جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

۴۰ هزار تخت؟؟؟ چرا برای اشتغال بیماران مزمن روانی، آموزششان و توانبخشی آنها مراکز توانبخشی روزانه احداث نمی کنید؟

چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

مردم:
کمبود هوا بزرگترین استرس شناخته شده است/ آلودگی هوا را درمان کنید درصد بالائی از اختلالات روانی درمان می شوند
https://freudianassociation.org/?p=30299
کشور نیاز به ۴۰ هزار تخت روانپزشکی دارد
جناب وزیر بهداشت آیا راهکار شما برای کاهش «مشکلات اعصاب و روان» احداث ۴۰۰۰۰ تخت روانپزشکی است؟ در کجای دنیا چنین کاری می کنند؟ آن هم در حالیکه تاکید می شود پیشگیری مقدم بر درمان است. فقط صفرهای این عدد را بشمرید!
بیمارستان روانپزشکی رازی ۱۰۰ سال پیش تاسیس شد ولی شما امروز از آن بعنوان «دار المجانین» یاد می کنید، چطور یک وزیر بهداشت بجای کاهش «استیگما» آن را افزایش می دهد؟؟؟ ولی خب لااقل خودتان اقرار کردید که «مکتب روزبه» اولین بیمارستان روانپزشکی کشور نیست!!! باز جای شکرش باقی است.
آیا چیزی از community mental health و community psychiatry در همان «کشورهای پیشرفته دنیا» که اینقدر عاشقشان هستید شنیده اید؟ یا چون دو دختر روانپزشک دارید باید همه مردم ایران را در بیمارستان روانی بستری کنید؟ درست مثل لایحه سلامت روانتان که به هر چیز میخورد جز سلامت روان!
«وزیر بهداشت با اشاره به بازنگری کتاب تعرفه سلامت، تغییر تعرفه‌های روانپزشکی و احیای دوباره این رشته در کشور گفت: در حال حاضر ما توانسته ایم برای پیشگیری، مراقب سلامت روان را به ازای هر ۲۵هزار نفر در کشور مستقر کنیم و مطمئنم این تدابیر در سال های آینده کاربردهای فراوانی خواهد داشت»
البته یادتان نرود یادآوری کنید که شما در کتاب تعرفه سلامت سال ۹۳ کلیه خدمات روانشناختی را به نام روانپزشکان زده اید از جمله: رواندرمانی انفرادی، گروه درمانی، خانواده درمانی، آموزش بیمار و خانواده. و البته یادآوری می کنم که برای «شوک درمانی» هم تعرفه های «خوبی» گذاشته اید تا روانپزشکان عزیز «کاملاً» تشویق شوند که بیماران را به هر بهانه ای «شوک درمانی» کنند. و آنوقت در بیمارستانهای شما شاهد فجایع هر روزه هستیم: نوجوان ۱۵ ساله ای که فردای روز بستری ۷ جلسه شوک برایش می نویسند، بیمار اسکیزوفرنیکی که داروها روی او اثر نکرده اند و فقط برای اینکه در بخش قابل نگهداری باشد ۱۲ جلسه شوک برایش می نویسند و تنها تغییری که در او می بینید این است که نمی تواند در station پرستاری سر و صدا راه بیندازد و مزاحم پرستاران شود. اینهم از «درمان»!!! و البته این در کنار این مساله است که آنقدر دارو به خورد بیمار بیچاره می دهند که حتی نمی توند راه برود! و کسی هم نیست روی کار روانپزشکان نظارت کند، استغفرالله! مگر روی کار «خدا» هم کسی نظارت می کند؟؟؟
«هاشمی تاکید کرد: باید از خود و جامعه در برابر بیماری های اعصاب و روان مراقبت کنیم، زیرا این موضوع نه تنها در کشور ما بلکه در کل جهان جدی است و در آینده شایع ترین بیماری که بشر از آن رنج خواهد برد، همین بیماری هاست؛ پس باید راه پیشگیری و درمان آن را بدانیم تا بتوانیم از این بیماران که بی آنکه گناهی داشته باشند درگیر این بیماری ها هستند، مراقبت کنیم»
جناب هاشمی! «بیماری» اعصاب و روان بیماری آمیزشی نیست که اینقدر نگران هستید به شما سرایت کند! آیا راهکار شما برای «مراقبت کردن» جدا کردن هر کسی است که ذره ای با بقیه فرق دارد؟ آیا بستری های دو ماهه و ۴۵ روزه راه حل «مراقبت کردن» است؟؟ از هر پرستار و روانشناسی که یک سال در بیمارستان روانی کار کرده بپرسید، به شما می گوید که خود این بستری های مکرر چقدر باعث از بین رفتن توانایی های زندگی روزمره و احساس جدا ماندن و انزوا در بخت برگشتگانی می شود که بستری های طولانی روانپزشکی را تحمل کرده اند. بجای اینکه بعنوان «وزیر» دنبال احیای «حقوق» این بیماران باشید که اینقدر نادیده گرفته می شود، دنبال چپاندن بقیه مردم هم در بیمارستان روانی هستید؟
« بنابر اعلام وب‌دا، هاشمی ابراز امیدواری کرد که در آینده نه تنها افزایش بیماران اعصاب و روان نداشته باشیم، بلکه شاهد کاهش ابتلا به این بیماری ها در جامعه باشیم.»
پس چرا می خواهید ۴۰۰۰۰ تخت اضافه کنید؟؟؟ چرا برای اشتغال بیماران مزمن روانی، آموزششان، توانبخشی آنها، احداث مراکز توانبخشی روزانه اقدامی نمی کنید؟ کارهایی که در همان «کشورهای پیشرفته دنیا» که اینقدر شیفته شان هستید، روی آنها تاکید می شود؟ می خواهید ما را به ۱۰۰ سال پیش برگردانید؟ برنامه شما برای پیشرفت «ایران عزیز» این است؟ خسته نباشی برادر!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=32725

  تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۵، ساعت: ۱۵:۵۷