شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:الیزابت رودینسکو و باند رجالگان اش، امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، کمپین اطلاع رسانی «فروید در ایران»، مافياي روان

«امین‌آباد اوج قساوت بود»؛ گفت‌وگو با کیانوش سنجری

کیانوش سنجری، فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار سابق
 
با افشای آزار و اذیت پیام درفشان وکیل دادگستری در زمان بازداشت و زندان، بار دیگر موضوع نحوهٔ برخورد با زندانیان و شیوه‌های تحت فشار قرار دادن آن‌ها مورد توجه قرار گرفته است؛ شیوه‌هایی که درباره برخی از آن‌ها بسیار شنیده‌ایم.
اما رفتارهای دیگری مانند اعزام زندانی به مراکز روان‌پزشکی از جمله شیوه‌هایی است که اگر چه در سال‌های اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اما کمتر در فضای عمومی درباره آن سخن گفته شده است.
یکی از کسانی که با این‌گونه آزار و شکنجه مواجه شده، کیانوش سنجری است. او در دهه ۷۰ فعال دانشجویی بود. بارها بازداشت و زندانی شده، در اواخر دهه هشتاد از ایران مهاجرت کرد و مدتی به عنوان خبرنگار در صدای آمریکا فعالیت داشت و در نهایت تصمیم به بازگشت به ایران گرفت.
او پس از بازگشت به ایران بار دیگر همچنان تحت تعقیب، بازداشت و زندان بود و با استفاده از تجربه خود درباره پرونده پیام درفشان و آنچه بر خود او گذشته با رادیوفردا صحبت کرده است.
 
 
منبع: رادیو فردا

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=59436

  تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰، ساعت: ۱۱:۴۰