Friday June 02 2023

Sections

Archive


Categories:Our Beautiful Iran، Psychoanalysis in Freudian Association، Psychoanalysis in the Media and in Society

Wonderful Iran by French Photographer

مجموعه عکس نقش جهان از نگاه عکاس فرانسوی | شب‌های جذاب یک جاذبه جهانی

عکاس فرانسوی که چندی پیش به ایران سفر کرده است میدان تاریخی نقش جهان اصفهان را در شب با عکس‌هایی خاص به تصویر کشیده است.

چمدان: عکاسی فرانسوی که به تازگی به ایران سفر کرده است، مجموعه عکس نقش جهان در شب را منتشر کرده است. عکس‌هایی که جاذبه شب‌های این میدان تاریخی اصفهان را به خوبی به تصویر کشیده و مورد توجه قرار گرفته است. این عکس‌ها که با بهره گیری از انعکاس تصویر در حوض میدان نقش جهان گرفته شده، بناهای تاریخی اطراف میدان نقش جهان را به نمایش گذاشته است.

بناهای تاریخی معروف اطراف میدان نقش جهان که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، در نور شب جلوه متفاوتی از روز پیدا می‌کند و مجموعه ثبت جهانی میدان تاریخی نقش جهان اصفهان را زیبایی دو چندانی می‌بخشد.

Aléxis Amirault عکاس فرانسوی با استفاده از نور شب و انعکاس، نقش جهان را در قابی جذاب و دیدنی نشانده و مجموعه جذابی از تصاویر نقش جهان و بناهای تاریخی اطرف آن را ثبت کرده است.

عمارت عالی قاپو | عکاس: Aléxis Amirault

در این مجموعه عکس نقش جهان در شب، عکاس‌هایی از سه بنای معروف عالی قاپو، مسجد امام (شاه) و مسجد شیخ لطف الله دیده می‌شود. بناهایی که یادگار دوره صفوی در شهر اصفهان هستند و به همراه بازار این مجموعه در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت هستند.

 

عمارت عالی قاپو | عکاس: Aléxis Amirault

عمارت عالی قاپو که مرکز حکومت صفویه در اصفهان بوده، یکی از بناهای خاص مجموعه نقش جهان است که ایوانش جلوه ویژه‌ای به میدان نقش جهان بخشیده است.

مسجد امام (شاه) | عکاس: Aléxis Amirault

عکس مسجد شیخ لطف الله حالا یکی از تبلیغات برای گردشگری ایران است. این مسجد و معماری شکوه‌مند آن به طرز خاصی مورد علاقه گردشگران خارجی است و عکس‌های بسیاری توسط گردشگران خارجی از این جاذبه تاریخی ایران در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.

مسجد شیخ لطف الله | عکس: Aléxis Amirault

به گزارش چمدان، شهر اصفهان با داشتن چندین اثر ثبت جهانی به عنوان یکی از کلاسیک‌ترین مقاصد ایران در جهان شناخته می‌شود و همچنان مقصد اکثر گردشگران ورودی به ایران است.

Source: Chamedan

shortlink:
https://freudianassociation.org/en/?p=1472

  Date of Publish: 31 December 2018