سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:ترور اسپهبد سلیمانی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

چه کسی بهتر از اینستا گرام می داند که «کلمات قوی تر از شمشیر هستند»؟!

مخاطبان محترم انجمن فرویدی
پارادوکس های رسانه اجتماعی! اینستاگرام پایانی ندارد. در مورد خطای «محتوای نامناسب کپشن» که با هر بارگذاری در IGTV برای ما ارسال می کند، نکات جالبی وجود دارد که برایتان می گوییم. در طی مراحل بارگذاری فیلم های بالاتر از ۵۸ ثانیه، از ما می خواهد  که  از IGTV استفاده کنیم.  بعد از انتخاب فیلم، می گوید کاور فوتو انتخاب کنید و بعد از آن می گوید که حتما باید کپشن بگذارید.  اگر این مرحله را انجام ندهیم اصلا اجازه آپلود نمی دهد! یعنی حتما نیاز به کپشن هست! سپس تا ثانیه آخر آپلود که رسید ناگهان آن پیغام کذایی ظاهر می شود! آدم با خودش فکر می کند اگر محتوای کپشن نامناسب است خب همان ابتدا بگوید! از طرفی اگر این فیلم قوانین کپی رایت را نقض می کند از همان اول به ما اعلام کند!  چرا باید هم اینترنت فرد و هم کلی از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده شود و ثانیه آخر آن را بگوید؟! جالب اینجاست که این مرحله را می توانی n بار تکرار کنی! یعنی با خودمان فکر می کنیم آیا اصلا قضیه محتوای نامناسب است یا قضیه استفاده از این اپلیکیشن و مصرف؟
 یکی از دوستان می گفت «از بین اپلیکیشن های موجود مدیای اجتماعی بالاترین مصرف اینترنت در هنگام استفاده، از آنِ اینستاگرام است، اپلیکیشن سنگینی است». در دنیای تصویری این رسانه،  یکی از مشاغل موجود جمع آوری فالوئر برای اکانت های اینستاگرام است و اکانت های اینستاگرام خرید و فروش می شود! واقعا کدام رسانه اجتماعی را می شناسید که فرد اکانت خود را بفروشد؟!
 این بار هم برای آپلود فیلم «بررسی پشت پرده حوادث خونین افغانستان و هدف سفر مایک پامپئو به اسرائیل» که یک فیلم خبری است و البته فقط قرار است ۱۵ دقیقه از آن چاپ شود، همین پیغام کذایی آمد! البته در این دنیای لایک ها و فالوئرها و تصویرها، خبری از کلمه نیست و حتی باید کلمه را به تصویر بچسبانی تا بتوانی به مخاطب برسانی! و  قاعدتا برای انجمنی که بر سر در آن نوشته شده «کلمات قوی تر از شمشیر هستند» این محدودیت ها دور از انتظار نیست!
ادامه دارد…

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=50911

  تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، ساعت: ۱۰:۱۰