دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

«کشور به مدارک تحصیلی بی‌محتوا و فارغ‌التحصیلان بی‌انگیزه نیاز ندارد»

 

نفیسی

 

استاد عبدالحسین نفیسی از کارشناسان آموزش و پرورش گفت: به جای صدور مدارک تحصیلی بی محتوا و انبوهی از فارغ‌التحصیلان بی‌انگیزه باید در جهت پیشرفت کشور و دستاوردهای مبتنی بر دانش گام برداریم.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالحسین نفیسی امروز در همایش نکوداشتی که به پاس سالها فعالیت او در عرصه آموزش کشور توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شاکرم که طی نیم قرن با ارائه خدماتی اندک، بهانه‌ای برای نکوداشت از این جانب فراهم شد.

وی افزود: باور دارم که آموزش و پرورش پایه و همگانی موثرترین عامل در تقویت وحدت ملی و تعمیق همدلی میان حاکمیت و ملت، برقراری امنیت پایدار و اعتلای تمدن ایرانی و اسلامی است.

این کارشناس آموزش و پرورش گفت: با تکیه براین باورها آرزو دارم تا کار به جایی برسد به جای آنکه سامان بخشیدن آموزش عمومی تنها وظیفه دولت باشد، این موضوع از تکالیف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به حساب آید تا با این راهبرد زمینه‌ای فراهم شود که نظام آموزشی کشور از مدیریت کارآ، پاسخگو، به دور از سیاست بازی‌های فرقه‌ای و بهره‌مند از منابع مالی مکفی، منزلت و سطح اجتماعی بالا برخوردار شود.

نفیسی بیان کرد: نظام آموزشی کشور باید به گونه‌ای پیش برود تا توجه خانواده‌ها به جای کسب مدرک تحصیلی بر کیفیت آموزش و پرورش فرزندانشان معطوف باشد.

وی با اشاره به اینکه آرزو دارم اقتصاد کشور از تصمیمات مردم فریب رهایی یابد، گفت: نظام اقتصاد کشور باید با تکیه بر شایستگی‌های نیروی انسانی سروسامان یابد. همچنین جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشو باید به درستی شناخته شود.

این کارشناس آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت به رسمیت یافتن نقش آموزش عمومی در کشور، مطرح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید در پرورش شایستگی‌ها و مهارت‌های دانش‌آموزان مورد توجه قرار گیرد و به جای صدور مدارک تحصیلی بی‌محتوا برای پیشرفت کشور به دستاوردهای مبتنی بر دانش توجه داشته باشیم.

نفیسی گفت: توصیه‌ای را به جامعه دانشگاهی کشور دارم تا با جدیت پیگیر تربیت کارشناسان و پژوهشگران با انگیزه در حوزه‌های میان رشته‌ای، سیاستگذاری کلان و اقتصاد آموزش و پرورش باشند. جای خالی این کارشناسان در آموزش عمومی، عالی و فنی و حرفه‌ای کشور به شدت احساس می‌شود.

وی با توصیه‌ای به کارشناسان آموزش و پرورش عنوان کرد: ذهن و دل خود را تسلیم رویه‌های نادرست محیط کار اداری نکنید و با جدیت در کسب مهارت‌های مرتبط با سمت خود بکوشید تا ارزش‌های خبرگی خود را به محیط کار بقبولانید.

این کارشناس آموزش و پرورش ادامه داد: انجام کارهای روزمره از عهده هر تازه واردی برمی‌آید اما تحول در آموزش و پرورش نیازمند ساختاری است که عنصر کلیدی آن کارشناسان خبره هستند.

 

منبع: تسنیم


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=17592

  تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴، ساعت: 18:07