دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

کلاً انتخابات را حذف کنیم تا دل پادشاه عربستان خنک شود

? احمد مازنی، نماینده تهران: می‎خواهند با «نظام پارلمانی» حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند
?@Amadnews
? احمد مازنی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در رابطه با مطرح‌شدن بحث تغییر قانون اساسی و جایگزینی نظام پارلمانی به‌ ریاستی گفت: به نظر من مطرح کردن این موضوع یک بحث انحرافی است زیرا ما بیش از آنکه نیاز به اصلاح قانون اساسی داشته باشیم نیاز به اجرای قانون اساسی داریم.

? طرح این موضوع را این‌طوری می‌توان ارزیابی کرد که چون برخی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی خاصی در انتخابات اخیر نتایج را واگذار کرده‌اند اکنون می‌خواهند حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند و به‌نوعی کنترل بیشتری را در انتخاب‌ها به دست‌گیرند و درنهایت نتایج دلخواه خود را رقم بزنند.
?@Amadnews
? عده‌ای پس ‌از آنکه در انتخابات ریاست جمهوری ناکام ماندند حالا به دنبال این هستند که اصل دموکراسی را محدود کنند. به نظرم این عده اگر از مردم نترسند شاید در آینده علاقه داشته باشند که کلا خود انتخابات را حذف کنند. این موضوع نمی‌تواند جدی شود و به‌نوعی این افراد به دنبال محک زدن مردم هستند تا ببینند واکنش مردم به این طرح‌ها چیست و ظرفیت جامعه در چه سطحی قرار دارد. با وجود افراد مؤثر اصلاح‌طلب در مجلس بعید است که آن‌ها حداقل در این مقطع بتوانند طرح خود را جلو ببرند.

 

منبع: @Amadnews


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37477

  تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ساعت: 15:57