جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

یعنی حتماً باید همان عدد ۲۵۰ هزار تومان احمدی نژاد باشد!/ آری در شهرداری تهران گِل آدم مخمر می کنند!

قالیباف:

مردم برای حل مشکلات اقتصادی صبر ایوب و عمر نوح ندارند

 

 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در یک مصاحبه رئیس محترم دولت اشاره کرد این مشکلات ۴۰ سال وقت می خواهد و گفتند شاید صد سال، به نظرم مردم ما نه صبر حضرت ایوب را دارند نه عمر نوح.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، محمدباقر قالیباف نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز پس از ضبط تلویزیونی در رسانه ملی در جمع خبرنگاران گفت: دولت ما دولت مردم است و ما معتقدیم مشکلات در شرایطی حل خواهد شد که مردم در حل مشکلات کمک کنند.

وی افزود: اگر ما چنین حرکتی نکنیم هرگز به اقتصاد پایدار نخواهیم رسید.

قالیباف ادامه داد: دولت مردمی را در آینده توضیح خواهم داد و تاکید بر ساختار درون است. البته این بدان معنا نیست که در حوزه سیاست خارجی بی توجه باشیم. سیاست خارجی باید در راستای صادرات و رونق کالای ایرانی تلاش کند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اقتصاد خودمان را باید قوی کنیم تا با قدرت اقتصادی در دنیا حضور پیدا کنیم.

وی گفت: برخی از افراد یکی از موضوعاتی که می گویند این است که ۵ میلیون شغل نمی شود در صورتی که این موضوع قابل حل است و این موضوع با سرمایه داخلی بدون سرمایه گذار خارجی و بدون نیاز به هیچ کسی قابل انجام است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حداقل مردم سابقه کاری بنده را می‌دانند و اگر توان کاری نداشته باشم قول نمی‌دهم، امروز مهمترین مشکل کشور بحث بیکاری و ایجاد اشتغال است و من در صحبت هایی که با مردم داشتم قول دادم که در این دوره اگر توفیق خدمت داشتم ۵ میلیون شغل با کمک مردم ایجاد کنم و بتوانم بخشی از مشکلات را حل کنم.

وی گفت: البته برخی گفتند که این کار امکان پذیر نیست فکر می‌کنم کسانی که این سخن را می‌گویند به توان داخلی و سرمایه‌های ملی باور ندارند و بیشتر نگاهشان بیرون از مرزهاست.

قالیباف افزود: اخیرا در برنامه ششم که ابلاغ شد باز متاسفانه دولت هم این قانون را ابلاغ نکرد و بعد از مهلت قانونی رئیس مجلس قانون را ابلاغ کرد که در همان قانون در طول برنامه بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در این قانون آمده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخصوص ارایه کارانه ۲۵۰ هزار تومانی به جوانان بیکار گفت: همه این‌ها شدنی است و کشورهای دیگر نیز به این موضوع توجه دارند و این ظرفیت وجود دارد.

قالیباف افزود: جوان متاهلی که به هر دلیل از کارخانه به دلیل رکود بازار بیکار می‌شود و عذرش خواسته می‌شود این جوان باید چکار کند؟ ما حتما بحث سامانه ملی کارانه را تشکیل خواهیم داد و اولویت ما جوانان شاغل که بیکار شده اند و متاهل هستند که حتما ۲۵۰ هزار تومان به آن‌ها خواهیم داد.

وی ادامه داد: جوانان ماهری که حرفه بلد هستند نیز برای آنان کارانه و سریعا مشغول به کار خواهیم کرد چراکه محاسبات انجام شده و منطبق با مقررات و در کلیت برنامه ششم نیز هست و اگر نیاز به قانون داشته باشد حتما در مسیر قانونی پیگیر خواهیم شد تا به تصویب برسانیم.

شهردار تهران در پایان گفت: منابع وجود دارد و چطور می‌شود درآمد و هزینه جاری دولت طی سه سال گذشته از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان به ۳۳۵ میلیارد تومان یعنی ۳ برابر شود، اما توان دادن کارانه ۲۵۰ هزار تومانی برای بیکاران وجود نداشته باشد پس این نشان دهنده ضعف مدیریت است.

 

منبع: خبرگزاری مهر


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=34302

  تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ساعت: ۱۰:۲۶