پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، مقاله های آموزشی اعضای انجمن فرویدی

اتمام حجت با روزنامه اعتماد

نویسنده: فرزام پروا

 

From: freudian association <freudianassociation@gmail.com>

To: elyashazrati@yahoo.com

Date: 2014-04-30 15:27 GMT+04:30

Subject: خدمت جناب آقای حضرتی مدیر مسؤول محترم روزنامه اعتماد

 

جناب آقای حضرتی

مدیر مسؤول محترم روزنامه وزین اعتماد

با سلام و عرض ادب

 

 

احتراماً از این که اجباراً مصدع اوقات گرانبهای جنابعالی شده‌ایم، عمیقاً پوزش می‌طلبیم.

از آن‌جایی که در مکالمه تلفنی که با جناب آقای طهماسبی داشته‌ام ایشان در مورد مقاله اینجانب در پاسخ مطلبی که در تاریخ ۹۲/۷/۱۵ با عنوان «چگونه فروید به ایران آمد»، که در آن روزنامه چاپ شده بود، اظهار داشتند که «یک نزاع شخصی است» و «عاشقانه است» (!) لازم دیدیم که برای مسؤولان آن روزنامه مطالبی را روشن کنیم.

از بدو ظهور روانکاوی و حتی در زمان حیات خود فروید همیشه بوده‌اند کسانی که می‌خواسته‌اند از پرستیژ این علم استفاده کنند بدون این که تن به مراحل آموزشی طاقت فرسای آن دهند. فروید به آن‌ها لقب روانکاوان وحشی (یا خود رو) داده است و تنها راه برخورد با آنان را مبارزه تئوریک دانسته است. این مبارزه در طول بیست سال گذشته با شدت تمام در ایران جریان داشته و در مراحلی هم از یک مبارزه صرفاً تئوریک بسیار فراتر رفته است. (ایمیل‌های بعدی ما).

از آن‌جایی که آن روزنامه محترم بی خبرانه و غیر عامدانه جانب روانکاوی وحشی را گرفته و بلندگوی تبلیغاتی آن شده چه بخواهد و چه نخواهد اکنون وارد این مبارزه شده است.

حال برای جنابعالی به عنوان مدیر مسؤول آن روزنامه محترم دو انتخاب وجود دارد: یا این که با چاپ مقاله اینجانب، از موضع جانبدارانه از یک جناح این «نزاع»، خارج شوید و یا این که در موضع اتخاذ شده پافشاری نمایید. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

اضافه می‌کنم که انجمن فرویدی هیچ شکی در مورد حسن نیت مسؤولان آن روزنامه نداشته و اجازه می‌خواهم که ایمیل‌های بعدی خود را کماکان به حضورتان ارسال نماییم. با این امید که مطالعه آن‌ها تصمیم گیری را برای حضرتعالی آسان‌تر کند. علی الاصول مدت زمان یک هفته می‌بایست برای این تصمیم گیری کافی باشد. پس از آن تاریخ ما اقدامات متقابل خود را آغاز خواهیم کرد. آخر ما هم صراحت لهجه خود را داریم!

لطفاً به ضمائم این نامه نیز عنایت بفرمایید.

 

 

با تشکر و احترام

دکتر فرزام پروا ـ  روانپزشک

نایب رییس انجمن فرویدی (شماره ثبت ۲۳۲۲۲)

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=2256

  تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ساعت: ۱۲:۰۵