چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

کاش آمریکا هم یک شورای نگهبان داشت!

با پیروزی در ایالت پنسیلوانیا؛

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شد

2260314

دونالد ترامپ با پیروزی در ایالت پنسیلوانیا و کسب ۲۰ رأی الکترال و رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رأی الکترال رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهل و پنجمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که با بازگشائی شعب اخذ رأی در ایالت های شمال شرقی این کشور شامل «ورمونت»، «نیوهمپشایر»، «نیویورک»، «ویرجینیا»، «کانتیکت» و «نیوجرسی» کار خود را آغاز کرده بود با پیروزی دونالد ترامپ به پایان رسید.

۱۲:۰۶ سی ان ان: ترامپ توانست در نهایت ۲۸۸ رأی الکترال را به دست آورد.

۱۱:۳۹ واکنش موگرینی به پیروزی ترامپ: ارتباط آمریکا عمیق‌تر از هر تغییری در سیاستهاست و ما همچنان به همکاری برای کشف قدرت‌های اروپا ادامه می‌دهیم.

۱۱:۲۰ مایک پنس: این افتخار من و خانواده من است که به عنوان معاون ترامپ خدمت بکنم. در این لحظه احساس غرور می کنم. همسرم و بقیه خانواده من نیز چنین احساسی دارند. از مردم سپاسگزارم و اعتماد به نفسی که آنها به ما داد موجب پیروزی مان شد.

از ریاست جمهوی متشکرم که رهبری و رویای وی ما را به آمریکایی بزرگتر خواهد رساند.  این افتخار من است که ریاست جمهوری آینده آمریکا را به شما معرفی کنم.

*۱۱:۱۹ سی ان ان هیلاری کلینتون در تماس با دونالد ترامپ شکست خود در انتخابات را پذیرفت.

*۱۱:۰۰ «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیروزی ترامپ در انتخابات را به وی به صورت تلفنی تبریک گفت.

*۱۰:۵۵ رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون از مردم خواسته ستاد انتخاباتی وی را ترک کنند ولی همچنان منتظر نتایج آراء باشند.

*۱۰:۵۰ باراک اوباما پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا را به وی تبریک گفت و در پیامی اعلام کرد: خورشید همچنان طلوع خواهد کرد.

*۱۰:۴۴ سی ان ان: هیلاری کلینتون امشب سخنرانی نخواهد کرد.

*۱۰:۱۰ برخی رسانه های غربی از پیروزی قطعی ترامپ در انتخابات آمریکا سخن می گویند. از جمله بلومبرگ و آسوشیتدپرس پیروزی ترامپ را مخابره کرده اند. این در حالی است که رسانه هایی چون سی ان ان و بی بی سی هنوز این نتیجه را به رسمیت نشناخته اند. بر اساس اعلا بلومبرگ دونالد ترامپ با پیروزی در ایالت پنسلیوانیا و کسب ۲۰ رأی الکترال و کسب ۲۷۴ رأی الکترال و رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رأی الکترال رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شد.

*۰۹:۴۵ فاکس نیوز: کلینتون مجموع ۳ رأی از چهار رای الکترال ایالت «مین» را از آن خود کرد.

*۰۹:۴۱ ای پی: طرفداران هیلاری کلینتون که با پیش فرض پیروزی وی در ساختمان «جیکوب کی. جاویتز» -مرکز کنوانسیون حزب دموکرات واقع در شهر نیویورک- گرد آمده بودند، با چشمانی اشک آلود به مانیتورهایی که نتیجه انتخابات را گزارش می کنند، خیره مانده اند. گفتنی است که برخی نیز با اعلام نتیاج اولیه امید خود را از دست داده و در حال ترک محل هستند.

جیکوب کی جاویتز که با سقفی از جنس شیشه پوشانده شده است، به عنوان نماد پیروزی احتمالی «هیلاری کلینتون» به عنوان نخستین زن که عنوان ریاست جمهوری آمریکا را از آن خود می کند، انتخاب شده بود.

«سقف شیشه ای» اصطلاحی  است که برای توصیف موانع موجود بر سر راه اقلیت ها به ویژه زنان در مسیر رسیدن به مدارج عالی سیاسی- اجتماعی استفاده می شود.

انتظار می رفت که هیلاری با پیروزی در رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، از موانع رد شده و سقف شیشه ای را بشکند- رویایی که تا به این لحظه محقق نشده است.

*۰۹:۱۶ هیلاری کلینتون با پیروزی در ایالت نوادا، ۶ رأی الکترال این ایالت را کسب کرد.

*۰۹:۰۰ بی بی سی: باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در پیغامی از پیش ضبط شده از آمریکایی‌ها خواسته است که پس از انتخاباتی «خسته کننده و گاه عجیب» یکدیگر را نه به چشم دموکرات یا جمهوری‌خواه، بلکه به چشم هموطن نگاه کنند. وی گفت فارغ از اینکه نامزد مورد نظر شما برنده بشود یا نه فارغ از هر چه که بشود، خورشید فردا دوباره می‌تابد، و آمریکا همچنان برترین کشور جهان خواهد بود.

*۰۸:۵۴ توئیت ایندیپندنت:ترامپ تقریبا رئیس جمهور بعدی آمریکا است.

*۰۸:۵۳ ترامپ با پیروزی در ایالت آیوا توانست ۶ رأی الکترال این ایالت را به خود اختصاص دهد.

*۰۸:۴۷ ترامپ در پنسیلوانیا، ویسکانسین و نیوهمپشایر هم پیشتاز است.

*۰۸:۴۲ فاکس نیوز: شادی زودهنگام طرفداران ترامپ.

*۰۸:۳۰ رویترز : پیشتازی ترامپ باعث سقوط شدید بورس جهانی شده است.

*۰۸:۲۹ ترامپ در ایالت یوتا توانست به پیروزی برسد و ۶ رأی الکترال این ایالت را به خود اختصاصی دهد.

*۰۸:۱۳ ترامپ در ایالت مهم جورجیا هم پیروز شد. این ایالت ۱۶ رأی دارد و آرای ترامپ را به ۲۵۴ رساند.

*۰۸:۱۰ فاکس نیوز: از سال میلادی ۱۹۸۴ به این سو، این نخستین بار است که یک نامزد جمهوریخواه پیروزی در ایالت کلیدی ویسکانسین را از آن خود می کند.

*۰۸:۰۸ ترامپ در ایالتهای ویسکانسین و آیوا نیز پیروز شد.

*۰۸:۰۶ فاکس نیوز از پیروزی ترامپ در پنسیلوانیا خبر داد. ترامپ ۱۰ رأی الکترال این ایالت را از آن خود کرد.

*۰۷:۵۳ با توجه به قوت گرفتن احتمال تصاحب کاخ سفید توسط  جمهوری خواهان و دونالد ترامپ ،قیمت  طلا در بازارهای جهانی بیش از ۳ درصد افزایش پیدا کرد

*۰۷:۵۲ در انتخابات مجلس سنا نیز جمهوریخواهان به نسبت ۴۷ به ۴۶ درصد بر دموکرات ها برتری دارند.

*۰۷:۵۰ گاردین:ارزش دلار در برابر ارزهای خارجی با اعلام برتری ترامپ در فلوریدا سقوط کرد.

*۰۷:۴۹ سایت اداره مهاجرت کانادا با پیشتازی ترامپ از کار افتاد. بسیاری از نخبگان آمریکایی اعلام کرده بودند با ریاست جمهوری ترامپ از آمریکا به کانادا مهاجرت می کنند که اوباما رئیس جمهوری فعلی آمریکا از جمله این افراد بود.

*۰۷:۴۹ کلینتون در ویرجینیا با ۱۳ رای الکترال  پیروز شد.

*۰۷:۳۱ ترامپ در ایالت کارولینای شمالی نیز توانست به پیروزی برسد و ۱۵ آرای الکترال این ایالت را کسب کند.

*۰۷:۳۰ ترامپ با پیروزی در ایالت فلوریدا ۲۹ رأی الکترال این ایالت را کسب کرد.

*۰۷:۲۵ ای بی سی نیوز: احتمالا در ایالت کلیدی ویرجینیا با ۱۳ رای الکترال، کلینتون برنده نهایی این ایالت خواهد بود.

*۰۷:۲۰ نیویورک تایمز: ترامپ از شانس ۸۶ درصدی برای بردن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا برخوردار است.

*۰۷:۱۵- در اوهایو به نسبت ۵۳ درصد به ۴۲ درصد، ترامپ با ۱۸ رأی الکترال پیروز شد.

* ۰۷:۱۰ – کلینتون در ویرجینیا پیش افتاده است. با نزدیک شدن به نتایج نهایی شمارش آرا در شهرهای بزرگ ویرجینیا، هیلاری کلینتون از دونالد ترامپ پیش افتاده است و فعلا با نسبت ۴۸ به ۴۶ درصد پیشتاز است.

* ۰۶:۴۱ کلینتون در توئیتر شخصی خود گفت که نتایج هر چه میخواهد باشد، از همه تشکر می کنم. این توئیت نشانه نا امیدی کلینتون از دستیابی پیروزی در انتخابات بشمار می رود.

* ۰۶:۲۸ روسیا الیوم: نیویورک تایمز احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بیش از ۵۰ درصد اعلام کرد.

* ۰۶:۱۵ جمهوریخواهان اکثریت خود را در مجلس نمایندگان حفظ کردند.

* ۰۶:۰۸ «دونالد ترامپ» با کسب اکثریت آراء در ایالت لوئیزیانا، مجموع آرای الکترال خود را به ۱۳۷ رساند.

* ۰۶:۰۴ تا این لحظه دونالد ترامپ در تعداد آرای الکترال از کلینتون پیش افتاده است. تعداد کل آرای الکترال ۵۳۸ رای است و هر نامزدی که بتواند ۲۷۰+۱ رای را کسب کند پیروز انتخابات خواهد بود.

* ۰۶:۰۳ هیلاری کلینتون در ایالت کنتیکت (با ۷ رأی الکترال) به پیروزی قطعی رسید.

* ۰۵:۴۲ ترامپ در ایالت تگزاس (۳۸ رای الکترال)، داکوتای شمالی (۳ رای الکترال)، داکوتای جنوبی (۳ رای الکترال)، نبراسکا (۵ رای الکترال)، آرکانزاس (۶ رای الکترال)، وایومینگ (۳ رای الکترال) و کانزاس (۶ رای الکترال) پیروز شد. کلینتون در ایلینوی (۲۰ رای الکترال) و نیویورک (۲۹ رای الکترال) پیروز شد.

* ۰۴:۵۱ مارک کرک، سناتور جمهوریخواه، مخالف سرسخت برجام و حامی افزایش تحریم های فلج کننده علیه ایران، در انتخابات امروز از رقیب دموکراتش شکست خورد.

* ۰۴:۴۷ پیروزی هیلاری کلینتون در ایالتهای ورمونت، دلاور، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی و حوزه کلمبیا قطعی شده است. پیروزی ترامپ در ایالتهای ایندیانا، کنتاکی، ویرجینیای غربی، کارولینای جنوبی و اوکلاهما قطعی شده است.

* ۰۴:۴۰ در اوکلاهما (۷ رای الکترال)، آلاباما (۹ رای الکترال)، می سی سی پی (۶ رای الکترال) و تنِسی (۱۱ رای الکترال) دونالد ترامپ پیروز شد.

* ۰۴:۳۸ کلینتون در ایالتهای دلاور (با ۳ رأی اکترال)،‌ مریلند (با ۱۰ رأی الکترال)، ماساچوست (با ۱۱ رأی الکترال)، نیوجرسی (۱۴ رأی  الکترال) و حوزه کلمبیا (با ۳ رأی الکترال) به پیروزی دست یافت.

* ۰۴:۳۴ رای گیری در ۶ ایالت دیگر پایان یافت. نتایج انتخابات همزمان در چندین ایالت اعلام شد. با این نتایج، کلینتون تا این لحظه ۶۸ به ۴۸ از ترامپ پیش افتاده است.

* ۰۴:۲۸ در شمارش اولیه آرای مجلس نمایندگان، جمهوریخواهان پیشتاز هستند.

* ۰۴:۲۷ در انتخابات مجلس سنا،‌ دموکراتها تاکنون با کسب ۳۸ کرسی اکثریت پیشتاز هستند. در مقابل،‌ جمهوریخواهان ۳۳ کرسی را تصاحب کردند.

* ۰۴:۲۵ ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی با ۹ رای الکترال هم پیروز شد. ترامپ ۳۳ به ۳ پیشتاز است.

* ۰۴:۱۵ ترامپ در ایالت فلوریدا حساس ترین و سرنوشت سازترین ایالت، ۵۸ به ۳۵ پیشتاز است.

* ۰۴:۱۳ مجموع آرای الکترال تا این لحظه ۲۴ ترامپ در مقابل ۳ برای کلینتون است.

* ۰۴:۰۵ ترامپ در ویرجینای غربی با ۵ رأی الکترال به پیروزی رسید. او ۲۴ به ۳ در مجموع آرای ایالتی پیشتاز است. همچنین شانس پیروزی کلینتون در ویرجینا ۸۵ درصد اعلام شده بود ولی ترامپ با ۵۷ درصد آرا پیشتاز است.

* ۰۳:۵۸ راشاتودی: دونالد ترامپ در ایالات کنتاکی (با ۸ رأی الکترال) و ایندیانا (با ۱۱ رأی الکترال) و هیلاری کلینتون در ایالت ورمونت (با ۳ رأی الکترال) به پیروزی دست یافتند.

* ۰۳:۴۶ نتایج انتخابات بین کلینتون و ترامپ در ایالت های جورجیا، کارولینای جنوبی و ویرجینیا بسیار نزدیک به هم است.

* ۰۳:۳۵ اسپوتنیک: هیلاری کلینتون دموکرات در میان رأی دهندگان اسپانیایی تبار با اختلاف ۳۸ درصد- ۶۵ در برابر ۲۷- از دونالد ترامپ جمهوریخواه پیشی گرفته است.

* ۰۳:۳۳ خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رسانه های محلی آمریکا گزارش می دهد که هیلاری کلینتون در شش ایالت از هفت ایالت کلیدی آمریکا پیشتاز است.

* ۰۳:۳۲ اسپوتنیک: حدود پانزده درصد از رأی دهندگان انتخابات روز سه شنبه آمریکا برای نخستین بار در انتخابات ریاست جمهوری رأی می دهند. نظرسنجی جدید رویترز/ ایپسوس نشان می دهد که شمار رأی دهندگان آمریکایی که برای نخستین بار رأی خود را به صندوق می اندازند، در انتخابات سال ۲۰۱۶  افزایش یافته است.

* ۰۳:۲۹ نتایج جدیدترین نظرسنجی رویترز/ ایپسوس:
–   ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی با «رهبری قدرتمند که آمریکا را از صاحبان ثروت و قدرت پس بگیرد» موافق بودند.
–  ۷۲ درصد با این موضوع که «اقتصاد آمریکا در جهت منافع ثروتمندان و صاحبان قدرت عمل می کند»، موافق بودند.
–  ۶۸ درصد با این موضوع که «احزاب و سیاستمداران سنتی اهمیت چندانی به مردم نمی دهند» موافق بودند.
–  ۷۶ درصد با این موضوع که «رسانه های جریان اصلی بیشتر به درآمدزایی علاقمندند تا انعکاس حقایق» موافق بودند.

* ۰۳:۲۸ دقایقی دیگر مراکز رای گیری در اغلب مناطق فلوریدا، جورجیا، کارولینای جنوبی، ورمونت و ویرجینیا بسته خواهند شد.

* ۰۳:۲۷ اسکای نیوز: یک کشته و ۳ زخمی در حادثه تیراندازی که موجب بسته شدن یک مرکز رای گیری در کالیفورنیا شده بود.

* ۰۳:۲۵ مشارکت اندک رنگین پوستان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. آمارهای شبکه آمریکایی سی.ان.بی.سی حاکی است که تنها ۱۲ درصد از سیاه پوستان در انتخابات مشارکت نموده اند.

*۰۲:۵۷ نظرسنجی ای بی سی نیوز نشان می دهد  مهم ترین مسائل برای رای دهندگان آمریکایی به ترتیب عبارتند از: اقتصاد ۵٢ درصد، تروریسم ١٨ درصد ، سیاست خارجی ١٣ درصد و مهاجرت ١٢ درصد

*۰۲:۵۴ اسکای نیوز: یک مرکز رای گیری در کالیفورنیا بعد از حادثه تیراندازی بسته شده است.بنا بر گزارشها احتمالاً  ۳ تا ۵ نفر در جریان تیراندازی در کالیفرنیا زخمی شده اند. هنوز علت اصلی این تیراندازی مشخص نشده است.

*۰۲:۵۳ نیویورک تایمز: ترامپ در نیوهمپشایر هم که از ایالات کلیدیست، با کسب ۵۲% آرا پیشتاز است. این ارقام اولیه است.

*۰۲:۴۷ اسکای نیوز: نتایج اولیه از پیشی گرفتن ترامپ در ایالت کنتاکی حکایت دارد.

*۰۲:۴۵ نیویورک تایمز: بسته شدن صندوقها از سمت شرق آغاز شده است. رأی‌گیری به مرور در ایالتهای غربی هم پایان یافته و نهایتا ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران،انتخابات تمام می‌شود.
*۰۲:۴۳ بنا به نظرسنجی سی اِن اِن ۶۲ درصد از رأی دهندگان می گویند که نامزد مورد نظر خود را پیش از ماه سپتامبر انتخاب کرده اند.

*۰۲:۴۱ برخی رسانه ها خبر دادند که در پی کشف یک بسته مشکوک در یک شعبه رأی‌گیری در فلوریدا این شعبه تخلیه شده است.

همچنین روسیا الیوم از تیراندازی در ایالت کالیفورنیا طی برگزاری انتخابات خبر داد.

*۰۲:۳۶ اسپوتنیک: رای گیری در ایالت کنتاکی و ایندیانا به پایان رسید

*۰۲:۳۰ در حالیکه در ایالت‌های کارولینای شمالی و میشیگان شرکت بالای رای‌دهندگان بسیاری از کارشناسان سیاسی را شگفت‌زده کرده است، ۲۰ درصد حامیان کلینتون گفته‌اند از بیم رئیس‌جمهور شدن ترامپ به او رأی میدهند. ۲۷% حامیان ترامپ هم گفته‌اند به او رأی میدهند تا کلینتون پیروز نشود.

*۰۲:۱۷ دونالد ترامپ در پاسخ به سئوال فاکس نیوز که از وی پرسید آیا فکر می کند انتخابات امشب تمام شود گفت: باید ببینم چه می شود… روش قدیمی رأی گیری با کاغذ خوب بود. شمارش آرا خیلی بیشتر طول می کشید، اما یک چیز خوبی داشت که نگران هک شدن سیستم نبودید، نگران مشکلاتی که شاهدش هستیم نبودید.

*۰۲:۲۰ خبرنگار سی‌بی‌اس گفت سخنگوی جورج بوش پسر، رئیس جمهور پیشین آمریکا، تایید کرده است که آقای بوش و همسرش رای سفید داده‌اند.

*۰۲:۱۴ بی بی سی: وبسایت دونالد ترامپ امشب مدتی هک شد و مدتی تصویر مدفوع بالای سایت قرار گرفت.

هم اکنون بالای بخشی از وبسایت ترامپ نوشته شده: «کلینتون برنده است».

*۰۲:۰۱ تمام سیستم‌های الکترونیکی رأی‌گیری در ایالت کلیدی کلورادو به مدت نیم ساعت از کار افتاده بودند. این سیستم‌ها دقایقی قبل مجددا فعال شدند.

*۰۱:۵۷ اسپوتنیک: ناظران انتخاباتی حزب جمهوریخواه اعلام داشته اند در فیلادلفیا از ورود آنها به حوزه های انتخاباتی جلوگیری شده و بعضا از حوزه ها اخراج شده اند.

*۰۱:۴۸ وال استریت ژورنال: نتیجه نظرسنجی درون شعب اعلام شد. بر اساس این نظرسنجی: اغلب رأی‌دهندگان رفتار ترامپ را مناسب ریاست‌جمهوری ندانسته‌اند، اما رفتارهای کلینتون را مناسبت خوانده‌اند.

همچنین اغلب رأی‌دهندگان گفته‌اند نه کلینتون و نه ترامپ، قابل اعتماد و صادق نیستند. در عین حال کمی بیش از نصف رأی‌دهندگان کلینتون را دارای

صلاحیت ریاست‌جمهوری دانسته‌اند. اکثریت قاطع آنها ترامپ را فاقد صلاحیت دانسته‌اند.

*۰۱:۴۳ اسپوتنیک: اطراف برج ترامپ در نیویورک به علت بیم از حملات تروریستی شاهد حضور گسترده نیروهای پلیس است و مسیرهای منهی به آن با کامیون های پر از شن و ماسه مسدود شده اند.

*۰۱:۳۵ خبرگزاری فرانسه: بازار بورس وال استریت روز سه شنبه و همزمان با پیش بینی بازار از پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون در انتخابات، از رشد ارزش شاخص سهام خود خبر داد.

*۰۱:۳۳ تا کمتر از ۱۰ دقیقه دیگر اولین نتایج نظرسنجی‌های درون شعب، که معمولا تا حد زیادی بازتاب‌دهنده نتایج واقعی است، منتشر می‌شود.

*۰۱:۱۷ العربیه گزارش داده که در ایالت میشیگان، دونالد ترامپ از هیلاری کلینتون پیشی گرفته است.

همچنین دونالد ترامپ با صدور بیانیه‌ای باز هم از مردم آمریکا خواست در انتخابات شرکت کرده و به او رأی دهند.

*۱:۱۱ «فردی فورد» سخنگوی بوش در واکنش به ادعای یک خبرنگار نزدیک به وی که رأی او به نامزد دموکرات‌ها بوده است گفت بوش دو هفته قبل رأی داده و رأی او به کلینتون نبوده است.

*۰۰:۳۵ آناتولی:دونالد ترامپ؛ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از مسئولان حوزه های رای گیری ایالت نوادا در انتخابات زودهنگام جمعه شب به دلیل باز نگهداشتن حوزه دو ساعت پس از پایان زمان رای گیری، به دادگاه شکایت کرد.

ستاد انتخاباتی ترامپ مدعی است که در بعضی مناطق لاس وگاس ایالت نوادا، برخی صندوق های رای گیری دو ساعت بیش از زمان لازم باز بوده اند و بدین ترتیب شمار زیادی از افراد که در صف رای گیری نبودند، رای خود را به صندوق انداختند.

*۰۰:۳۲ «جیل استین» نامزد حزب سبز در #انتخابات آمریکا توئیت کرده است که یک طرف این انتخابات یک «ملکه فساد» (کلینتون) است که دوستان خوبی در وال‌استریت دارد و در سوی دیگر یک «مجرم جنسی» (ترامپ).

*۰۰:۱۳ هیل: «جورج بوش» رئیس جمهور اسبق جمهوری خواه آمریکا و «لورا بوش» به «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات رای دادند.

*۲۳:۵۳ رسانه های آمریکا از پیشی گرفتن «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های فلوریدا و کارولینای شمالی خبر دادند.

*۲۳:۴۲ سی بی اس پتسبورگ: برخی از طرفداران «دونالد ترامپ» بعد از دادن رای خود از تغییر آرای به نفع نامزد رقیب یعنی «هیلاری کلینتون» خبر داده اند.

*۲۳:۳۱ فاکس نیوز: «دونالد ترامپ» از تقلب انتخاباتی خبر داده و گفت در برخی از حوزه ها دستگاه های رای گیری نتایج را به نفع نماینده حزب دموکرات یعنی هیلاری کلینتون تغییر می دهند.

* ۲۳:۱۵  «برنی ساندرز» در حساب توتیتری خود نوشت امروز امیدوارم شکست سختی به «ترامپ» بدهیم.

*هیل:دستگاه‌های رأی‌گیری در بخش‌هایی از ایالت‌های اوهایو، نیویورک، تگزاس و سایر ایالت‌ها با اشکال مواجه شده است.با اینحال به گفته کارشناسان انتظار نمی‌رود خرابی دستگاه‌ها بر توان ثبت یا شمارش آرا تأثیر بگذارند.

*سی ان ان: میشل اوباما از هواداران همسر خود خواسته است تا زود هنگام به پای صندوق های رای بروند. وی معتقد است رای زودهنگام به کلینتون به نفع وی تمام می شود.

*صدای آمریکا: هیلاری کلینتون که صبح زود با همسرش در حوزه رای گیری حاضر شده بود هم درباره رای دادن به خود گفت، «کاری فروتنانه» است!

*«اریک ترامپ» پسر دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی تاکید کرد: رای دادن به پدرم برای من افتخار بزرگی است؛ زیرا وی کارهای بزرگی را برای آمریکا انجام خواهد داد.

*اسپوتنیک: ۷۵% از ماشین های اخذ رای در واشنگتن کانتی ایالت یوتا شکسته شده اند.

*صدای آمریکا: شبکه اسپانیایی زبان یونی ویژن مستقر در میامی پیش بینی کرده است که کلینتون با ۲.۲ واحد درصد دونالد ترامپ را در ایالت فلوریدا شکست خواهد داد.

*چلسی کلینتون، تنها فرزند هیلاری کلینتون با اعلام خبر رای دادن خود در انتخابات، گفته که رای دادن به مادرش هیلاری، یکی از کارهایی بوده که در زندگی خود به آن افتخار می کند.

*ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید «اف بی آی» از دیپلمات های روسی خواسته تا از محل رای گیری دور بمانند.

*صدای آمریکا: زنانی که در اعتراض به عبارت «زن وقیح» که ترامپ به کلینتون گفته بود عکس خود بعد از رأی به کلینتون را منتشر کردند.

*بی بی سی: در حالیکه رای‌گیری برای انتخاب رئیس جمهوری آینده آمریکا در این کشور در جریان است، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در حساب توییتر خود گفته است: امروز، پیشرفت به برگه‌های رای وابسته است. رای دهید و مطمئن شوید دوستان، خانواده و تمامی کسانی که می‌شناسید هم رای دهند.

*اریک ترامپ، فرزند دونالد ترامپ با گذاشتن تصویر برگه رای خود در توئیتر که نام پدرش را بر روی آن نوشته بود، مرتکب تخلف قانونی شده است. فضای توئیتر از موج اعتراض به این تخلف اریک ترامپ مملو شده است.

*اسپوتنیک: فرماندار ماساچوست برگه رای خود را سفید و بدون نام به صندوق انداخت.

*بی بی سی: در افغانستان بسیاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با دقت دنبال می کنند. هرچند کابل و واشنگتن پیمان راهبردی باهم امضا کرده‌اند اما افتادن افغانستان از چشم دو نامزد در جریان مناظرات و مبارزات انتخاباتی اخیر آمریکا، گمانه‌زنی‌های زیادی را در مورد رابطه دو کشور برانگیخته است.

*ایندیپندنت: استیو واندر، خواننده مشهور  و نابینای آمریکایی که از طرفداران کلینتون به حساب می آید می گوید رای دادن به ترامپ مثل این است که از من بخواهید راننگی کنم.

*در روز انتخاباتی آمریکا، شاخص‌های بورس وال استریت سقوط کرد.

*اسپوتنیک: ترامپ در ایالت پنسیلوانیا پیشتاز است.

*سی ان ان: ترامپ هنوز از پذیرش نتیجه انتخابات طفره می رود.

*ویدئویی انتشار یافته از سخنان رئیس جمهور کنونی آمریکا نشان می دهد که وی در اظهاراتی از همگان خواسته است تا به پای صندوق های رأی بروند. باراک اوباما در این خصوص گفته است: بیرون بروید و در انتخابات شرکت کنید.

رئیس جمهور کنونی آمریکا در ادامه تأکید کرد: قبل از هرکار دیگری باید به شما یادآوری کنم که امروز روز انتخابات است و صدای غالب از آنِ شما میلیون ها آمریکائی است.

*پاسیفیک دیلی نیوز: پاسیفیک دیلی نیوز: هیلاری کلینتون در جزیره گوآم پیشتاز است. حدود ۷۳% از جمعیت ۳۲ میلیون نفری این جزیره به هیلاری کلینتون رای داده اند.

*رسانه صهیونیستی: نظرسنجی های نشان دهنده رای اعراب مقیم آمریکا به هیلاری کلینتون هستند.

*اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز اعلام کرد: رای گیری در منطقه ویلسون واقع در ایالت تنسی آمریکا به دلیل مشکلات فنی به صورت موقت متوقف شده است.

*ترامپ پس از دادن رای گفت: همه چیز خیلی خوب است.

*جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس اعلام کرده که علاقه ای به تاثیرگذاری در روند انتخابات آمریکا ندارد.

*اسپوتنیک: تخمین های اولیه  از پیشی گرفتن هیلاری کلینتون از ترامپ در ایالت های فلوریدا، آیوا، نوادا، اهایو و ویسکانسین حکایت می کند. گفته می شود ترامپ نیز در ایالت پنسیلوانیا از رقیب خود، کلینتون پیشی گرفته است.

اسپوتنیک: دستگاه اسکنر در دهکده ای در بروکلین شکسته شد و شاهدان عینی از به سرقت رفتن برگه های رای خبر می دهند.

سی ان ان : ترامپ رای خود را در نیویورک به صندوق انداخت.

*بی بی سی: نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا در حساب توئیتر خود با مشابه سازی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با آنچه در آمریکا در جریان است، پرسیده آیا امروز «برگزیت» آمریکاست؟ او در این باره اظهار امیدواری کرده است.

*بی بی سی: شرکت تحلیل اطلاعات اینترنتی سوشال بنکرز از موفقیت ترامپ در استفاده از توئیتر خبر داد. البته این شرکت تاکید کرده که کلینتون هم تا به اینجا استفاده خوبی از توئیتر برده است.

*بی بی سی: وزیر تجارت مکزیک از نتیجه انتخابات آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت: در هر صورت نگران هستیم.

*استراتژیست کلینتون: کمپین کلینتون در همه جا جلو افتاده است. کلینتون عملکرد بهتری از ترامپ داشته است. راه زیادی تا به دست آوردن ۲۷۰ رای (پیروزی) باقی نمانده است.

*نتایج اولیه تعداد آرای انتخابات در کلرادو از پیشتازی ۲.۷ درصدی کلینتون در برابر ترامپ خبر می دهد به نحوی که هیلاری ۴۶.۳ و دونالد ۴۳.۶ درصد از آراء را کسب کرده اند.

*رای گیری در تعدادی از ایالات در مرکز آمریکا در کلرادو، مونتانا، وایومینگ و یوتا شروع شد. همچنین در ایالتهای نیومکزیکو، تکزاس، آریزونا، ویسکانسین، نوادا، آیداهو، آیووا و بخش هایی از داکوتا جنوبی و داکوتای شمالی و میشگان رای گیری در جریان است. همچنین ایالتهای کالیفرنیا، اورگون، واشنگتن، هاوایی در ساحل غربی آمریکا به پای صندوق ها آمدند و تنها در آلاسکا هنوز رای گیری شروع نشده است.

*آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به شکل تلویحی حمایت خود را از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد. وی در پاسخ به سئوالی درباره پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری به ویژه با توجه به تصدی امور در آلمان، انگلیس و نروژ از سوی زنان بیان کرد: در این صورت(پیروزی احتمالی کلینتون) توازن میان زنان و مردان در مناصب عالی ایجاد می شود.

*دیلی سان: تا کنون ۴۶.۲ میلیون نفر در آمریکا رای داده اند. حدود ۲۰۰ میلیون نفر از جمعیت آمریکا حق رای دارند.

*ستاد انتخاباتی ترامپ از پیشتازی  وی در ایالتهای پنسیلوانیا و میشیگان خبر داد.

*ترامپ در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد اگر در انتخابات پیروز نشوم پشیمان نیستم که در آن شرکت کرده ام هر چند پول و وقتم را تلف کرده ام.

*مردی که در لباس عمو سام در صف رأی دادن در مرکز شهر نیویورک ایستاده، قرار است در مدرسه ای رأی دهد که دونالد ترامپ آنجا رأی خواهد داد. این مرد سوژه عکاسان بود و دکمه ای روی لباسش بود که نوشته شده: «به آن زن لعنتی رای می دهم»

*در مجموعه ای از سه شهر در نقطه دور افتاده ای از نیوهمپشایر که از ساعات اولیه امروز رأی گیری در آن آغاز شده است، «دونالد ترامپ» ۳۲ به ۲۵ از «هیلاری کلینتون» جلو افتاده است.

*بی بی سی اعلام کرده نگرانی هک شدن آرای انتخاباتی آمریکا وجود دارد.

*بر اساس گزارشها هیلاری کلینتون و بیل کلینتون رای خود را در نیویورک به صندوق انداخته است.

*شبکه تلویزیونی اِن بی سی نیوز در گزارش از هجوم مردم در آمریکا به مراکز خرید اجناس و آذوقه خبر داد. بر اساس گزارش این شبکه، به دلیل ترس مردم آمریکا از وقوع بحران و هرج و مرج پس از اعلام نتیجه انتخابات کنونی ریاست جمهوری، برخی از مردم شروع به خرید آذوقه‌ های ماندگار و ضروری و نیز ذخیره کردن آن ها کرده اند.

تکمیل می شود …


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=27460

  تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵، ساعت: 12:52