یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

گاو ژن خوب

تو خبرها خوندیم که یه جا تو اون بالای شهر ( همونجا که ما پولمون نمی رسه خونه داشته باشیم فقط میریم بستنی بخوریم ) یه قصابی باز شده که گوشت گوساله می فروشه کیلویی یک میلیون تومن! یعنی یه چیزی تو مایه های حقوق یه کارگر! واسه همین یه تماسی با این کارآفرین عزیز گرفتیم ببینیم تغذیه این گاوها چیه؟ ، نکنه بهشون جای نون خشک و کاغذ اسکناس میدن ما بی خبریم؟ آقای کارآفرین گوشی رو بر می داره ازش سوال می کنم چرا این گوشت ها اینقدر گرونه؟
می گه؛ ای آقا شما پایین شهری های عقده ای ما رو نمودین با این حسادتتون خوب برو گوشت کیلویی سی تومنی بخر چیکار داری به این معقولات؟
می گم : واسه کنجکاوی می خوام بدونم
میگه: ببینم تو میری طلا بخری درصد خلوصش واست مهم نیست؟!
میگم : چه ربطی داره؟
میگه: آهان نمی دونی دیگه فقط بلدید ایراد بگیرید بابا این گوشت یه گاو خالص و درست و حسابیه گاوش واقعا یه گاو کامله ژن خوب داره یعنی ننه باباش آدم حسابین تو یه محیط بی استرس زندگی می کنه تغذیه اش خوبه ، بهش می رسن ، شبا براشون اشعار رمانتیک از گروس عبدالملکیان و شمس لنگرودی می خونن تا روحیه شون لطیف بمونه ، موسیقی پاپ گوش میدن نه مث شما پایین شهری ها که راک و متال گوش می دید و گوشت تلخ هستید اینا حتی کتاب بی شعوری رو هم می شناسن و دیده شده که تو جامعه خودشون از بهترین کتاب قرن اخیر ازش یاد می کنن وقتی مریض میشن می بریمشون پیش یه استادی که براشون اشعار مولانا می خونه و موجودات غیرارگانیک رو ازشون دور می کنه آخه اینا همه چیشون باید ارگانیک باشه از شما چه پنهون واسه این که حس گاویشون کامل بشه از اونجایی که نمی تونن تحصیل کنن یه مدرک دکترا هم براشون می خریم تا با اون ژن خوب بشه یه گاو به تمام معنا حالا به نظر تو یه همچین موجودی با این همه هزینه ، گوشتش یه تومن نمی ارزه؟!
از پاسخ در می مانم

محسن_الوان_ساز

 

 

منبع: تحلیل اجتماعی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=38471

  تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶، ساعت: ۱۸:۱۶