دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

کدام صنفی اینهمه نامه می نویسد؟!

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴

دیدگاه خانم سوده ر. درباره «مافیای روان»

 
با خواندن مقاله «چگونه می توان به یک پزشک خندید و از عوارض آن نترسید» به نظرم رسید آیا تا حالا، هیچ کسی به یک برنامه طنز اینطور اعتراض کرده بوده؟
آیا اینکه مهران مدیری، از حدود سال ۷۲ زمین و زمان را نقد کرده، هرگز مورد توجه پزشکان بوده؟ یا فقط حالا که از پزشکان گفته کلا همه چیز مقدس شده؟
چرا در کشور ما پزشکها انقدر جرات دارند و انقدر هم به جایگاه خودشان مطمئن هستند؟
همه اش یاد این بخش از مقاله « حالا دیگر وزارتخانه ها به صنعتی گزارش می دهند!!!» می افتم: «ایشون گفتن که خانم کدیور و کلیه ی افرادی که با ایشون در تماس هستن زیر نظر اطلاعات هستن و گفتن که چند وقت پیشا این عده در مکانی که خاطرم نیست شلوغ کاری کردن و شدیدا تحت نظر پلیس هستن و به من هم توصیه کردن که ارتباطی نداشته باشم با این افراد و این انجمن چون برام خطرناک هست و امکان داره من هم تحت تعقیب قرار بگیرم». هر جمله از این مکالمه واقعا جای تامل دارد و اینکه این رزیدنت چه فکری راجع به خودش و آن مراجع کرده و چه فکری راجع به دکتر (!) صنعتی کرده؟! (فارغ از اینکه چه فکری در مورد انجمن فرویدی کرده؟!)
و یاد نامه نگاری های بعد از کنگره خواری می افتم وقتی همه آن دکترها کاملا متحد و زنجیره ای در دفاع از حیثیت خود، ولی به نام صنعتی به تکاپو افتاده بودند و کم مانده بود به خدا نامه بنویسند و چغلی دکتر کدیور، رییس انجمن فرویدی را به او کنند که آنها را و «برج عاج» * آنها را تحویل نگرفته.
دانشگاه، استادهای دانشگاه، دکترها، پزشکان… قضیه از چه قرار است؟!

 

* چیز جالبی که در ویکی پدیا دیدم توضیح این کلمه است: «این لفظ معمولاً حامل دلالت‌های تحقیرآمیز در خصوص انفکاک عمدی از جهان روزمره است: پژوهش خفیه، بیش از حد تخصصی، یا حتی بی حاصل، و نخبه گرایی آکادمیک.»

 
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%AC_%D8%B9%D8%A7%D8%AC


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=9615

  تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴، ساعت: 23:32