پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی

پستی در صفحه اینستاگرام یکی از یاران

 

 

حوالی مهر ۹۸ بود،سر کلاس روان‌درمانی بودیم که استاد کتاب‌های مفصلش را تند تند معرفی می‌کرد
و با ربط و بی ربط باید خوانده می‌شد.بعد از اتمام اسم کتاب‌ها بنارا گذاشت بر معرفی گرایش درمانی‌اش”گرایش من روانپویشی کوتاه مدته.کیا بلدن؟” انگشت به دهان بودم که هان؟چی شد؟ سکوت مطلق ما او ‌را مجاب کرد با گام‌های محکم‌تری بنای تجاوز به حریم انتخاب ما گذارد.”خب همونطور که گفتم گرایشِ من اینه.حالا هم من موضوعات تحقیقاتون رو می‌نویسم هرکدوم رو دوست دارید انتخاب کنید.”
خلاصه کلی از مفاهیم فروید روی تخته نوشته شد و هر کسی موضوعی انتخاب کرد. به خودم که آمدم من بودم و چند موضوع غیر جذاب و یک اسم که با توجه به سابقه شناختم می‌دانستم حتی یک کلمه از حرفایش را نمی‌فهمم.«مکتب لکان»
ترجیح دادم همین سنگ بزرگ را انتخاب کنم برای فهمیدن!
رفتم و شروع کردم به گشت و گذار در کتاب خانه و کتاب فروشی.اسم‌های زیادی آورده شد اما یک اسم از قدیم برایم آشنا بود:«میترا کدیور»
آن قدیم ها فقط درباره اش اباطیل شنیده بودم به خودم گفتم هیچ چیزی اتفاقی نیست با همین شروع می‌کنم.کتاب را خریدم مقدمه‌اش چنان مجذوبم کرد که بلافاصله برای ثبت نام در دوره آموزشی زیر نظر ایشان ثبت نام کردم…
طوفان اتفاقات پشت هم رخ داد. ایشان به خاطر فشار های وارده از طرف … تمامی دوره های خود را تعطیل کردند و من در تاریک ترین بحران روحی‌ام از دانشگاه انصراف دادم و …
مدت ها گذشت اما فکر لکان و مکتبش مثل خوره به جانم افتاده بود آری وقتی از چشمه زلال معرفت نوشیدی محال است لجنزار مدعیان دروغین روانکاوی را برتابی.
برای من و امثال من # دکتر_میترا_کدیور این مادر تمثیلی‌مان بسان آتشیست در ظلمات وحوش‌ای که دانسته و ندانسته جامعه را در مرداب خودساخته غرق می‌کنند.و اینک تنها چراغ روشنی بخشمان در محدودیت حداکثریست….
سوال ذهن من اینست چطور می‌شود امثال صنعتی ها و … را،وقاحتشان را، دزدی‌هاشان را دید سکوت کرد؟جنابان مدعی یک سوال ساده: شما در کجا و توسط چه کسی روان‌کاوی شده اید که این چنین بیمار و ملول و با دیو‌های افسار گسیخته تان در جامعه رها شده اید؟
# دکتر_میترا_کدیور # میترا_کدیور # میترا_کدیور_مکتب_لکان 
# لکان # لکانی # روانکاوی # دکتر_محمد_صنعتی # انستیتو_روانکاوی_تهران 
# روانکاوی_وحشی # دروغ # دروغ_درمانگر# دروغ_دمانی
 
منبع: اینستاگرام

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53100

  تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹، ساعت: ۱۱:۱۸