دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، محیط زیست دلخراش ما

کلانتری: خیرش را ببینید/ نجفی پس از امضا: بگذارید بروم پارک را ببینم!

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بر سر واگذاری پارک پردیسان که سالها محل اختلاف سازمان محیط زیست و شهرداری تهران در ادوار گذشته بود، عیسی کلانتری پارک پردیسان را با لبخند تحویل محمدعلی نجفی هم‌حزبی کارگزارنی‌اش داد.

 

 

گروه جامعه خبرگزاری فارس: سرانجام پس از کش وقوس های فراوان بر سر واگذاری پارک پردیسان و پس از سال ها مقاومت سازمان مححیط زیست در برابر واگذاری مدیریت پردیسان، عیسی کلانتری پردیسان را به مدت ۱۵ سال (با قابلیت تمدید) به شهرداری تهران واگذار کرد.

پیش از این در زمان صدارت محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران، وی بارها به مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده بود حاضر است بهسازی پارک را بدون در اختیار داشتن مدیریت، تنها برای بهبود شرایط دسترسی عمومی به عهده گیرد، اما با نظر منفی ریاست وقت سازمان محیط زیست مواجه شد.

اما با روی کارآمدن کلانتری در سازمان محیط زیست و نجفی در شهرداری تهران (که هر دو از اعضای حزب کارگزاران هستند)، ورق برگشت و این بار نه تنها به سازی پارک که حتی مدیریت ۱۵ ساله آن به شهرداری تهران واگذار شد.

نجفی در مراسم توافقنامه بهسازی پارک پردیسان که صبح امروز برگزار شد گفت: در این توافق نامه نیز فعلاً زمان ۱۵ ساله تعیین شده و البته این زمان قابل تمدید خواهد بود.

به گفته شهرداری برای این پارک درآمدهای محدودی وجود دارد که آن درآمدها هم به نفع شهرداری خواهد بود اما این نهاد باید بودجه خاصی را برای این منظور اختصاصی دهد. بودجه خاصی که شهرداری از آن صحبت می کند حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که تنها برای دوره چهارساله نخست در نظر گرفته شده است.

توافقنامه پرحاشیه محیط زیست و شهرداری برای واگذاری پارک پردیسان که سال ها مغضوب واقع شده بود، سرانجام صبح امروز به امضا رسید، در حالی که به گفته کلانتری به دلیل نبود بودجه برای نگه داری اش شرایط اسف باری پیداکرده بود با سرعت یک ماهه انجام شده است و حتی شهردار تهران هم در این مدت محدود فرصت پیدا نکرده قبل از امضای توافقنامه بازدیدی از آن داشته باشد!

عیسی کلانتری که به شدت از واگذاری پارک خوشحال بود به نجفی پیروزمندانه دست داد و گفت: خیرش را ببینید!

نجفی هم پس از امضاء به سرعت از جای خود بلند شد و قصد ترک جلسه را داشت که با اعتراض خبرنگاران حاضر در جلسه مواجه شد، نجفی در پاسخ به اعتراضات خبرنگاران که از او خواستند زمانی را برای پاسخگویی به سؤالات در سالن حضور داشته باشد گفت: بگذارید بروم پارک را بینیم!

گویا نجفی ندیده، پردیسان را برای اجرای طرح های موردنظر شهرداری تهران پسندیده بود.

حال سؤالی که پیش می آید این است چطور پس از سال ها مخالفت روسای سازمان محیط زیست برای واگذاری پارک پردیسان به یک باره در عرض یک ماه و با روی کار آمدن شهردار جدید و هم سویی میان دولت و شهرداری ایجاد شد.

 

منبع: خبروان


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37466

  تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ساعت: 12:38