یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

حالا می فهمم چرا «سردار دکتر خلبان» به همه مشاغل دنیا یک نوک زده! دیگر هیچ منصبی در این کشور (و حتی تمام دنیا) وجود ندارد که او برایش «تحصیلات مرتبط» نداشته باشد!

🔻سه مانع بزرگ زاکانی برای شهردار شدن

 

نامه نیوز در گزارشی در مورد ماجرای انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران نوشته است:

🔹تا زاکانی از مجلس استعفا ندهد و این استعفا به رای گذاشته نشود حتی نمی تواند سرپرستی شهرداری تهران را برعهده بگیرد.

🔹امروز اما در برخی محافل خبر از آن رسیده است که علیرضا زاکانی مشکلات جدی برای شهردار شدن دارد .اول اینکه او در مورد تحصیلات مرتبط یک چالش جدی دارد.
بر اساس فهرست رشته‌ها و مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت تصدی سمت «شهرداران» ، زاکانی شانسی برای شهردار شدن نخواهد داشت.این بزرگترین مانع او برای برعهده گرفتن پست شهرداری تهران و تایید آن از سوی وزارت کشور است.

🔹چالش دوم ماجرای استعفای زاکانی از نمایندگی مجلس است. طبق آیین نامه او باید از نمایندگی استعفا کرده و این استعفا را به هیات رییسه مجلس برساند تا در دستور کار مجلس برای رای گیری قرار گیرد.

🔹مساله دیگر صحن شوراست.همانطور که چمران گفته شهرداری زاکانی باید در جلسه رسمی به رای گذاشته شود.این نکته هم قابل ذکر است که زاکانی تا زمان قبول استعفا از مجلس نمی تواند به عنوان شهردار انتخاب شود. بنابراین شورا احتمالا در اولین جلسه دستور کار انتخاب سرپرست برای شهرداری را خواهد داشت و برخی اعضا در حال بررسی برخی گزینه های جدید هستند.

eskannews.com
@eskannews_com

 

منبع:کانال تلگرامی اسکان نیوز


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=57262

  تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، ساعت: ۱۰:۲۶