سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

کشف حجاب دختر دکترعلی نوبخت در آمریکا/ بله این دختر خانم هم مثل «سایر دختر خانم ها » پزشک است !!!!!!!

گزارش ویژه “خبرنگار”

کشف حجاب فرزند آقای نماینده در کالیفرنیا

 

 

سوء استفاده فرزندان خاندان نوبخت حقیقی از جایگاه و موقعیت پدر و عموی خود در جهت ادامه تحصیل در امریکا ، موضوعی است که در گزارش پیش روی شما قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، سرویس سیاسی / قدرت همیشه فساد می آورد ، این یک اصلی است  و برای همه می تواند صدق کند مگر اینکه آنقدر ایمان و ظرفیت اجتماعی و سیاسی بالایی داشته باشد که اگر روزی به مقامی رسید از جایگاه و قدرت خود سوء استفاده نکند .

 حضور مسئولین در موقعیت های بالای اجتماعی و خطر سوء استفاده از آن جایگاه در جهت منافع حزبی و یا شخصی ، یکی از آفت های امروز برخی مدیران کشور است .

 این موضوع نمود خاص آن از خاندان آیت الله هاشمی رفسنجانی و استفاده های عجیب و غریب شروع و تا سایر مدیران زیر دستی هم تعمیم داده شده است ، امری نامیمون و نا خجسته.

 

دکتر علی نوبخت حقیقی

 

طبق گزارش  خبرنگار سرویس سیاسی ، دکتر علی نوبخت تهرانی ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دو فرزند خود را به نام های احسان نوبخت و نیلوفر نوبخت که هر دو نیز پزشک هستند برای گذراندن  دوره تخصصی به دانشگاه کالیفرنیا فرستاده است.

این موضوع از این جهت قابل انتقاد است که هر پزشکی برای شروع دوره تخصصی خود بایست ابندا طرح عمومی را در یکی از شهرهای ایران بگذراند.امری که برای این دو نور چشمی با سایر پزشکان کشوری متفاوت بوده است .

 

نیلوفر نوبخت حقیقی فرزند علی نوبخت در  پرتال علمی دانشگاه کالیفرنیا

 

علی نوبخت تهرانی کیست؟

وی برادر بزرگتر محمد باقر نوبخت ، سخنگوی دولت یازدهم است ، همان کسی که سوء استفاده کنندگان از فیش های نجومی را ، ذخایر انقلاب دانست!!

بر اساس زندگینامه دکتر علی نوبخت که در سایت شخصی خود آمده است  وی دارای بورد فوق تخصصی نفورلوژی و سرپرست بخش دیالیز بیمارستان مهر تهران است .که بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم ، وی به عنوان  نماینده رئیس جمهور در شورای عالی هلال احمرو همینطور عضو هیئت امنای بیمارستان بانک ملی ایران  منصوب شد.

 

پروفایل نیلوفر نوبخت در شبکه اجتماعی

 

البته لازم به ذکر است که دکتر نوبخت در مجلس در برخی مواقع رفتاری های قابل قبول از خود به جای گذاشته است  و در نامه به علی لاریجانی رئیس مجلس در خواست کرد که ۵۰   درصد حقوق نمایندگی اش ماهیانه  به حساب کمیته امداد برای اشتغال جوانان ایرانی هدیه شود. وی همینطور در ماجرای رسوایی فیش‌های حقوقی مدیران دولتی ایران واکنش شدیدی نشان داد و گفت:باید در این زمینه مثل چین رفتار کرد. در کشور چین باکوچک‌ترین تخلف به صورت جدی و محکم برخورد می‌کنند، برای شخص خاطی اعدام می‌برند و این موضوع را رسانه‌ای می‌کنند تا دیگر مدیران و افراد حساب کار دستشان بیاید.

اما آنچه مردود و مورد انتقاد است همانطور که مطرح شد ایجاد رانت و سو استفاده برای فرزندان وی است که  بدون گذراندن طرح عمومی در ایران به امریکا مهاجرت کرده اند.

 

احسان نوبخت حقیقی

 

و البته انتقاد دیگری که مطرح است اینکه چرا فرزند ایشان ،باتوجه به اینکه پدر وی از مدیران ارشد نظام اسلامی است در امریکا کشف حجاب کرده و گویی هیچ دغدغه ای به این امر مهم اسلامی ندارند.

این موضوع کشف حجاب، شاید بدتر از هر امر دیگری است که به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

حال  باید دید دکتر علی نوبخت به این دو انتقاد مطرح شده چه پاسخی خواهند داد؟

 

 

منبع: خبرنگار

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37182

  تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۶، ساعت: 13:58