جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، محیط زیست دلخراش ما

۲۱۰ هزار تن آلودگی هوا حاصل ۲۵ سال حضور مینی‌بوس‌های فرسوده

سید محمد فخار :
برخی عددها هم مثل آلودگی هوا سردرد می‌آورند.

 

زمانی‌که آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور افزایش می‌یابد و دیواری از دود در برابر دیده ما شهروندان نقش می‌بندد، سرفه‌ها بیشتر می‌شود، سردردها بالا می‌گیرد و همه نگران سلامت‌مان می‌شویم. حکایت برخی عددها هم همین است؛ همین چند سطر نخست را بخوانید:‌

 

براساس آزمایش‌های انجام شده در مرکز کنترل کیفیت هوای تهران و دانشگاه صنعتی شریف، هر مینی‌بوس‌ تهرانی روزانه ۲۳ کیلوگرم آلودگی هوا تولید می‌کند و این عدد در سال به ۸۴۰۰ تن آلودگی می‌رسد. حال با درنظر گرفتن وزن متوسط هر مینی‌بوس به میزان ۵ تن مشخص می‌شود که با فعالیت این وسایل فرسوده در شهر سالانه به اندازه وزن ۱۷۰۰ مینی‌بوس آلودگی به تهران وارد می‌شود. این رقم طی ۲۵ سال اخیر ۲۱۰ هزار تن بوده است. بدین‌ترتیب مینی بوس‌ها در سال‌هایی که در تهران فعالیت کرده‌اند، حدود ۲۰۰ برابر وزن خودشان گازهای آلاینده وارد شهر کرده‌اند.

 

تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده بر تعدادی از مینی‌بوس‌های فعال پایتخت نشان داده که ۸۰درصد آلودگی هوا توسط آنها ناشی از فرسودگی و سیکل سوخت ناقص این وسایل حمل ونقل عمومی است. انباشت گازهای مونواکسیدکربن، ترکیبات آلی فرار بدون متان، اکسیدهای نیتروژن، دی اکسید گوگرد و ذرات معلق، چیزی است که مینی‌بوس‌های فرسوده به آسمان تهران هدیه می‌دهند.

 

  • مشکلات به توان ۴

مینی‌بوس‌های فرسوده علاوه بر مشکلات زیست‌محیطی، ‌ مشکلاتی نظیر کاهش کیفیت منظر و تردد شهری را نیز به‌دنبال دارند؛ به علاوه هزینه‌ یک مینی‌بوس فرسوده هم‌اکنون دو برابر قیمت یک مینی‌بوس صفر کیلومتر است. امروز عمر متوسط مینی‌بوس‌های تهران ۲۵سال است و صاحبان آن هر ساله ۸درصد هزینه یک خودروی نو را صرف هزینه‌های فرسودگی می‌کنند و این یعنی رانندگان مینی‌بوس‌های ۲۵ساله می‌توانستند از محل هزینه‌های فرسودگی، تابه‌حال ۲بار وسیله خود را نوسازی کنند. از دیگر مسائلی که با حضور این وسایل نقلیه عمومی فرسوده در شهر ایجاد می‌شود، نارضایتی رانندگان و مالکان این مینی‌بوس‌ها از استقبال کم مسافران است.

 

در روزهای اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای فرسوده و دودزا نیز پلیس باید این وسایل را متوقف و راهی پارکینگ کند. با توقیف مینی‌بوس‌ها در روزهای آلوده درآمد این افراد قطع شده و خانواده‌های آنها دچار مشکل جدی می‌شوند. راننده‌های مینی‌بوس بیشترین تقاضا را برای این نوسازی دارند اما به‌دلیل عدم‌تأمین بودجه این طرح، ۱۱ سال است که آنها و خانواده‌هایشان در رنج هستند.

 

  • اقدام مردم برای نوسازی

طرح جمع‌آوری ۲۰هزار امضا برای نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده پایتخت آغاز شد. این طرح که به همراهی گروه مردم‌نهاد نفس و همراهی شهروندان پایتخت کلید خورده، در روز هوای پاک ۱۲۰۰امضا از شهروندان پایتخت جمع کرد تا توجه مسئولان به نوسازی این وسایل نقلیه آلاینده جلب شود. شهروندان تهرانی در این طرح طومار درخواست نوسازی ۱۰۰۰مینی‌بوس‌ فرسوده شهر تهران را در پایانه مینی‌بوسرانی تجریش امضا کردند. این طرح همچنین دیروز در پایانه مینی‌بوسرانی میدان آزادی برگزار شد و امروز نیز شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه nafasngo.ir طومار ۲۰هزار امضای‌ برای خروج این وسایل نقلیه فرسوده را امضا کنند.

 

  • ۶ مسئول و دیگر هیچ

طرح خروج مینی‌بوس‌های فرسوده تهران هم‌اکنون ۶مسئول دارد اما دولت ظرفیت گسترده‌ای برای از‌رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده و نوسازی آنها داشته و وزارت کشور این مأموریت را به‌عهده دارد. نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده نیاز به تعهد دولت دارد و بدون عمل به تعهد سازمان‌های دولتی نمی‌توان مشکل مینی‌بوس‌های فرسوده را حل کرد.

 

بنابراین باید در طرح نوسازی این وسایل فرسوده، دولت به‌عنوان متولی اصلی وارد شود و از ظرفیت‌های خود برای اسقاط این وسایل نقلیه از رده خارج به نفع سلامتی مردم پایتخت که یک‌هشتم جمعیت کشور هستند، استفاده کند. از طرفی مدیریت شهری تهران با ارائه راه‌حل‌های مختلف کوشیده مسیر نوسازی را سرعت دهد اما این مهم تنها به کمک دولت میسر می‌شود.

 

منبع: قطره


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=18004

  تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۸:۵۲