یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

یک کمپین انگلیسی؛ گوشی‌ات را یک ماه کنار بگذار!

 

?یک نهاد مرتبط با سلامت عمومی در بریتانیا به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرده برای سلامت بیشتر به صورت یکباره و به مدت یک ماه از شبکه‌های اجتماعی دوری جویند.
?به گزارش گاردین، “انجمن سلطنتی سلامت عمومی بریتانیا” از کاربران شبکه‌های اجتماعی خواسته برای سلامت خود در ماه سپتامبر – ماه جاری میلادی- شبکه‌های اجتماعی را تحریم کرده و کمتر در آنها حضور یابند.
?این انجمن با راه‌اندازی کمپین ” سپتامبر بدون شبکه‌های اجتماعی” کاربران پرشمار شبکه‌هایی چون توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ چت را هدف گرفته است.
?انجمن سلامت عمومی بریتانیا اعلام کرده با دوری جستن از شبکه‌های اجتماعی کاربران این شبکه‌ها می‌توانند کیفیت زندگی خود را در شاخص‌هایی چون خواب، روابط اجتماعی و سلامت عمومی و روانی، ارتقا دهند.
?غالب کارشناسان در بریتانیا معتقدند شبکه‌های اجتماعی با وجودی که تاثیرات شگرف و عمیقی بر کیفیت و سرعت ارتباطات اجتماعی داشته، اما همزمان هشدار می‌دهند استفاده بیش از حد از این شبکه‌ها بر سلامت عمومی جامعه و کاربران تاثیرات سویی برجای گذاشته و در بسیاری از موارد اعتمادبنفس کاربران را کاهش داده یا از بین برده است.
?در سال ۲۰۱۷ انجمن سلطنتی سلامت عمومی بریتانیا در یک تحقیق از میان ۱۵۰۰ کاربر ۱۱ تا ۲۵ ساله شبکه‌های اجتماعی به این نتیجه رسید که خلق و خوی این کاربران در اثر استفاده از این شبکه‌ها تغییر یافته و آنها را دچار مشکلاتی چون اضطراب و کاهش اعتمادبنفس کرده است.
?در این تحقیق هفتاد درصد از پرسش شوندگان گفته بودند شبکه اینستاگرام اعتماد بنفس آنها را درباره تصور آنها از وضعیت زیبایی بدنشان کاهش داده و بیش از ۵۰ درصد نیز گفته بودند که شبکه‌هایی چون اینستاگرام و فیسبوک اضطراب آنها را تشدید می‌کند.
?بر اساس یافته‌های انجمن سلطنتی سلامت عمومی بریتانیا نیمی از کاربران جوان شبکه های اجتماعی گفته اند ترک یکباره شبکه‌های اجتماعی در کنار اینکه کیفیت خواب آنها را بهتر کرده بر روابط آنها در دنیای واقعی هم تاثیرات مثبتی داشته است.
?انجمن سلامت عمومی بریتانیا در قالب این کمپین توصیه هایی نیز به معتادان استفاده از شبکه های اجتماعی داشته است از جمله اینکه:
?پس از ساعت ۶ بعدازظهر گوشی خود را کنار گذاشته و از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند، حساب‌های شخصی‌شان را در مدرسه یا محل کار چک نکنند، بردن گوشی به رختخواب و چک کردن شبکه‌های اجتماعی پیش از خواب را ممنوع کنند و در مراسم و میهمانی‌ها به هیچ وجه به شبکه‌های اجتماعی سر نزنند. /عصرایران #سلامت

منبع: ? @IT_Fouri


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=42092

  تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ساعت: 12:50