جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

آقای کری به مینیاتور ایرانی دقت کن!

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در کانال تلگرامی خود روایت جالبی را درمورد هدیه دادن کتاب آثار مینیاتور استاد فرشچیان از سوی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به جان کری در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۵ منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، پرویز اسماعیلی در کانال تلگرامی خود نوشت: رسانه ها به نقل از اداره ثبت فدرال آمریکا خبری مبنی بر هدیه دادن کتاب آثار مینیاتور استاد فرشچیان از سوی دکتر ظریف وزیر امور خارجه به جان کری همتای آمریکایی اش در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۵ را منتشر کرده اند. روایت این ماجرا جالب است.
وی گفت: در مرحله ای از مذاکرات هسته ای با ۱+۵، آمریکایی ها مدام ادعاهایی در خصوص زمان لازم برای ساختن بمب هسته ای از طریق سانتریفیوژهای نطنز مطرح می کردند. تیم مذاکره کننده کشورمان نیز به اتکای صلح آمیز بودن گستره فعالیت های فنی و نیز محاسبات دقیق سازمان انرژی اتمی ایران ادعاهای آنها را رد می کردند.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری افزود: آمریکایی ها با سماجت روی ادعاهای خود اصرار می کردند و می گفتند که محاسبات سازمان انرژی اتمی ما اشکال دارد. تیم مذاکره کننده ما هم طی چند جلسه با حضور سایر اعضا، به آنها فشار آوردند که اگر برای رد محاسبات ما استدلالی ندارند؛ لااقل دلایل و روش محاسبه خودشان را اثبات کنند. نتوانستند. نهایتا گفتند که محاسباتشان محرمانه است و نمی توانند ارائه دهند!
اسماعیلی در ادامه این مطلب تصریح کرد: «گذشت؛ تا این که در میان یک جلسه چالشی با جان کری در پاریس دوباره همین موضوع مطرح شد. دکتر ظریف بدون هماهنگی قبلی از همکاران خود خواست تا یک جلد از مجموعه آثار استاد فرشچیان که برای هدیه به مقامات فرانسوی همراه هیأت بود را به اتاق ملاقات بیاورند.»
وی یادآورشد: آوردند. وزیر امور خارجه کشورمان آن را به وزیر خارجه آمریکا داد و گفت: این مینیاتورها تصاویر نقاشی هایی با ابعاد یک متر در یک متر است. ولی اگر شما به آتلیه استاد فرشچیان در نیوجرسی آمریکا سری بزنید، برای دیدن ریزه کاری های تابلوی اصلی به شما ذره بین می دهند تا جزئیات را با دقت ببینید (و بیشتر حیرت کنید.) یادتان باشد؛ وقتی ایرانی ها این گونه دقیق و در کار خود ریزبین هستند، هرگز بدون استدلال، ادعا نکنید که محاسباتشان غلط است.

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=26468

  تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ساعت: 18:09