چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

بعد از این که شکایت صنعتی و انجمن روانپزشکان در دادسرای نظام پزشکی به نتیجه نرسید دست به دامن دادسرای جرایم پزشکی شدند

پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵

سوده ر.:
“آشنایی با دادسرای جرایم پزشکی
در حال حاضر قوانین محکمی برای برخورد با جرایم پزشکی وجود دارد و بر اساس مواد ۶۰ ، ۳۱۹، ۳۲۰، ۶۱۶ و ۵۹ قانون مجازات اسلامی رسیدگی به امور تخلفات و جرایم پزشکی با جدیت صورت می‌گیرد.
به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، تخلفات جزایی و انتظامی پزشکان دو مفهوم متمایز بوده و از جهات عدیده ای با یکدیگر تفاوت دارند؛ خطای انتظامی نقض تکالیفی است که به موجب مقررات صنفی وضع شده است .

پزشکان به موجب مقررات صنفی مکلف به رعایت مواردی هستند که عدم انجام آن‌ها موجب مسئولیت انتظامی شده و انجام این اعمال به هیچ وجه منجر به تعقیب جزایی نخواهد شد.

در حالی که جرم فعل یا ترک فعلی است که قانون گذار برای آن مجازاتی در نظر گرفته باشد و از طرف شخص مسئول ارتکاب می‌یابد. رسیدگی به تخلفات پزشکی توسط هیات‌های بدوی انتظامی مانع رسیدگی توسط محاکم قضایی نمی‌شود ، چرا که ممکن است پزشک اقدام به عملی کند که واجد وصف مجرمانه باشد و چون چنین امری بالتبع تخلف نیز محسوب می‌شود، محاکم دادگستری و هیات‌های بدوی انتظامی هر کدام می‌توانند جداگانه به موضوع رسیدگی کنند.
دادسرای ناحیه ۱۹ ویژه جرایم پزشکی است به تخلفات و اعمال مجرمانه پزشکان رسیدگی می‌کند.”*

یکی بگه حیطه کاری “مرکــز روانــکاوی تهــران (آفــریقا)” چه ربطی به این دادسرا داره؟؟!؟!

*
http://www.yjc.ir/fa/news/4309600/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=22958

  تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۵، ساعت: ۱۷:۴۹