدارید، زهی خیال باطل.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد کاسبان روان
جای خالی جمله زیر را پر کنید:
نفر بعدی یا مقام بعدی در حمایت از مدرک روانپزشکی آقای دکتر صنعتی(!) چه کسی است؟
افراد کنگره خوار، دکتر جلیلی(رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران)، دکترنقوی(رئیس بیمارستان روزبه)، …….؟(؟)

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ن. در مورد کاسبان روان
دکتر جعفریان و بزنگاه تاریخی!
باید دید پاسخ دکتر جعفریان به نامه دکتر نقوی چیست!
تصور نمی کردم این بار این محک، گستره ای چنین وسیع را شامل شود! باید دید از نظر ریاست علوم پزشکی تهران دفاع از اعتبار مجموعه تحت ریاستش مهمتراست یا دفاع از دکتر صنعتی!!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. س. در مورد کاسبان روان
با وجود امکان استناد به فیلم و فایل صوتی سه روز کنگره جعلی، چگونه دکتر نقوی،ادعای “ایجاد جنجال و آشوب در برنامه سخنرانی جناب آقای دکتر صنعتی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی” را دارد؟!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ن. در مورد کاسبان روان
جناب آقای دکتر نقوی، ریاست محترم بیمارستان روزبه! واقعا تفاوت بین روان درمانی و روانکاوی را نمی دانید؟
فلوشیپ روان درمانی شما به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره مربوط است نه به انجمن فرویدی! این چه مطلبی است که نوشتید:” بنظر می رسد این اقدامات زننده و مخرب….در صدد است در روند آغاز به کار نخستین دوره فلوشیپ روان درمانی در بیمارستان روزبه که گامی اساسی و افتخارآمیز برای توسعه آموزش و ارائه خدمات روان درمانی در کشور بوده است ایجاد اختلال نماید”! اگر اقدامات قانونی موردنظر شما هم انجام شود باید بالاخره این “از سرمایه های ارزشمند دانشگاه و چهره های شاخص فرهنگی” شما مدرک خود را ارائه کند؟

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ح. در مورد کاسبان روان
با این جمله دکتر نقوی که تصور می کنه قصدانجمن فرویدی ایجاد اختلال “در روند آغاز به کار نخستین دوره فلوشیپ روان درمانی در بیمارستان روزبه که گامی اساسی و افتخارآمیز برای توسعه آموزش و ارائه خدمات روان درمانی در کشور بوده است” پرده از قصد خود آنها برمی داره!آموزش روانکاوی بعنوان “یکی از انواع روان درمانی ها” در دوره افتخارآمیز فلوشیپ روان درمانی بیمارستان روزبه!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. در مورد کاسبان روان
«صنعتی جان آن مقاله روانکاوی در ایران بود… که هوادارت با سرقت از جملات دکتر کدیور نوشته بود و هیچ اسمی از دکتر کدیور نیاورده بود، آن «البته» بود… که به زور توی ارائه ات در کنگره چپانده بودی برای نام بردن حداقلی از دکتر کدیور… آن اقدامات زیرزیرکی بود… برای سنگ انداختن جلوی تاسیس انجمن فرویدی، اون یکی اقدامات در قالب تشخیص های علمی بودااا… برای حصر و از بین بردن روانکاو و روانکاوی در ایران، یادت میاد؟ حالا دیگر نام انجمن فرویدی را در نامه های رسمی تان رد و بدل می کنید، آن هم در حالی که خاطر شما مکدر و آزرده است!»
این دیدگاه را که می خواندم بی اختیار یاد نمایش آقای صنعتی در روز سوم کنگره افتادم که تاکید کردند من خصومت شخصی با کسی ندارم!!!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم خ. ف. در مورد کاسبان روان
جناب دکتر نقوی
ما شفاف هستیم، اگر مکدر نمی شوید شما هم باشید. شما ترجیح می دهید مردم همان«توده» جناب صنعتی باشند. چرا از ما با ضمیر مجهول اسم میبرید؟ از اسم ما میترسید یا میترسید مسئولیت کار صنعتی بیفتد به گردن شما.
شما می توانستید بگویید که تنها مرجع قانونی روانکاوی در ایران به نام انجمن فرویدی از آقای صنعتی خواسته که مدرکش راارایه دهد. چندین روز قبل از کنگره نیز این را گفته بودند. آن هم به این دلیل که ادعای روانکاو بودن کرده بود و وقتی ما به رزومه اش مراجعه کردیم که راستی آزمایی کنیم دیدیم طرف برای روانپزشکیش هم مدرکی ارایه نداده است. در مورد کالج سلطنتی هم که کلی مطلب به شما و دکتر جلیلی یاد دادیم دیگر کافیست.
ما این سوال را بارها پرسیدیم و باز هم از شما می پرسیم:
دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟

شما می توانید جواب دهید ما مثل روانپزشکان کنگره نه میکروفون را از شما می قاپیم، نه هو می کشیم و نه فحش می دهیم، نه پرسش و پاسخ را حذف می کنیم، ما از کسی که پاسخ دهد تشکر و قدردانی هم می کنیم. ما نه از پرسش می ترسیم نه از پاسخ، دانشگاه و محیط علمی باید محل پرسش و پاسخ باشد نه اطاعت کورکورانه.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ح. در مورد کاسبان روان
واقعا این رفتار بخشی از “جامعه علمی” ما در تبعیت از صنعتی، با کدام تعریف از “علم” منطبق است؟!!!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد کاسبان روان
س بیمارستان روزبه در پاسخ به سوال«آقای دکتر صنعتی دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟» نامه ای اهانت آمیز در مورد انجمن فرویدی نوشته است. آقای دکتر نقوی در مکاتبه ای به شماره ۱۰۵۳/ص/۳۲۰/۹۳ تاریخ ۳/۸/۹۳ در حمایت از مدرک تحصیلی آقای دکتر صنعتی(!) – رئیس بخش روان درمانی بیمارستان روزبه – نه تنها به انجمن فرویدی اهانت و توهین نموده بلکه این انجمن را متهم به موارد زیر کرده است:
• انتشار مطالب اهانت آمیز و طرح ادعاهای واهی درباره بیمارستان رازی، گروه روانپزشکی و آقای دکتر صنعتی(!)
• ایجاد جنجال و آشوب
• برنامه ریزی برای اقدامات زننده و مخرب در کنار برخی تحرکات دیگر با هدف آلوده نمودن فضای جامعه
• ایجاد بدبینی به اساتید فرهیخته و خدوم دانشگاه
با توجه به این که ایشان هر یک از موارد را از مصادیق بارز هتک حیثیت اشخاص و اشاعه تهمت و افترا در فضای عمومی می داند که توسط انجمن فرویدی انجام شده است، ایشان باید تک تک موارد اتهامی را اثبات کند. زیرا وی با این مکاتبه خواسته وجه ی انجمن فرویدی- یک سازمان مردم نهاد – را مخدوش کند و یک فضای مسموم علیه انجمن فرویدی ایجاد کند تا از این طریق مانع فعالیت های انجمن شود.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه آقای فرزام پ. در مورد کاسبان روان
اگر این، آن دانشگاهی است که من در آن درس خوانده ام، پس شرم بر من باد!
دکتر نقوی!

در دورترین خیالاتم نیز نمی گنجید که یک مبارزه فرهنگی برای جا انداختن یک و تنها کلمه، یک کلمه «روانکاوی»، همسو با معیارهای جهانی اش، یک مبارزه با دروغ و ریاکاری و دسیسه، به این زودی به اینجا برسد. کمی صبر می کردید، و آنگاه با آّبروی خود و دانشگاهی که نماینده آن هستید بازی می کردید. دانشگاهی که قدیمی ترین دانشگاه این سرزمین در دوران جدید است. اگر دانشگاه، جای طرح پرسش نیست، شما بفرمایید که جای چیست؟ چطور به خود اجازه داده اید که طرح پرسش را «جنجال و آشوب» بنامید؟ اگر تحقیق بیشتری می کردید متوجه می شدید که پیش از شما، سعی کردند با ندادن میکروفون جلوی طرح پرسش را بگیرند. سپس به دشنام پناه بردند. سپس سعی کردند با آوردن حراست و به زعم خودشان ایجاد رعب و وحشت، جلوی آن را بگیرند. قابل پیش بینی هم بود که بالاخره کار به استفاده از نیروهای فیزیکی برسد، چرا که برای اینکه کلمه بیرون بدهی، بایستی از ژویی سانس خود زده باشی(درسنامه دکتر کدیور) یا به عبارت دیگر «دال در مقابل ژویی سانس»(کتاب مکتب لکان/صفحه ۸۸). اما شما ظاهرا زود به این نتیجه رسیده اید که برای پاسخ به سؤالات ما، کلمه ندارید. این هم شاید نوعی روشن بینی باشد.
ما با استادان «فهمیده و خدوم» کاری نداریم. ما با استفاده ناروا از کلمه «روانکاوی» کار داریم. اگر به ایامی که در آن بسر می بریم توجه کوچکی کرده بودید، متوجه می شدید، که در جنگ کلمه و شمشیر، پیروزی همواره از آن کلمه است، و این موضوع، ۱۴۰۰ سال است که ثابت شده است، خیلی پیش از تأسیس دانشگاهی که نماینده آن هستید.

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ن. در مورد کاسبان روان
تصور نمی کنید پیش کشیدن پای “نخستین دوره فلوشیپ روان درمانی در بیمارستان روزبه” توسط دکتر نقوی نشون میده دفاع از صنعتی بهانه است؟ صنعتی فقط سپر بلایی شده تابلعیدن یکجای روان درمانی و روانکاوی برای جماعت روانپزشک میسر شود!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. م. در مورد کاسبان روان
آقای صنعتی بالاخره ما وکیل وکلای شما رو شناختیم: دکتر نقوی و دکتر جلیلی. یعنی اون دوستانی که به ما می گفتند «سوال نپرسید بی ادبا جای پدرتونه»، جاشون خالی که ببینند پدر شجاع و نترس شون به جای عمل ساده بیرون آوردن مدرک نداشته گرامی از کمد، مجبور شده دست بزرگتراشو بگیره بیاره!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم منصوره ا. در مورد کاسبان روان
دکتر صنعتی :
آنقدر ترسیده اید که دارید خیلی ها را در این پرسش گری تاریخی ما در این مملکت با خودتان به زیر می کشید.
این ها مسئولین این مملکت هستند دیگر آن دخترکان احساساتی کنگره و یا رزیدنت های رمانتیک روزبه و یا کاسه لیس های اطراف موقعیت شما نیستند که با لرزش صدا یا گفتن اینکه من با کسی خصومت ندارم ( که البته سیر وقایع نشان می دهد که بدجوری هم دارید) برایشان دلبری کنید و آنها را مجبور به دلسوزی برای خودتان کنید!!
اینها مسئولینی هستند که باید در برابر تاریخ، جامعه و خیل عظیم پزشکان و خصوصا روانپزشکان پاسخگو باشند!! سرنوشت آموزش کشور به دست اینهاست…..حیا کنید، شجاع باشید و اینها را با خودتان غرق نکنید!!
از قرار آن جماعت کف و هورا زن کنگره هم برایتان افاقه ای نکرده که دست به دامان مقامات برده اید!!
مگر خدا به دادتان برسد، بدجوری به دست و پا افتاده اید…
صبر کن! این تو بمیری، ازآن تو بمیری ها نیست!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. س. در مورد کاسبان روان
اطلاعیه جدید
قابل توجه کلیه افراد بالاتر از ۶۰ سال:
شما می توانید بدون ارائه مدرک معتبر در هر شغلی که علاقه دارید؛ اعم از روانکاوی، روانپزشکی، جراحی قلب و عروق، مهندسی عمران و… فعالیت کنید زیرا شما بجای پدر یا مادر ما هستید!!!
نگران نباشید!در صورت اعتراض افراد یا گروهها، آقای دکتر نقوی ترتیبی خواهند داد تا در اسرع وقت بعنوان “مصداق بارز هتک حیثیت اشخاص و اشاعه تهمت و افتراء در فضای عمومی اقدامات قانونی لازم از طریق مراجع ذیصلاح صورت گیرد”!

 

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳

دیدگاه آقای فرزاد در مورد کاسبان روان
اینکه میبنم کل سایت این انجمن تمامی پست هاش در مورده زیر سئوال بردن شخصیت آقای صنعتی هست که اصن شخص مهمی نیستش در حوضه روانکاوی برام تهوع آور و خنده داره ، شما بهتر بود فیلد کاریتون رو از حوضه روانکاوی بیرون ببرید و مثه خیلی از عوام با هم کل کل های چیپ و بی ارزش بکنید( در مورد داشته های ناچیزتون ) ، واقعا این همه حرص خوردن برای شهرت بیشتر و اثبات خود ، فقط از شما آدم های چیپ بر میاد ، اینکه کل وققتون رو برای تخریب یه آدم بی اهمیت گذاشتید کاملا بیان کننده ی عقده ها و سطح پایین بودن شعور خودتونه ، من کاملا با دیدن مطالب شما یاد کل کل های موزیسین های رپر افتادم ، که داشته های بیخودشون رو به رخ هم میکشن ، و از خودم بسیار متاسفم که داشتم توی فضای کثیفه روانکاوی ایران دنبال یه شخص با صلاحیت می گشتم ، ولی واقعا با چیزی که از شما ها دیدم ترجیح میدم به طور کلی روانکاوی نشم ، و به شدت به شما و تمامی فالوورهاتون پیشنهاد میکنم خودتون دوباره روانکاوی شید ، و واقعا به این خاله زنکیتون پایان بدید . و دست از کوبیدن شخصیت همدیگه بردارید .


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=7485

  تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳، ساعت: ۱۹:۳۶