شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

یک وقت فکر نکنید که خدای نکرده یک مو از سر مدیر عامل بانک سپه کم می شود

حضرت پور مطرح کرد:
تخلف هزار و ۲۶۴ میلیارد تومانی بانک سپه
 
 
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد بانک ها به تخلف آشکار بانک سپه برای اختصاص هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان به یک شرکت اشاره کرد.
 

روح الله حضرت پورعضو کمیسیون قضایی و حقوقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش نظارتی دیوان محاسبات کل کشور از بودجه سال ۹۶، گفت: طبق گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ دیوان محاسبات که تقدیم مجلس شد و رئیس دیوان خلاصه ای از آن را قرائت کرد، تخلف آشکار بانک سپه مشخص شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس توضیح داد: در عملکرد بانک سپه، بانک دولتی که  نیروهای مسلح حقوق خود را از این بانک می گیرند، تخلف آشکار گزارش شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تخلف آشکار بانک سپه، اظهار داشت: این بانک برای  یک شرکت ۱۷۷ فقره ضمانت نامه به مبلغ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان  صادر کرده است، متاسفانه این ضمانت نامه ها بدون انعقاد قرارداد رسمی بوده در واقع این قرارداد فرمالیته است.

وی افزود: از سوی دیگر طبق قانون بانکداری باید ۱۰ درصد ضمانت نامه مبلغی نقد دریافت می شد که بانک تنها ۸ درصد پول گرفته است، این موارد را در قالب نامه و شکایت به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارسال کرده ایم.

حضرت پور در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سنگ اندازی بانک ها برای وام های کوچک، گفت: در شرایطی که بانک ها برای وام ۳ میلیونی و وام ازدواج سنگ اندازی می کنند و چوب لای چرخ متقاضیان می گذارد، چطور به یک شرکت هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان ضمانت نامه داده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تخلف بانک سپه آشکار است، اظهار داشت: بانک سپه به چند نفر و به چند شرکت ضمانت نامه نداده است که بگویم قابل بررسی و محاسبه نیست، بلکه برای یک نفر و یک شرکت  چنین اتفاقی افتاده که قانون بانکداری زیر پا گذاشته شده است.

این نماینده مجلس گفت: این تخلف در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بررسی می شود و نتیجه را اطلاع خواهیم داد./

 

منبع: خانه ملت


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=44845

  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ساعت: ۱۱:۲۳