شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:راز کرونا، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت

فقط در ایران ماست که «فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه» عقلش نمی رسد که برای همان «کارآزمائی» کذائی «مینو محرز» شش ماه وقت لازم است!!

واکنش تند جهانپور به محرز: ایشان شأنی برای ارزیابی واکسن روسی ندارد

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو

 

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اظهار نظر مینو محرز که گفته است «واکسن کرونای روسی را تزریق نمی‌کند»، گفت که «ایشان شأنی برای ارزیابی واکسن‌های دیگر ندارند».

کیانوش جهانپور در گزارشی که در روز شنبه، ۱۱ بهمن‌ماه، در روزنامه «جهان صنعت» منتشر شد با تاکید بر این که «مرجع تایید واکسن، سازمان غذا و دارو است» گفت: «اگر ایشان [مینو محرز] مطالعه‌ای در این زمینه دارند، می‌توانند به سازمان غذا و دارو جهت بررسی ارائه دهند. در غیر این صورت، «اظهارنظر سلیقه‌ای»، وجهه علمی و فنی نخواهد داشت.»

مینو محرز که در حال حاضر عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و مسئول کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی است، روز پنج‌شنبه، ۹ بهمن‌ماه، در واکنش به خرید واکسن «اسپوتنیک وی» از روسیه گفته بود «از چه زمانی سازمان غذا و داروی کشور جزو منابع بین‌المللی شده‌؟»

او افزوده بود: «سازمان غذا و داروی ایران زمانی می‌تواند دارو و واکسنی را تایید کند که پیش از آن دارو یا واکسن، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته باشد.»

به گفته خانم محرز، «وقتی دارو یا واکسنی هنوز مورد تایید هیچ منبعی نیست، سازمان غذا و داروی داخلی نمی‌تواند آن را تایید و توزیع کند.»

این عضو ستاد کرونا در ادامه تاکید کرده بود که از انتخاب این واکسن به هیچ ‌عنوان راضی نیست و تهیه و واردات آن توسط دولت از «شانس بد مردم ایران» است.

او همچنین تاکید کرده بود که «به عنوان یکی از اعضای کادر درمان این واکسن را تزریق نمی‌کند.»

از سوی دیگر محمدرضا ‌هاشمیان فوق‌تخصص بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری روز شنبه درباره تهیه واکسن روسی به «جهان ‌صنعت» گفت که شش ماه پیش درخواستی را مبنی خرید حداقل تعدادی واکسن روسی برای کادر درمان به وزارت بهداشت داده، اما با آن مخالفت شده است.

آقای هاشمیان با انتقاد به «تناقض» در رفتار مسئولان وزارت بهداشت گفت: «اگر قرار بود واکسن روسی وارد کنند، چرا از همان شش ماه پیش اقدامی نکردند؟ وزارت بهداشت شدیدا مخالف واکسن کرونا روسی بود و اجازه ورود واکسن روسی را در آن زمان نداد.»

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=54498

  تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹، ساعت: ۱۰:۳۰