پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:همه چیز اینگونه آغاز شد

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای حامد خ. به سوال خانم منیره ه.
با عرض سلام و احترام
در صفحه مهمانان و سخنرانان کنگره فایلی حاوی اطلاعات بیشتر در مورد مهمانان قرارداده شده است. در مورد صنعتی هم نوشته شده است:

Mohammad Sanati. MD. FRCPsych
Dr. Sanati was born in 1945 in Iran. He studied medicine at Tehran University,
Faculty of Medicine and got trained in psychiatry and psychoanalysis in England. He
earned his MRCPsych in 1982, and FRCPsych in 1992. In 1985, he returned to Iran
and started working at the Tehran University of Medical Sciences (TUMS.) He has
published several books and papers on psychiatry, psychoanalysis, with major focus
and interest in interaction of psychoanalytic interpretation of art and literature. He
is currently the head of the Department of Psychoanalytic Psychotherapy at
Roozbeh Hospital, TUMS. He is also the head of psychotherapy section of Iranian Psychiatric Association.

در توضیح انواع عضویت‌ها در سایت Royal College of Psychiatrist به نظر گفته شده است که FRCPsych ده سال بعد از MRCPsych داده می‌شود.

لینک رویال کالج: http://www.rcpsych.ac.uk/
لینک ویکی پدیا آن: http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_College_of_Psychiatrists

من چون دیدم عنوان مدرکی که برای خودش ذکر می‌کند MRCPsych و FRCPsych است این لغات را جستجو کردم و فهمیدم مربوط به رویال کالج است. دیشب قسمت جستجوی سایت را پیدا نکردم اما امشب پیدا کردم و اتفاقاً جستجوی خیلی خوبی دارد که حتی بخشی از نام یا فامیل یا سال مدرک یا … را وارد کنیم جستجو می‌کند. گفته شده است که تا حد امکان هم آپدیت است و افراد قدیمی زیادی هم در لیست وجود دارند. اما من فقط یک «فامیلی» صنعتی پیدا کردم که نامش Abdi Sanati بود و ۲۰۰۴ هم مدرک M یا Member گرفته بود. به عنوان «نام» هم moham و muham را سرچ کردم که انواع محمد ها با یک و دو m را پیدا کند که باز هم اسمی مشابه محمد صنعتی پیدا نکردم. در کسانی که سال‌های ۸۲ و ۹۲ M و F گرفته بودند هم نام مشابهی نبود. البته اسامی ایرانی در این لیست بعضاً به چشم می‌خورد ولی فقط دو نفر به اسم کشور ایران هستند که مشخصات آنها این است:

Name                                             Grade          Year of election          Region
Dr Gholam Mir-Sepassi             Fellow        ۱۹۷۹                               Iran
Dr Aslan Zarrabi                          Fellow        ۱۹۷۲                              Iran

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای حامد خ.
انجمن فرویدی

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای مهدی ش. به سوال خانم منیره ه.
باسلام و ادب
پاسخ خانم منیره ه.
دکتر محمد صنعتی مدرکش را به دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان ربط میدهد، جایی که و جودخارجی ندارد!!!
به راستی چرا هیچ کسی تا به امروز به این نکته حتی فکر نکرده که اصلا چنین جایی وجود خارجی ندارد.
به نوعی دیگر افراد از دانسته هایشان برای فهمیدن یک موضوع ساده هم استفاده نمیکنند ، و این با ندانستن حتما تفاوت دارد.
واقعا چرا؟؟؟
نکته دیگری که یکی از خوانندگان متوجه آن شدند این است که حتی خود سایت علوم پزشکی هم از عبارت ( دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان ) استفاده کرده است.
این جا سوال دیگری مطرح میشود که آنها چه مدرکی دارند برای این جایی که وجود ندارد؟؟
باتشکر

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای مهدی ش.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم مهتاب و. به سوال خانم منیره ه.
چه جالب! ظاهراً او فکر می کند تاریخ تولدش برای شرکت کنندگان در کنگره جعلی اش بیشتر از تاریخ و محل دوره روانپزشکی او حائز اهمیت است. در مورد دوره پزشکی عمومی اش آدرس دقیق می دهد که در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تحصیل کرده ولی در مورد دوره روانپزشکی اش فقط به ذکر کلمه انگلستان اکتفا می کند و حتی نام شهری در بین نیست چه رسد به نام دانشگاهی.

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم مهتاب و.

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ر. به سوال خانم منیره ه.
در پاسخ به سؤال خانم منیره. ه. داشتم فکر می کردم (البته وقتی مجبور به فکر کردن شدم) که یعنی اول روانپزشک می شوند بعد می روند این «دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان» یا اول اینجا می روند، بعد می شوند روانپزشک یا اصلا این دانشکده برای یک نفر است و او هم اینجا رفته و حالا اتفاقاً پس از همین تحصیلات ناگهان شده نظریه پرداز در روانکاوی.
این از جستجوی عبارت «دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان» به ذهنم رسید. با جستجوی این مطلب چند تا جواب داده می شود که فقط آقای صنعتی است که این عبارت کاملاً توصیفش کرده. جستجوی آن عبارت به زبان انگلیسی هم نتیجه ای نداشت، چرا البته! داشت! می گفت بگو منظورت کدام دانشگاه انگلیس است.
البته وقتی ایشان نگاهشان را به مردم چنین عنوان می کنند: «البته صحبت من درباره توده ها است. به همین خاطر است که آنها بیشتر اسطوره را دوست دارند. شایعات را دست دارند. البته این را هم بگویم قرار نیست همه مردم روشنفکر و متفکر باشند. توده مردم در غالب موارد خرافات را می پذیرند. اگر کسی هم خواست عکس خرافات بگوید او بازنده میدان خواهد بود .وقتی شما با توده ها کار می کنید توده ها تلقین پذیر هستند و ابزار تحقیق ندارند و آموزش هم ندیده اند و آگاهی سیاسی به معنای خاص کلمه ندارند و بنابراین به راحتی می شود با آنها بازی سیاسی کرد» [۱] آیا توقع دیگری هم می توان داشت؟
و سوال دیگر اینکه ایشان که دسته بندی می کنند، بگویند مردم یک گروهشان که شدند توده، دسته یا دسته های بعدی کدامند؟
سوالی دیگرم این است که آقای صنعتی خودشان را در کدام گروه «فرض می کنند»؟
نکته دیگری که حالا توجهم را به نگاه خودم جلب کرد این بود که من تصور می کردم بعضی مجلات مانند فصلنامه فلسفی، ادبی، هنری ارغنون و مجله فرهنگی و هنری بخارا و هر آن فردی که در آن فعالیت می کند، حتما اگر حرفی می زنند مستند است و مستدل و لابد تحقیقی چیزی پشت سرش دارد (جالب است که این خیال از کجاها که نیامده)، ولی اینجا انگار با دیدن مصاحبه ارغنون با آقای صنعتی [۲] و معرفی آقای دهباشی از آقای صنعتی که گفته: «برای ما دکتر صنعتی دو وجه دارد. اول، پزشک روانشناس و روانکاو و عضو ممتاز کالج سلطنتی روانپزشکان اسکاتلند و دیگری وجه ادبی زندگی دکتر صنعتی است»[۳] متوجه حضور این «خواب» خوش خود شدم.
۱-
https://freudianassociation.org/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%DB%8C/
۲-
http://www.mohammadsanati.net/1393/t/lookinglife/911
۳-
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1297532

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم سوده ر.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای بهروز ک. به سوال خانم منیره ه.
با سلام. در رزومه دکتر صنعتی هم در ویکی پدیا هم در سایت دانشگاه تهران آمده که او مدرک تخصصی روانپزشکی خود را در سال ۱۳۶۲ و همچنین «فوق تخصص» رواندرمانی خود را نیز در سال ۱۳۶۲ اخذ کرده. اما در رزومه اش برای کنگره ذکر می شود که در سال ۱۹۸۲ (۱۳۶۱) MRCPsych یعنی عضو کالج سلطنتی انگلستان شده است یعنی که او یک سال قبل از اینکه موفق به اخذ مدرک تخصصی روانپزشکی شود به عضویت کالج سلطنتی انگلستان درآمده!!!

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای بهروز ک.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم/آقای ناشناس به سوال خانم منیره ه.
در ادامه مطلب خانم مهتاب و.
من خودم تحصیلاتم را در یکی از دانشگاه های اروپا انجام داده ام. برای اطلاع خوانندگان عرض می کنم که فقط در شهری که من در آن تحصیل کردم ۱۲ دانشگاه وجود دارد و آن هم از ۴۰-۵۰ سال پیش و صحبت از جایی به نام دانشگاه انگلستان توهین به شعور آدم هاست. کافی است در همین شهر تهران تعداد دانشگاه ها را بشمرید.

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم/آقای ناشناس
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم مرجان م. به سوال خانم منیره ه.
من عبارت
faculty of psychiatrists of england university
را در http://www.192.com که برای جستجو در مورد افراد، مکانها و مشاغل است جستجو کردم و یک نقشه گوگل داد که ظاهراً وسط یک پارک یا محوطه سبز است، این لینک صفحه است : http://www.192.com/places/search/?location=faculty+of+psychiatrists+of+england+university&submitBtn=Search
همچنین در آیکون های whoو where جستجو کردم که نتایج آن از این قرار است:
۰ Free Results for Mohammad Sanati or M Sanati in England University
۰ Free Results for Mohammad Sanati or M Sanati in England Psychiatry University
۰ Free Results for Mohammad Sanati or M Sanati in England Psychiatric University

 

و جواب موتور جستجو هم جالب است:

• You cannot search the free directory enquiry data with a country. You can search on a smaller area such as a county or a town.

در ضمن در صفحه شخصی آقای صنعتی در سایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی تهران هیچ مطلبی در بخشهای thesis و training نوشته نشده:
http://medicine.tums.ac.ir:804/Professor_thesis.aspx?lt=8&UID=167
در اینترنت هم نتوانستم هیچ مقاله ای که مربوط به تز او باشد پیدا کنم. در ایران شما نمی توانید بدون مقاله فارغ التحصیل شوید چطور در انگلستان این ممکن است؟
این هم که در گروه روانپزشکی کار می کند دلیل روانپزشک بودنش نمی شود.شاید با همان پزشکی عمومی یک دوره ای گذرانده که آن زمان بنظرشان رسیده مرتبط با روانپزشکی است و در این گروه آمده. ضمن اینکه تحقیقات روانپزشکی چندانی هم از او پیدا نکردم جز دو سه تا که نویسنده چندم هم هست مثلا درمورد وسواس یا اسکیزوفرنی.

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم مرجان م.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم معصومه ه. به سوال خانم منیره ه.
می خواستم بگویم که من هم با آقای حمید س. موافقم که «نام «کالج سلطنتی» کمی برایش دردسر ساز بوده است که آن رابه«دانشکده» تغییر داده است.» بله این نام برای صنعتی دردسرساز بوده چون همان طور که آقای حامد خ. گفته سایت کالج سلطنتی« اتفاقاً جستجوی خیلی خوبی دارد که حتی بخشی از نام یا فامیل یا سال مدرک یا … را وارد کنیم جستجو می‌کند. گفته شده است که تا حد امکان هم آپدیت است و افراد قدیمی زیادی هم در لیست وجود دارند.»
خب در این شرایط عبارات «دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان» و «دانشگاه روانپزشکی لندن» کاملا کارساز است و اصلا هم قابل پیگیری نیست دیگر.

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم معصومه ه.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. م. به سوال خانم منیره ه.
پیرو سوال خانوم منیره ه، با خواندن جستجوهای موشکافانه پیرامون مدرک تحصیلی دکتر صنعتی، در نهایت ناباوری به کلاه بزرگی فکر می کنم که به سر بعضی همکلاسی های دوران تحصیلم رفته؛ «از ما بهتران» هایی که به واسطه انتخاب دکتر به عنوان «استادِ» راهنما ممتاز و مجزا شده بودند. نتیجه این جستجوها شگردی کودکانه ولی متبحرانه را یادم می آورد: برای باورپذیری دروغ، مستقیم و وقیحانه توی چشم دیگری زل بزن! اما دریغ! روانکاوی، همان «آفتابه لگن هفت دستِ» جناب دکتر؛ در بی اعتبار کردن رحم ندارد… و من به دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان و مدرک همکلاسی هایم می اندیشم…

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. م.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. ح. به سوال خانم منیره ه.
یعنی رییس کنگره و دبیر علمی “نخستین کنگره‌ی روان‌کاوی و روان‌درمانی پویای ایران” حتی روانپزشک هم نیست؟!! خانه از پای بست ویران است… باید به ایشان گفت شاید به گفته جنابعالی “توده ابزار سنجش دروغ ندارد” ولی ظاهرا این انجمن دارای محکی است که وقتی به میان می آید “سیه روی شود هر که در او غش باشد”.

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. ح.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم/آقای ز. ن. به سوال منیره ه.
این ماجرای دکتر صنعتی و مدرکش مرا یاد کل حوزه «درمان» می اندازد، «رواندرمانی»ها در شرایط فعلی ایران. این روزها بازار این «درمان»ها خیلی گرمتر از گذشته است و کارفرمایان زیادی هستند که «درمانگر» استخدام می کنند. من هرچند که به این حوزه علاقه ای ندارم ولی گاهی به خاطر امرار معاش به سراغ کلینیکهایی می روم که «روانشناس بالینی» برای کار «درمان» استخدام می کنند. البته در ۹۹/۹ درصد آنها مرا رد می کنند. دلیلش هم ساده است: من به آنها می گویم فقط در حوزه مسائلی مثل اضطراب و افسردگی کار می کنم. و خب همین جواب باعث می شود که آنها فکر کنند من خیلی ناتوان و بی عرضه هستم. و بگویند بابا اضطراب و افسردگی که چیزی نیست، «اسکیزوفرنی» و «اختلالات شخصیت» باید «درمان» کنی. دوستانم همیشه به من می گویند نگو اضطراب و افسردگی، بگو من همه «اختلالات» را «درمان» می کنم. همه «رویکرد»ی را هم بلدم. nتا کارگاه رفته ام و کلی مراجع دیده ام و از این قبیل. باید «همه توان» و «همه دان» باشی تا استخدامت کنند! آنها به مدرک و مدارک تو نگاه نمی کنند. حرفهای تو برایشان مهم است و اعتماد به نفسی که موقع گفتن این حرفها داری، یعنی همان «محکم» گفتنی که دکتر صنعتی خوب بلد است. برای مردم کشور ما انگار مهم نیست که طرف مدرک دارد، از کجا مدرک را گرفته و از این قبیل. برای آنها فقط مهم این است که تو «محکم» بگویی که می توانی «درمان» کنی، می توانی همه کار انجام دهی، فی الفور استخدامت می کنند. اگر باور ندارید امتحان کنید، از همین دانشگاه علوم پزشکی تهران هم شروع کنید! تازه اگر «همه توان» و «همه دان» باشی، نه تنها در دانشگاه ها که در همه مجله ها و روزنامه ها و تلویزیون و … جا داری!

 

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم/آقای ز. ن.
انجمن فرویدی

 

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=3862

  تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ساعت: ۰۹:۰۹