یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:«خنداننده شو»ی مبارزه با اخلالگران اقتصادی توسط بازپرس حسینی، دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

کاش قبلش دادگستری خودتان را هم به اندازه دادگستری آمریکا قابل اعتماد و قابل اتکا می‌کردید!

قوه قضاییه: در پرونده سلیمانی، می‌خواهیم به دادگستری آمریکا نیابت قضایی بدهیم

 

 

یک مقام قضایی ایران می‌گوید که قوه قضاییه جمهوری اسلامی قصد دارد به آمریکا برای رسیدگی به پرونده مرگ قاسم سلیمانی در عراق «نیابت قضایی» بدهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سیداشرفی که از سوی قوه قضاییه به عنوان «بازپرس ویژه» این پرونده منصوب شده،‌ گفته است هدف از این کار این است که دستگاه قضایی آمریکا را «در معترض امتحان» قرار بدهند.

اسم کوچک آقای سیداشرفی در خبرها نیامده است.

قوه قضاییه ایران می‌گوید که ۴۵ نفر از مقام‌های دولتی و نظامی آمریکا را که در عملیات هدف گرفتن قاسم سلیمانی در عراق نقش داشتند شناسایی کرده و خواستار محاکمه آنهاست.

به گفته آقای سیداشرفی،‌ علاوه بر آمریکا، حکومت ایران قصد دارد به «شش کشوری که پایگاه‌های آمریکایی‌ها در آنجا مستقر هستند» از جمله عراق نیز نیابت قضایی بهد تا به اتهامات این افراد رسیدگی کنند.

او گفت که دولت عراق پاسخ قوه قضاییه را آماده کرده، اما درباره جزئیات این پاسخ توضیحی نداد.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی برون‌مرزی سپاه پاسداران، بامداد ۱۳ دی ۹۸ همراه با ابومهدی المهندس، از اعضای بلندپایه گروه حشدالشعبی، در بغداد در حمله پهپادی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کشته شد.

ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، در روز ۱۸ دی دست‌کم ۱۲ موشک به پایگاه عین‌الاسد و یک پایگاه دیگر در اربیل محل حضور نیروهای آمریکایی شلیک کرد، ولی می‌گوید که به دنبال گرفتن «انتقام سخت» از آمریکا است.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53559

  تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۹، ساعت: ۰۸:۴۴