پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:انتخابات 1400، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

دولت رئیسی: چگونه عمداً تورم ونزوئلائی تولید کنیم

۲۲ میلیون نفر از یارانه بگیران بیش از ۱۰۰ میلیون گردش مالی دارند

خبرمهم: سیدرضا تقوی گفت از این ۲۲ میلیون نفر نیز ۱۱ میلیون نفر حدوداً ۳۰۰ میلیون گردش مالی دارند.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور رئیس جمهور برگزار شد گفت: از ۷۷ میلیون نفری که یارانه می‌گیرند، ۲۲ میلیون از این‌ها در حساب های خود بیش از صد میلیون گردش مالی دارند و ۱۱ میلیون از این‌ها حدود ۳۰۰ میلیون گردش دارند؛ همچنین حدوداً ۵ میلیون نفر داریم که میزان دریافتی شان ۵ میلیون تومان است که برای یارانه های آنان هم باید فکری شود.

گفتنی است دولت از ماه پیش در راستای اصلاح نظام اقتصادی و مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدام به توزیع موقت مستقیم یارانه هایی کرد که پیش از این به صورت پنهان در اختیار کالاهای اساسی قرار می گرفت.

دولت سیزدهم معتقد است با این کار  یارانه هایی که پیش از این قشر ثروتمند جامعه از آن استفاده می کردند به دست قشر ضعیف تر جامعه می رسد.

بنابراین با اعلام چندی پیش رئیس جمهور، مبلغ یارانه سه دهک پایین جامعه به ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های دیگر به ۳۰۰ هزار تومان در ماه افزایش یافت.

بر این اساس ۷۷ میلیون یارانه بگیر در دو طبقه تقسیم بندی شده‌اند، ۳۰ درصد این جمعیت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، ۶۰ درصد یارانه ۳۰۰ هزار تومانی و ۱۰ درصد از مردم نیز یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد.

منبع: خبرهای فوری/ مهم


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61842

  تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۱، ساعت: ۰۸:۱۶