شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:الیزابت رودینسکو و باند رجالگان اش، روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، مافياي روان

کتاب یک دلاری الیزابت رودینسکو در حراجی کتابخانه عمومی نیویورک

پنج شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه خانم/ آقای عضو انجمن فرویدی درباره «مافیای روان»
خاطره ای از دکتر کدیور:
“همه کتابخانه های معتبر دنیا و از جمله کتابخانه عمومی نیویورک (یکی از معتبرترین ها درجهان) کتاب هائی را که بیش از ۱۰ سال هیچ خواننده ای نداشته باشند در حراجی به فروش می رسانند. بیش از ۲۰ سال پیش در یکی از این حراجی ها من کتابی به نام “تاریخ روانکاوی” به قیمت یک دلار خریدم، چند صفحه از این کتاب را خواندم و به نظرم رسید که نویسنده آن خصومتی باورنکردنی با فروید و روانکاوی دارد و آن را در گوشه ای رها کردم و برای همان یک دلار هم تاسف خوردم. هرگز هم اسم نویسنده را به خاطر نسپردم. ۲۰ سال بعد که دختر لکان از او به خاطر نشر اکاذیب شکایت کرد، زیرا که این بار همان لاطائلات را در مورد لکان نوشته بود، من تازه متوجه اسم نویسنده آن کتاب شدم: الیزابت رودینسکو!
اگر او توانسته برای خودش جایگاهی دست و پا کند دقیقأ به این خاطر است که به “تمیز”ترین شکل روانکاوی و فروید و لکان، و جدیدأ میلر و یارانش، را به لجن می کشد. دخالت او در ماجرای بستری اجباری من هم در همین راستا بود.
اما دقت کرده اید که این مردارخواران روانکاوی همگی علاقه عجیبی به “تاریخچه” آن دارند؟ هر کس در سطح خودش. یکی در سطح ایران و دیگری در سطح جهان.”


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=13007

  تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴، ساعت: ۲۱:۵۳