جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

یادتان است احمدی نژاد برای کل کهکشان راه شیری راهکار داشت؟

وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه مشهد ۲۰۱۷:
طرح “تحول سلامت” قابل عرضه به تمامی کشورهای جهان است/ ایران از نظر رشد علمی در رتبه ۱۶ جهان قرار دارد

 

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول سلامت سبب کاهش هزینه‌های درمانی شد، این طرح در دو نوبت متوالی از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تقدیر قرار گرفت و قابل عرضه به همه کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای منطقه است..

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم معرفی رسمی مشهدالرضا (ع) به‌عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» در سال ۲۰۱۷ در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار داشت: خوشبختم از اینکه در جمع شما به‌عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور دارم. همچنین تبریک می‌گویم به دبیرخانه آیسسکو برای انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام؛ در واقع این شهر قلب جمهوری اسلامی ایران است و بنده به عنوان شهروند جمهوری اسلامی افتخار می‌کنم که موطن بنده، مشهد عزیز است.

وی ادامه داد: آیسسکو به عنوان مجمعی علمی و آموزشی، وظیفه مهمی برای تعامل علمی و فرهنگی بین ملت‌های مسلمان دارد و باید برای بسط و گسترش علم در بین کشورهای مسلمان و شناساندن توانایی‌های کشورهای اسلامی به یکدیگر تلاش کند.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ارتباط با دانشگاهیان و صاحبان علم و اندیشه در تمام دنیا و بهره‌مندی از توان دانشگاهیان را نقطه رشد و بالندگی در عرصه بین‎المللی دانست و خاطرنشان کرد: در تعاملات باید به ۳ مقوله آموزش، علوم و ارتباطات توجه کرد، قطعاً کشورهای اسلامی در همه زمینه‌ها حرف‌های زیادی دارند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل این سازمان دستیابی به صلح و امنیت جهانی است، گفت: در سایه آموزه‌های دین مبین اسلام، کشورهای اسلامی باید الگویی برای صلح جهانی باشند و همه ما وظیفه داریم که برای اصلاح امور مسلمانان اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: پس از سال ۲۰۰۶ که اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود، امروز مشهد چنین جایگاهی یافته تا بتواند گامی بلند را برای فرهنگ اسلامی و معرفی اندیشمندان داشته باشد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بر مبنای تعاریف سازمان جهانی گردشکری یکی از ۴ شاخه گردشگری “مذهبی” است، تصریح کرد: مشهد به‌خاطر امام رضا(ع) در این زمینه جایگاهی ویژه دارد. سال گذشته بیش از ۲۵ میلیون زائر به این شهر سفر کرده‌اند و علاوه بر این گردشگری سلامت نیز تجربه‌ای ارزشمند در خراسان‌رضوی است و همه‌ساله جمع زیادی از کشورهای همسایه برای امور درمانی خود به مشهد مقدس سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز از نظر رشد علمی رتبه ۱۶ جهان و از نظر تعداد مقالات رتبه اول منطقه را از آن خود کرده است، بیان کرد: ما آمادگی داریم که برای امور پزشکی تعامل سازنده و تبادل استاد دانشجو با سایر کشورهای اسلامی داشته باشیم.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم طرح تحول سلامت شروع شد که حاصل آن بیمه شدن همه ایرانیان و کاهش هزینه‌ها برای روستائیان به ۳ درصد و در شهر به ۶ درصد بوده است. این طرح ۲ بار مورد تقدیر قرار گرفته و قابل عرضه به همه کشورهای جهان است و بنده به عنوان وزیر بهداشت کشور اعلام آمادگی می‌کنم تا بتوانیم دستاوردهای این طرح را به بحث بگذاریم.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان ایران دارای رشد بسیار خوبی بوده‌اند اما ما با پیشینه علمی خود باید به سمتی برویم که از علم تولید ثروت کنیم و گذشته ما با این حقیقیت عجین بوده و کشورهایی قدرتمند هستند که دانش بهتری داشته باشند.

 

منبع:تسنیم


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=30635

  تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۵، ساعت: ۲۰:۰۴