جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور

I do understand!

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. درباره «مافیای روان»

 

I do understand that due to the unfortunate political situation in Iran and the lack of transparency exercised by the state, it becomes a struggle to decide what to do from your position with events such as what has happened with Mitra Kadivar…

وا!!! گهر، برای چی تاکید داری که می فهمی؟ آدم نامه بنویسه به آقای میلر، بعد تاکید کنه که می فهمم به خاطر شرایط سیاسی تاسفبار ایران و عدم شفافیت دولت است که شما ـ یعنی آقای میلر ـ چنین کاری می کنید. بعد اون وقت بقیه نامه هم بر اساس همین استدلال خودش ادامه بده که شما موضوع را سیاسی کردید و…
گهر، ‌حالت خوبه؟ خب تو خودت شرایط را این جوری جلوه دادی. به آقای میلر هم می خواهی تلقین کنی که بله، شما داری این کار رو می کنی؟

 

 

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. درباره «مافیای روان»

 

Since the day of my return to Tehran about six years ago (I finished my analytic training in Boston, I was born in Paris and spent all my life outside of Iran), I have tried slowly but surely to bring the cause of psychoanalysis to Tehran.

گهر جان شما که خودت داری می گی تمام عمرت را خارج از ایران بودی، چه اصراری داری بگی به ایران «بازگشتم»؟ یعنی شما معنی فعل «بازگشتن» رو نمی دونی؟ تفاوت فعل «بازگشتن» با «آمدن» را نمی دونی؟ اون وقت شما با این میزان دانش از زبان اقدام به آوردن cause of psychoanalysis به تهران کردی؟!
راستی شما تحت عنوان روانکاوی، در آن اتاق و آن تخت چه می کنید؟

 

 

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. درباره «مافیای روان»

 

In the last week we taught three essays on sexuality in Mashhad!

دردآور است. فکرشو بکنید، در حالی که دکتر کدیور رو به زور بردند بیمارستان، خودشون با مقالات دزدی از ایشون کلاس می گذارند. قسمت جالبش اینه که از این موضوع، در نامه به آقای میلر، تحت عنوان افتخاراتشان یاد می کنند!

 

 

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. درباره «مافیای روان»

 

I was told that it is us psychoanalysts who have unjustly turned this into a political matter and that it will have consequences for psychoanalysis, starting with him threatening to take my permit away for next year’s conference.

یک نفر چطوری می تونه دروغی به این گندگی بگه؟! گهر، کنفرانس یک سال بعد تو آنقدر مهم و آنقدر شناخته شده بود که سر قضیه بستری شدن اجباری دکتر کدیور، با تو تماس تلفنی گرفتند و تهدیدت کردند که اجازه برگزاری بهت نمی دهند؟! اون وقت تو چه کاره بودی که مدام با تو تماس می گرفتند؟ در حین دروغی که به آقای میلر می گی، متوجه هستی که چه سیاه نمایی هم داری می کنی؟
خب حالا برای یک بار هم که شده، راستشو بگو، تو چرا هی خودتو قاطی می کنی؟

 

 

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم معصومه ه. درباره «مافیای روان»

 

In a country where psychoanalysis has been called the enemy of the
state, should we really continue to destroy psychoanalysis from within
psychoanalysis?

می دونم کامنتم تکراریه ولی این تقصیر من نیست. تقصیر گهره. چون مدام تکرار می کنه در ایران روانکاوی دشمن دولت خوانده می شود. خب دختر خوب، فوریه ۲۰۱۳ که شما داشتی این نامه رو می نوشتی، دکتر کدیور چندین سال قبل از آن برای انجمن فرویدی از وزارت کشور مجوز اخذ کرده بود! بچه جان، ساده بخواهم بگم که تو هم بفهمی، این جوری می شه که: وزارت کشور یعنی دولت. (دیگه واقعا ساده تر از این نمی تونم بگم.)
حالا واقعا کی دلش می خواست این قضیه رو سیاسی کنه؟


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=7709

  تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳، ساعت: ۱۳:۴۴