یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

یک چهارم این پول را هم بدهید مساجد تاریخی چند صد ساله «ایران» را بازسازی کنید!

افزایش «۳۰ درصدی» کمک‌های ایران برای بازسازی حرم امامان شیعه در عراق

 

مرقد امام سوم شیعیان در عراق
 

یک عضو ستاد توسعه و بازسازی عتبات می‌گوید «میزان نذر و کمک‌های اهدایی خیران» برای توسعه و بازسازی حرم‌های عتبات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن، با وجود تنگناهای اقتصادی، ۳۰ درصد افزایش داشت.

روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات روز یکشنبه ۲۸ فروردین از قول یوسف افضلی، معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی این ستاد، گزارش داد که برای امسال، اعتباری در حدود یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

او با بیان این‌که در کنار طرح‌های در حال اجرا، چند پروژه جدید نیز تعریف شده است، افزود: «علاوه‌ بر توسعه حرم‌های عتبات، برنامه بازسازی و توسعه‌ مزار چند شخصیت بزرگ دینی و ملی مدفون در عراق تعریف شده است».

افضلی به مزارهای سلمان فارسی در مدائن و رئیسعلی دلواری اشاره کرد.

مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات، وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران، پیشتر اعلام کرده‌ بودند که بیش از ۱۵۰ پروژه‌ بازسازی اماکن مذهبی شیعه در عراق و سایر کشورها که هزینه‌های آن توسط ایران تامین می‌شود، تا ۲۰ سال آینده ادامه خواهد داشت.

در وب‌سایت این ستاد که مربوط به گزارش کار آن تا سال ۱۳۹۸ بوده است، آمده که تاکنون در مجموع ۱۵۶ پروژه در عراق و سوریه، شامل ۳۴ پروژه در شهر نجف، ۴۰ پروژه در کربلا، ۲۹ پروژه در کاظمین، ۱۹ پروژه در سامرا، ۱۳ پروژه در شهر مسیب، ۴ پروژه در شهر بلد، پنج پروژه در کوفه و ۱۲ پروژه در دمشق توسط این ستاد اجرا شده است.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61377

  تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۴۰۱، ساعت: ۰۹:۳۶